internet mobilny do laptopa

Spojrzyj też na nowe fora


 • Uczestnik
  cubes #518436

  Ja polecam Play chyba jedyny warty polecenia mobilny internet:)


 • Uczestnik
  cubes #639116

  Witam, chciałbym się dowiedzieć coś o ofertach mobilnego Internetu (laptopa mam swojego i nie będę brać). W grę pewnie wchodzą pewnie oferty T-mobile(Era), Plus, Orange, Play i Cyfrowy Polsat, bo za pewne tylko Ci operatorzy oferują w pełni mobilny Internet. A może jest jeszcze jakiś operator który ma ogólnopolski zasięg? Miałbym takie pytania: 1. Operatorzy niby odbierają dane które mamy do wykorzystania za równo za odebrane jak i wysłane dane. Jak korzystałem z Internetu w komórce w abonamencie w Erze, to zawsze przy przeglądaniu stron miałem jeszcze jakieś wysłane (nie wiem czemu), czy tak też będzie jak będę mieć jakiś internet mobilny w laptopie? 2. Jaki pakiet danych przydałby mi się do tylko i wyłącznie przeglądania portali informacyjnych, powiedzmy z 3 godzinny dziennie, sprawdzenie poczty i włączone gg? 3. Jak się przekroczy limit, to za pozostałe dane płacę dodatkowo, czy tylko obniży się transfer? Do ilu to się obniża? Z tego co widziałem to jest różnie o różnych operatorów. Z tym że te informacje podane na ich stronach są trochę okrojone. 4. Osprzęt to chyba najlepiej przy braniu abonamentu kupić u danego operatora, czy jest może możliwość samemu sobie kupić? Z tym że chyba samemu to wyjdzie drożej? 5. Który operator oferuje najlepszą prędkość transmisji danych? Czy w różnych abonamentach są inne rodzaje technologii? Czy każda technologia jest do każdego abonamentu? Czy jakoś będę musiał zmieniać sam sobie ten rodzaj technologii (UMTS, HSDPA) jak źle będzie chodzić internet, czy samo to będzie się przestawiać na najoptymalniejszy? 6. Jakie są koszty na wstępie, aktywacja, modem, może coś jeszcze? Na ile umowy są (chyba wszędzie na 2 lata), czy jest możliwość renegocjacji w trakcie umowy w trakcie jej trwania? 7. Jakie są różnice pomiędzy poszczególnymi abonamentami, (czego nie ma w najtańszym a jest ww najdroższym)? 8. Czy niewykorzystane dane przechodzą na następny miesiąc? A może jest jakaś opcja nieabonamentowa, w komórkach są jakieś tam taryfy które są do korzystania z internetu, z tym że ja nie chcę korzystać z internetu w komórce tylko w laptopie. Bardzo zachęcam do dyskusji osoby które są w temacie, posiadają jakiś abonament i chcą się podzielić uwagami i jakimiś szczegółami umowy. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.


 • Uczestnik
  Windowsik #639126

  Witam. Polecam internet w Play. Jak przekroczysz limit to prędkość internetu spada o połowę limit który pozostanie nie wykorzystany niestety nie przechodzi na następny miesiąc:( Z tego co wiem to najmniej awaryjną sieciom jest Paly. Nie polecam mobilnego internetu w Orange są częste awarie.


 • Uczestnik
  jakubd #639281

  Nie wypada nie wspomnieć o Aero2 (oni świadczą usługi hurtowe dla Cyfrowego Polsatu) i usłudze bezpłatnego dostępu do Internetu. Jako główny i poważny się nie nadaje, do tego trudno zdobyć kartę, ale jest: http://jdtech.pl/2011/07/darmowy-internet-mobilny-dla-kazdego-aero2.html http://www.aero2.pl/www/ubdi.html a bieżące informacje o tym, jak to działa, jak idzie wydawanie kart itd: http://jdtech.pl/ Z komercyjnych dostępów do najlepiej zacząć od sprawdzenia, jak poszczególne sieci działają tam, gdzie będziesz korzystał. Czasem się zdarza, że np. Orange ma najlepszy sygnał, ale sieć jeszcze przeciążona – itp. Co do ilości danych: zainstaluj sobie NetLimiter Monitor i zobacz, ile danych faktycznie zjadasz w ciągu typowego dnia. Bo np. jeden filmik na youtube może zjeść tyle danych, co pół dnia czytania onetu czy innej gazety. Limit przesyłanych danych i co dalej się dzieje to zależy od konkretnej oferty. W kwestii abonamentów zwykle następuje drastyczna redukcja prędkości (do 16-32 kbit/s). Reszta szczegółów zależy od konkretnych ofert operatorów. 100% informacji jest na ich stronach – ale często warto zajrzeć do regulaminów. Porównania ofert znajdziesz w czasopismach komputerowych – chip też takowe publikował.


 • Uczestnik
  Windowsik #639334

  Oferta darmowego dostępu do internetu to świetny pomysł. Tylko nikt za darmo nie da nam super prędkości niestety. Wolę zostać przy tym co mam.


 • Uczestnik
  trurl #639344

  Witajcie! W tj chwili właśnie testuję net bezprzewodowy(pre=paid) od „Play”. Wydaje się być najtańszy – obecna oferta to ca 130 PLN – jest w tym modem i 1GB transferu (suma pobieranego i wysyłanego). Póki co działa dobrze, ale jestem na terenie miasta ( sporowatego). W sobotę przetestuję jak jest poza nim -ciekawym i dam znać. Kłoni się T. PS. Co mnie wkurza to to,że oficjalne wsparcie modemu jest tylko pod Win, ale myślę że damy radę. T.


 • Uczestnik
  Windowsik #639422

  Modemy Play działają również pod Linuksem. Jeśli chodzi o pomoc techniczną to Konsultanci udzielają pomocy technicznej dla Użytkowników z systemem Windows niestety.


 • Uczestnik
  svider #639430

  też polecam playa słyszałem że jest bardzo dobry


 • Uczestnik
  tomek7578 #639439

  ja miałem z PLAY siostra ma z PLAY koleżanka i nikt nie narzeka jest SUPER,


 • Uczestnik
  svider #639470

  Co narzekania to niestety 3 razy spotkałem się z tym że ktoś miał jakieś problemy.


 • Uczestnik
  tomek7578 #639487

  owszem ja miałem i mam problem z PLAY, ale nie w kwestii technicznej ale Ludzkiej, organizacyjnej( traktowanie Prawa jak papieru toaletowego)


 • Uczestnik
  zbigira #639690

  Play jest jedną z lepszych sieci i najmniej awaryjną


 • Uczestnik
  tomek7578 #639738

  byle nie Orange, to są dopiero pajace,


 • Członek
  archiwum #639740

  Nie przesadzajmy Orange też nie jest najgorsze:)


 • Uczestnik
  tomek7578 #639786

  nie jest najgorsze ale nie do polecenia, chyba że ktoś lubi bulić za innych bo tak jest w Orange,

Przeglądasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 20)

Musisz być zalogowany, aby pisać odpowiedzi.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.