Korekta „Chipa”

Spojrzyj też na nowe fora

  • Uczestnik
   vh #525017

   Nr 4/2015 S. 8 „Dzisiaj w oficjalnym oświadczeniu Rapidshare ogłosił, że serwis przestanie działać w dniu 31 marca 2015”. S. 19 „Cloud II współpracują zarówno z pecetami, jak też z konsolami od Microsoftu i Sony”. S. 21 „Sony wskrzesza Walkmena”. S. 32 „Kontroler Nintendo współpracował z zaledwie dwoma grami i okazał się ogromną porażką”. S. 36 „Kiedy pierwszy raz usłyszałem o goglach VR od Samsunga, pomyślałem, że to będzie tylko taka droższa (i niekoniecznie lepsza) wersja Google Cardobard”. „Jednak »karton« od Google to tylko niewygodna prymitywna zabawka, dobra dla maniaków technologii, ale nie dla zwykłych użytkowników, oczekujących wygody i łatwości obsługi”. S. 43 „Tani phablet od Manty”. S. 72 „Chociaż różnica pomiędzy dyskami z szybkością obrotową 5400 (WD) i 7200 obr./min (Freecom) jest widoczna, droga pamięć podręczna DDR w Buffalo nie wiele daje w przypadku dużych zbiorów danych”. „Ostatecznie trudno jednak znaleźć scenariusz zastosowania, w którym uzasadniona była by wysoka cena cache’u w Buffalo i jego wysoki pobór energii”. „Odpowiednio zewnętrzne obudowy maja grubość co najmniej 18 mm i nieraz kłopotliwe może być zmieszczenie ich w ciasnych kieszeniach torby na notebooka”. S. 73 „Tak niski poziom hałasu predystynuje dyski do zastosowań multimedialnych, jako źródłą dla plików audio i wideo”. S. 94 „Przez »Windows Update« w Panelu sterowania możemy odinstalować łatki będące przyczyną problemów, zakładając, że system operacyjny w ogóle się uruchomi”. S. 99 „Mając do dyspozycji maksymalnie 12 TB danych miejsca wystarczy i na wykonywanie kopii zapasowych danych ze wszystkich komputerów w domowej sieci i na dane multimedialne”.

  • Uczestnik
   acomp #672313

   Brawa dla korektora – amatora który zawstydził zawodowych korektorów w redakcji Chipa.

  • Uczestnik
   vh #673394

   Nr 5/2015 S. 6 „Kuszące dla przyszłego szefa: potencjalnie można sprawdzić, czy kandydat na stanowisko zbyt często nie choruje”. S. 16 „Takie toalety mogłyby chociażby działać jako mini elektrownie w krajach trzeciego świata”. S. 17 „W ich wyświetlaczach zastosowano specjalną warstwę nanokryształów (technika kropek kwantowych) i niebieskie diody LED”. S. 18 „Pierwsza wersja gogli VR od Sony, zaprezentowana podczas GDC 2014, miała 5-calowy ekran o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, który oferował 90-stopniowy kąt widzenia”. „Gamepad od twórców Steama”. S. 35 „Ma diodę LED, zdalne sterowanie, odchylany obiektyw, 4 GB pamięci i matrycę w rozdzielczości 9 mln pikseli”. S. 37 „Maksymalna prostota – płaski korpus Lumixa GF7 również od góry przypomina stare, szlachetne aparaty sprzed lat”. S. 49 „Sprzęt oznaczony jako MT4172 od Media-Techa to niewielki i lekki odbiornik niekodowanych kanałów cyfrowej telewizji”. S. 59 „W wykorzystanym przez nas sprzęcie marki Fritz ma on postać diod LED, które pokazują moc sygnału”. S. 71 „Z uwagi na tę koncepcję wskazane byłoby, aby użytkownik miał wybór pomiędzy Linuxem a Windows. Dzięki nowemu procesorowi ARMv7 będzie możliwe uruchomienie nie tylko bazujących na ARM dystrybucji Linuxa, ale także Windows”. S. 74 „Ponadto UEFI oferuje własnego menedżera rozruchu, który pozwala na uruchomienie np. procedury odzyskiwania danych czy przywracania systemu”. S. 83 „Nawet ostatnia w klasyfikacji przeglądarka Yandex zasłużyła jednak na czwórkę, co jest zasługą sprawdzonych rozwiązań technicznych znanych z innych przeglądarek: poza Firefoxem oraz IE wszystkie programy bazują na architekturze Chrome”. „Mniej doświadczeni internauci będą zadowoleni z Firefoxa, który jest łatwiejszy w obsłudze”. S. 109 „Instrukcja skoku GOTO stała się zresztą punktem krytyki, gdyż wywoływane nią przeskoki w kolejności wykonywania kodu żródłowego często czyniły programy w BASIC-u wyjątkowo nieczytelnymi”. „Za prawą nieśmiertelnego C64 BASIC był używany jeszcze w latach 90., jednak okres jego szczytowej popularności zakończył się w połowie poprzedniej dekady”. I jeszcze: S. 36 „Kolejno były Nikony D5000, D5100, D5200 i D5300. Ewidentnie zabrakło numeru 5400. Skoro został pominięty, to można by się spodziewać, że wprowadzone zmiany okażą się wyjątkowo spektakularne. Jest jednak dokładnie odwrotnie: różnic między modelami D5300 i D5500 nie ma wiele, a te, które są, mają drugorzędne znaczenie”. Numer 5400 został pominięty z innego powodu – 4 w Japonii jest uważana za pechową liczbę (analogicznie do naszej „13”).

Przeglądasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3)
 • Musisz być zalogowany, aby pisać odpowiedzi.
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.