Na jakie studia?

Spojrzyj też na nowe fora

  • Uczestnik
   krzychob #657185

   Na jakie studia warto się wybrać aby później nie cierpieć bezrobocia?

  • Uczestnik
   krzychob #522635

   Zdecydowanie najlepiej iść zgodnie z własnymi zainteresowaniami, bo pójście na studia tylko dlatego, że się „opłacają” albo coś podobnego nie ma zupełnie żadnego sensu. Człowiek będzie się tylko męczył i nic z tego mieć nie będzie. A praca? Dziś właściwie żadne studia nie dają gwarancji, ba! Studia nie są od tego, by tą gwarancję dawać, ale są ważne, bo dla pracodawcy mimo wszystko ten papierek jest ważny, nawet gdyby nie pracowało się w swoim zawodzie.

  • Uczestnik
   jacenty #657187

   Na studia inżynieryjne. Żadne tam prawo, bo po tym zostaniesz z niczym, chyba, że masz „plecy”, które zapewnią ci aplikacje i późniejsze zdobycie pracy, żadnych studiów menadżerskich, hotelarstwa, turystyki i innych kierunków, które tak naprawdę, dają jedynie papier potwierdzający posiadanie wyższego wykształcenia, ale żadnych perspektyw zdobycia „roboty”. Jest wielki deficyt inżynierów, za to za dużo „menadżerów”.

  • Uczestnik
   acomp #657188

   Prognozy na zatrudnienie w Europie wskazują na zapotrzebowanie w branży IT więc wniosek nasuwa się sam Idź na studia o kierunku IT a na pewno znajdziesz zatrudnienie i dobrą płacę

  • Uczestnik
   jerzyk88 #657213

   Dziwne, bo jak czytam sobie różnego rodzaju artykuły jak np ten tutaj http://praca.gratka.pl/poradnik/art/dlaczego-studenci-planuja-kariere-w-branzy-finansowej-11691.html to wynika z tego, że studenci planują karierę w branży finansowej. Co o tym myślicie?

  • Uczestnik
   zeki #657221

   ASBIRO Bill i Steve dali radę bez studiów więc po co czas tracić?

  • Uczestnik
   jacenty #657226

   Zeki:) Wszelki duch pana Boga chwali! 🙂 Już myślałem, że na dobre opuściłeś to forum. W każdym bądź razie, dobrze cię widzieć. To prawda, prawdziwi wizjonerzy nie potrzebują mieć skończonych studiów. Wystarczy pomysł na siebie i na to, co chce się osiągnąć. 🙂

  • Uczestnik
   zeki #657265

   patrzeć nie mogę jak to forum upadło:/ Z sentymentu czasem zachodzę, ale czasu jakby zdecydowanie mniej i jakoś nie mogę przywyknąć do nowych porządków. Co do tematu to dałem myśl żeby poszedł do ASBIRO. Tam wykładają sami biznesmeni z dużym stażem i milionami na kontach. Między innymi prof. Blikle, Robert Gwiazdowski czy nieżyjący już Krzysztof Habich. Czołówka polskiego biznesu, ludzie, którzy są na liście 100 najbogatszych Polaków. To jest wiedza potrzebna człowiekowi a nie studia z połową niepotrzebnych przedmiotów. Co nie znaczy, że nie cenię wiedzy. Ino zadać sobie trzeba pytanie czy chcemy być bogaci czy wykształceni.

  • Uczestnik
   magdysia #657506

   Dobre pytanie, ale…. tego niestety nikt nigdy nie przewidzi. Przeważnie wybieramy studia zgodnie z naszymi zainteresowaniami.Bo trudno studiować coś,do czego nie czujemy żadnego powołania.Przy wyborze studiów należy się kierować rozsądkiem,a potem już tylko liczyć na szczęście podczas szukania pracy. Zresztą dzisiaj najważniejsza jest znajomość kilku obcych języków.Może coś w tym kierunku.?

