Problem

Spojrzyj też na nowe fora

  • Uczestnik
   albert81a #520816

   A w Windows w normalnym trybie wszystko jest ok?

  • Uczestnik
   albert81a #648180

   Nie wiem dlaczego nie mogę ŻADNYCH programów odpalać przez botowanie- wyskakuje poszarpana tapeta win 7, z wyjątkiem bezpiecznego trybu graficznego. Chciałbym zainstalować ubuntu ale nie mogę czy wie ktoś o co może chodzić? Specyfikacja komputera: AMD Athlon 64 x2 4200+ NVidia GeForce GT 240 SAMSUNG HD502HJ 1GB DDR2 GIGABYTE M55S-S3

  • Uczestnik
   klorko #648194

   Po pierwsze proponowałbym zmienić tytuł postu, który nic nie mówi. Poza tym niestety nie mam pojęcia z czym masz problem, bo nic nie rozumiem z Twojego opisu. Napisz konkretnie jakie masz objawy, w którym miejscu, dokładnie a postaramy się pomóc.

  • Uczestnik
   albert81a #648195

   Gdy uruchamiam botowanie z płyty to pokazuje mi śie taki ludzik + klawiatura, po tym ładowanie Ubuntu, ładowanie się zacina i wyskakuje poszarpana tapeta win 7. Tak samo jest z innymi programami chyba że włączę bezpieczny tryb graficzny to wszystko działa. Jedynie z botowania to instalacja win działa poprawnie. Dawniej (3 lata temu) miałem kartę graf z Gigabyte (podaje tylko tak dla info). A z tytułem nie miałem pomysłu więc tak napisałem. Szukałem rozwiązania ale nie znalazłem w Internecie.

  • Uczestnik
   klorko #648226

   Ciągle dla mnie trochę mało zrozumiale, ale lepiej. Napiszę jak ja to rozumiem, a Ty popraw mnie jeśli się mylę, ok? Kiedy odpalasz komputer z płyty (jakiejkolwiek oprócz Windows) masz problemy z wyświetlaniem w trybie graficznym, tak?

  • Uczestnik
   albert81a #648236

   Zgadza się w normalnym trybie graficznym wyświetla się poszarpane tło pulpitu, a w bezpiecznym wszystko działa bez zarzutu, ciężki przypadek co nie? Próbowałem aktualizować bios, sterowniki ale to nic nie daje:(

  • Uczestnik
   albert81a #648277

   Tak co jest nikt nie potrafi udzielić odp już od dłuższego czasu szukam pomocy i…. Niby tacy wykwalifikowani informatycy…..

  • Uczestnik
   klorko #648283

   Szczerze mówiąc nie miałem nigdy takiego przypadku. Nie pamiętam czy w Ubuntu jest możliwość instalacji w trybie tekstowym. Zobacz może tak da się go zainstalować.

  • Uczestnik
   albert81a #648293

   Powiem tak mi w życiu tylko takie przypadki się trafiają- wysyłałem LG GT540 do naprawy 3 razy i stwierdzili że nie da się naprawić tego problemu a nowy tel mi się nie należy, inny przykład- gry tylko ja ma jakieś dziwne problemy, jeszcze inne skuter peugeot(dziwny problem), wieża…. itd bez końca. Powiem tak „CZŁOWIEK DZIWNEGO PRZYPADKU” W zabobony nie wierzę ale w to że mam dziwnego pecha że mi tylko wszystko częściowo działa- tak. JEDYNY w pełni sprawna rzecz to PSP z którego jakości i sprawności jestem niesamowicie zadowolony.

  • Uczestnik
   klorko #648300

   Czyli ten problem jest jak korzystasz z karty, której nie da się naprawić?

  • Uczestnik
   albert81a #648307

   Teraz to ja zaczynam ciebie nie rozumieć przecież karta chodzi mi elegancko w Windows POWTARZAM problem jest gdy uruchamiam cokolwiek innego od Windows przez botowanie z wyjątkiem „bezpieczny tryb graficzny”.

  • Uczestnik
   klorko #648356

   Przepraszam, źle doczytałem (pewnie to zmęczenie). Wysyłałeś telefon 3 razy do serwisu i nie mogli naprawić a nie kartę graficzną. Wracając do Twojego problemu. Próbowałeś aktualizować BIOS karty graficznej? Pamiętam, że kiedyś robiłem to ale z kartą ATI.

  • Uczestnik
   albert81a #648369

   Czytałem że ten update bios’u karty graficznej jest dość groźny- łatwo coś zepsuć.

  • Uczestnik
   matysart #648962

   może nie możesz zainstalować lilo lub gruba, tzn menedżeta startowego w mbr? Zobacz: Integracja Allegro

  • Uczestnik
   albert81a #649121

   No dobra to jak w takim razie zainstalować to coś? Spróbuję jeszcze w najbliższym czasie kartę graf od kolegi pożyczyć i na niej spróbować.Nie za bardzo wiem co z tego linku wynika. A nie wiecie czy tej luny os nie można od razu w bezpiecznym trybie graficznym uruchomić to może ona by mi poszła. a co do Ubuntu to aktualnie po włożeniu płyty ładuje się pod napisem Ubuntu i jak ma wyskoczyć okno do wyboru języka to wyskakuje poszarpane tło win.

Przeglądasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 16)
 • Musisz być zalogowany, aby pisać odpowiedzi.
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.