Nie bootuje płyty z Ubuntu

Spojrzyj też na nowe fora

  • Uczestnik
   malyporadnikmechanika #527137

   Sprawdź jeszcze w biosie ustawienia portów sata. Powinny być tam ustawienia zmieniające działanie tego portu w trybie IDE. Inna sprawa, w niektórych komputerach/laptopach, żeby zainicjować boot z płyty CD/DVD należy nacisnąć dowolny klawisz.

  • Uczestnik
   malyporadnikmechanika #682751

   Witam, mam taki problem że mój laptop nie chce odpalić mi ubuntu. wkładam płytę do napędu restartuje lapka i nic, zakreci płytą ale odpala normalnie windowsa. Ustawiałem w biosie bootowanie – w pierwszej kolejności jest napęd, w drugiej dysk twardy, nic to nie dało. Dodam że mam PhoenixBios. Laptop bardzo stary, Fujitsu Siemens, nawet nie wiem jaki model. Płytka z ubuntu na PC normalnie odpaliła i wczytał się system, tylko tutaj mam problem. Ktoś wie co mogę zrobic?

  • Uczestnik
   SonOfSun #682752

   A pod systemem Windows, na laptopie, można przejrzeć zawartość płyty z obrazem Ubuntu? Jeśli jest to bardzo stary laptop, a obraz z systemem jest w formacie DVD, może napęd w laptopie nie obsługuje tego typu nośników?

  • Uczestnik
   malyporadnikmechanika #682767

   Obsługuje, normalnie można przeglądać.

  • Uczestnik
   malyporadnikmechanika #682775

   zrobiłem bootowalnego pendriva z ubuntu i przestawiłem żeby najpierw bootowało ” Bootable add-in cards ” z zakładce „hard disc drive” i nadal nie odczytuje.. można prosić więcej info na temat tego sprawdzania portów sata? jestem zbyt zielony żeby to samemu ogarnać:(

  • Uczestnik
   malyporadnikmechanika #682776

   dodam że w procesie uruchamiania laptopa płyta zaczyna sie obracać ale nie dochodzi do uruchomienia ubuntu, tak jak by coś blokowało odczyt z płyty

  • Uczestnik
   SonOfSun #682777

   Musiałbyś podać dokładną wersję biosu, ewentualnie wstawić tutaj zdjęcia ekranu z ustawieniami biosu dotyczącymi portów sata/ide/ahci.

Przeglądasz 7 wpisów - od 1 do 7 (z 7)
 • Musisz być zalogowany, aby pisać odpowiedzi.
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.