  • Uczestnik
   britishcolumbia #657614

   A moim zdaniem tutaj niekoniecznie skończony kierunek studiów da nam pracę, ale umiejętności, kwalifikacje, doświadczenie i zaradność. Wiem, że babka ucząca filozofii na studiach psychologicznych u mojego faceta, opowiadała że jej mąż inżynier jest bezrobotny, a ona sama ma mnóstwo propozycji pracy. Więc najlepiej kiedy studenci w końcu raz na dobre zerwą z tym dziwnym poglądem, że same studia dają nam super pracę, bo tak nie jest. Trzeba coś jeszcze od siebie włożyć.. Za granicą młodzież ma 18 lat, wylatuje z domu, idzie na studia, mieszka sama i jakoś się utrzymuje. A w Polsce? Tutaj wciąż robi tak niewiele osób, a potem siedzą na garnuszku u mamusi do nie wiadomo którego roku życia.

  • Uczestnik
   kajam #658773

   Wystarczy przejrzeć ogłoszenia z ofertami pracy aby przekonać się czego warto się uczyć a jakie zawody wymierają śmiercią naturalną. W gospodarce opartej na wiedzy liczą się specjaliści z takich dziedzin jak programowanie, tworzenie stron, modelowanie przedmiotów i wnętrz. Na to jest największe zapotrzebowanie. Niszową dziedziną jest również tworzenie muzyki. Sprawdźcie sobie na http://strefakursow.pl/kursy/audio/kurs_fl_studio_11_-_instrumenty_1.html. Znajdziecie kurs z FL Studio. Może i w was dżemie ukryty talent:)

  • Uczestnik
   missimiss #658894

   Zgadzam się, w dobie obecnej jest zapotrzebowanie na specjalistów dziedzin technicznych. Jest spory wybór na kierunkach zamawianych.

  • Uczestnik
   Kiyy #659085

   Ale koleżanka wyżej zapomniała chyba o innym zapotrzebowaniu przez rynek na specjalistów z dziedziny informatyki wystarczy przejrzeć http://www.uczelniekrakow.uczelnie.pl , jakby nie patrzeć informatyka będzie w najbliższym czasie bardzo popularnym – przez pracodawców – kierunkiem. Można to bez problemu zauważyć przyglądając się temu co dzieje się na rynku. Uczelnie w Krakowie w ostatnich latach bardzo mocno rozwineły kierunki właśnie informatyczne, logistyczne… i tutaj doszukiwałbym się przyszłości na rynku pracy.

  • Uczestnik
   marcelina91 #659231

   Według mnie najbardziej „pewnymi” studiami są studia informatyczne. Obecnie ofert pracy z branży IT ciągle przybywa, czego dowodem są chociażby oferty pracy na stronie http://www.informatykapodkarpacka.pl/tekst,,39.html A poza tym programiści aplikacji mobilnych również według mnie mogą liczyć na dobre oferty pracy. Obecnie większość z nas posiada smartfona, a za niedługo każdy z nas będzie posiadał własny tablet, więc aplikacje mobilne będą niezbędne.

  • Uczestnik
   kajam #660322

   Ja również uważam, że bardzo pewnym kierunkiem w dzisiejszych czasach są studia informatyczne. Obecnie na rynku poszukuje się specjalistów z tej dziedziny ale osobiście uważam, że warto zastanowić się nad odpowiednią specjalizacją. Ciekawe opcje oferuje Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu: http://www.wsnhid.pl/informatyka.html , która proponuje mniej więcej game design czy aplikacje i systemy mobilne (specjaliści z tych dziedzin będą na pewno pożądani). Z uczelnią jak widać na stronie współpracuje wiele renomowanych firm tak więc można będzie zdobyć dobre doświadczenie.

Przeglądasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 64)
 • Musisz być zalogowany, aby pisać odpowiedzi.
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.