Konto oszczędnościowe. Jaki bank?

Spojrzyj też na nowe fora

  • Uczestnik
   jerzyk88 #524113

   słabo teraz w bankach z oprocentowaniem

  • Uczestnik
   jerzyk88 #666820

   W jakim banku macie obecnie konto oszczędnościowe? Chciałbym w najbliższym czasie założyć sobie takie konto bo trochę mnie denerwuje konto w mbanku ( 0 oprocentowania i jeszcze dorzucili jakieś opłaty). Lokata na razie nie wchodzi w grę bo nie chcę zamrażać kapitału.

  • Uczestnik
   inforek #666829

   Ja mam obecnie 3,5% w banku BGŻ. Również jakiś czas temu sobie założyłem. Widziałem,że chyba jeszcze Millenium Bank ma dobrą ofertę. Jakieś 4% w skali roku czyli bardzo dużo. W sieci są różne rankingi, może tam sobie je przejrzyj?

  • Uczestnik
   inforek #667356

   Z tego co wiem to Bank Smart założył ten sam gościo co mbank tak więc nie jest to żaden parabank ale nie czytałem o tym więcej tak więc sam sobie poszukaj w sieci.

  • Uczestnik
   jerzyk88 #667418

   W sumie tak ale jak jakiś czas temu interesowałem się jakie lokaty oferują banki na zachodzie, w UK to jednak postanowiłem założyć sobie konto oszczędnościowe w Polsce. W innych krajach na lokatach da się zarobić max 2% a konta oszczędnościowe praktycznie nie mają oprocentowania. No i ponoć mamy deflację tak więc niby można doliczyć do oprocentowania ten 1%.

  • Uczestnik
   KarolRadkowski #667516

   Ja mam lokatę oraz konto oszczędnościowe w mbanku.

  • Uczestnik
   Annalise #667575

   Ja też mam obecnie w mbanku ale chyba będę zmieniała. Oprocentowanie jest niskie. Poza tym denerwuje mnie ten interfejs. W postaci jakiejś gierki dla dzieci z nagrodami….

  • Uczestnik
   acomp #667578

   Mam konto w mBanku ale tylko dlatego że większość sprzedawców na Allegro dyponuje tym kontem a pozwala to na szybkie przelanie środków na konto.Jeśli chodzi o lokatę to wszędzie oferują niskie oprocentowanie ze względu na inflację.

  • Uczestnik
   inforek #667600

   Raczej z uwagi na niskie stopy procentowe. OBencnie jest dobry czas do brania kredytów, nie do oszczędzania. Chociaż z drugiej strony mamy niby deflację tak więc można realnie dodać sobie niby ten 1 czy 2% do oprocentowania lokaty. Co z tego,ze lokaty te 5 lat temu były wyższe skoro szalała duża inflacja?

  • Uczestnik
   kajam #667608

   Ale doradziłeś – dobry czas na branie kredytów a nie oszczędzanie. Sama wpłacam na konto oszczędnościowe, bo nie chce mi się mrozić pieniędzy na lokacie na kilka miesięcy.

  • Uczestnik
   inforek #667628

   A co? Niby nieprawda? Obecnie bardzo wiele osób w Polsce bierze kredyty.A jednak różnica jest jak kilka lat temu były oprocentowane na 20% , teraz da się znaleźć po 10%. Osobiście jestem zdania,że warto jest trochę kasy trzymać na koncie oszczędnościowym i trochę właśnie na lokacie.

  • Uczestnik
   kajam #667629

   Tzn z tym akurat to jest prawda. Moja koleżanka z pracy która kilka lat temu zaciągnęła kredyt, mimo tak niskich stóp procentowych z jakimi mamy do czynienia obecnie – nada spłaca go przy oprocentowaniu 19% w skali roku! I tak jeszcze przez 3 lata.

  • Uczestnik
   jerzyk88 #667655

   No ale przecież wiedziała na co się pisze. Sam osobiscie bałbym się trochę brać kredyt. Ja bardziej z tych oszczędzzających:P W końcu założyłem sobie w ING – oprocentowanie 3% ale brak dodatkowych opłat, darmowe przelewy itepe.

  • Uczestnik
   napatyku #671530

   A ja właśnie myślałam o mbanku, ich oferta wydawała mi się najciekawsza, sama mam konto w wbk i średnio zadowolona jestem.

  • Uczestnik
   1dorota #672105

   mam konto w ING. Konto Direkt za 0 złoty z prowadzenie i kartę. Już dawno przestalam marzyć, żeby moje konto podstawowe w banku było oprocentowane. Zazwyczaj jest to 0,10 % i jeszcze z tego zabierają 19 % podatku. Te wszystkie promocje i reklamy zawsze mają jakiś ukryty haczyk

Przeglądasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 37)
 • Musisz być zalogowany, aby pisać odpowiedzi.
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.