Koniec magazynu „Chip”

Spojrzyj też na nowe fora

  • Uczestnik
   robertpazdzik #528433

   Idąc za http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/koniec-magazynu-chip-i-serwisu-chip-pl-caly-zespol-straci-prace Wklejam swój komentarz z innego forum: Wszyscy piszą o końcu prasy, dziwnym trafem zaś niewielu wspomina o jakości tejże. Przeczytałem Chipa 12/2016 stąd mogę co nieco napisać. Jego spadki i koniec końców zniknięcie z rynku, wynikają przede wszystkim z ceny niewspółmiernej do zawartości pisma. Przypomnę, Chip cenił się na 22 zł! W zamian otrzymywaliśmy MNÓSTWO literówek (na które, jak sprawdziłem, internauci narzekali już w 2010 roku!!!), testy na pół strony, wyglądające jakby przepisane ze strony producenta, powierzchowne artykuły. To nie jest warte tej ceny. Nie twierdzę, że wszystko było do bani. Był chociażby fajny tekst o HDR, który aż się prosił o rozwinięcie. Redakcja nie poszła za ciosem. Był fajny tekst o anonimowości w internecie, chociaż nic nowego się nie dowiedziałem – o wszystkich czytałem za darmo w sieci. Ale dla „casuala” mógł być w porządku. Przeglądając natomiast okładki z ostatniego roku, widzę duży nacisk na anonimowość w sieci. Podkreślam, w rękach miałem tylko 12/2016, ale patrząc na tematy numeru widzę praktycznie w kółko ten sam temat. Temat oczywiście BARDZO ważny w dobie powszechnej inwigilacji i BARDZO dobrze, że redakcja uświadamia swoich czytelników, pytanie jednak – czy magazyn nie staje się przez to monotematyczny. Jeśli się mylę to proszę mnie wyprowadzić z błędu. Oczywiście, prasa papierowa w szczególności growa i komputerowa (w obecnym kształcie) będzie sprzedawać się coraz słabiej. Są jednak wyjątki, które pokazują, że wcale nie jest z nią tak źle. Wymienię tutaj Pixela, którego ukazało się już 22 numery – niestety nie miałem okazji sprawdzić. Wymienię tutaj Przekrój, którym jestem oczarowany. Pomijając widoczne opowiadanie się za określonym światopoglądem (które uważam w takim piśmie za niepotrzebne), naprawdę warto go kupić. Być może zainteresowanie tym tytułem jest odpowiedzią – czy z prasą drukowaną jest aż tak źle? Pozdrawiam.

  • Uczestnik
   acomp #689245

   Mnie osobiście bardzo szkoda tego miesięcznika. Jestem jego czytelnikiem od samego powstania i muszę stwierdzić że zawsze czytałem jego papierową wersję z zaciekawieniem. Niestety muszę stwierdzić że nie zawsze trafiały do mnie ze zrozumieniem ale tak jest zawsze z prasą że nie wszystkie artykuły są udane. Jest to następny tytuł prasy komputerowej który ginie na moich oczach. Był Bajtek, Komputer,Next, Enter a teraz Chip. Szkoda

  • Uczestnik
   zbyszek1 #690302

   Właśnie otrzymałem informację od konsultanta „Burdy”, że żegnamy się z wydawnictwem „CHIP” – nr 5/2017 jest OSTATNI!!

  • Uczestnik
   pmrozo #690305

   Smutne lecz prawdziwe. Od pierwszych plotek miałem nadzieję, że to nieprawda.. W ciągu 30 lat zdążyłem przeżyć wiele magazynów (PC World, Enter, IT security, Top Secret, SService, Gambler, Amiga, Bajtek, C&A ) , ale CHIPa kupowałem zawsze, bo był najlepszy w swojej kategorii. Być może wrażenie wynika z faktu, że jestem informatykiem z zawodu i oczekiwałem tekstu profesjonalnego, nie dla amatorów komputerów, ale…niestety dziś modny jest ‚digital’ a nawet brak czytelnictwa, pewnie stąd złe czasy dla prasy. Może jestem także wyjątkiem, ale wolę jednak magazyn drukowany niż stronki WWW. (właśnie po to by wyłączyć komputer oraz stronki to jeden wielki mętlik wiedzy i generalnie same newsy, brak felietonów czy raportów nt. technologii i trendów.) Natomiast fakt..brakowało wersji cyfrowej CHIPa za 50% ceny. To mogło by poratować sytuację, jak to jest np. z Pixelem, Programistą, IT professional’em. Chłopaki, życzę Wam byście odratowali pismo, może crowdfunding, może inaczej, ale jesteście potrzebni i już. Będę pierwszym prenumeratorem.

  • Uczestnik
   Tompl22 #690332

   Właśnie telefonowali z informacją, że koniec. Mogę za opłacona prenumeratę odebrać jeszcze kilka numerów NG albo Focus, no szkoda… Cena w prenumeracie nie była wygórowana, spokojnie mi pasowała. I choć test odkurzaczy niekoniecznie, a tabelki z notowaniami sprzętu nie podobały mi się, to jednak zawsze coś ciekawego było. To co teraz? Co po „Chipie”, jest coś podobnego jest na rynku? Nie znam PC World – tylko o PC? Na poziomie porównywalnym? Czy coś jeszcze…

  • Uczestnik
   PB #690673

   Kiedyś CHIP to była potęga (szczególnie ten importowany). Z czasem było słabiej, potem źle, aż w końcu katastrofalnie. Z PCWK było podobnie – niezłe pismo, ogromna społeczność wokół internetowego wydania, aktywni forumowicze, aż do którejś tam z rzędu zmiany wizji, po której nie ma już na forum nikogo z ludzi, którzy kiedyś stanowili o jego prężności, a setny artykuł o nowym telefonie czy porada jak w Windows wyłączyć aktualizacje nie jest wystarczająco interesujące, aby przyciągnąć czytelników. Ostatnie dane jakie znalazłem na temat sprzedaży PCWK to 10000 egzemplarzy. Obecnie pewnie jeszcze mniej.

  • Uczestnik
   marceli #1029723

   CIP skończył swą działalność Był ciekawy na początku swej działalności Teraz było już dużo przedruków z innej prasy fachowej.

Przeglądasz 7 wpisów - od 1 do 7 (z 7)
 • Musisz być zalogowany, aby pisać odpowiedzi.
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.