Różnice zastosowań pomiędzy javą a C++


 • Uczestnik
  Punkty: 55
  chip66 #528555

  Hej Jakie są różnice zastosowań pomiędzy C++ , a Java? Znając java mogę stworzyć dowolny program czy są jakieś ograniczenia gdzie lepiej się sprawdzi C++? Wiem, że w c++ po pewnym stopniu wtajemniczenia będę mógł sobie tworzyć swoje programy, które dadzą mi satysfakcje z tego czego do tej pory się nauczyłem. Czy w Javie też miałbym taką możliwość? Czy jednak Java ograniczy mnie z tworzeniem takich programów, albo w druga stronę czy to c++ ograniczy? pozdrawiam Andrzej Makowski


 • Uczestnik
  Punkty: 15 155
  PB #690637

  Dziwne pytanie. Czy w javie będziesz mógł tworzyć programy, które dadzą ci satysfakcję – tak wygląda wymaganie funkcjonalne?:) Programy w javie mogą robić wiele, niemal wszystko, ale JVM (silnik uruchomieniowy javy) jest tak skonstruowany, że nie nadaje się do wszystkiego – w szczególności do pisania programów pracujących blisko sprzętu. Wydajność kodu wynikowego obu języków jest na zbliżonym poziomie (z pewną przewagą C++), ale na twoim poziomie nie ma to żadnego znaczenia. W javie pisze się obecnie raczej kod aplikacji webowych niż typowe programiki działające samodzielnie (standalone). W C++ przeciwnie.

Przeglądasz 2 wpisy - od 1 do 2 (z 2)

Musisz być zalogowany, aby pisać odpowiedzi.

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.