Komputer do obliczeń numerycznych, ANSYS


 • Uczestnik
  Punkty: 55
  uzytkownik_komp #528561

  Witam Będę prowadził obliczenia w celu wykonania symulacji pewnych przepływów, korzystając z ANSYS-a i od pewnego czasu planuję zakup samego komputera. Wiem na razie tylko tyle, że czas podobnych obliczeń które będę wykonywał, wynosił ok. 10 dni (wiem tylko to, że był wówczas wykorzystywany komputer z procesorem 4-rdzeniowym). Ze względu na to, że będę musiał przeprowadzić kilka symulacji w ciągu ok. 2 miesięcy, dobrze by było, gdyby ten czas udało się trochę skrócić (np. do tygodnia albo krócej na jedną symulację), oczywiście nie zmieniając parametrów obliczeń. Czy ktoś z Państwa mógłby doradzić jakąś konfigurację? Ogranicza mnie kwota, jaką mogę wydać: 7000 – 8000 zł. Jeżeli jest to niemożliwe w takim przedziale cen, to będę wdzięczny za jakieś propozycje konfiguracji dotyczące w ogóle kilkudniowych obliczeń numerycznych. Czytałem trochę na ten temat w Internecie, ale do tej pory nie miałem wiele do czynienia z samodzielną konfiguracją podzespołów komputera i każda nowa opinia może być dla mnie cenna.


 • Uczestnik
  Punkty: 79 216
  jakub_1986 #690028

  Zadzwoń do sklepu Komputronik i dopytaj się czy ten model stacji roboczej ma w komplecie procesory: https://www.karen.pl/product/325172/Stacja_robocza_Pro_WS_706_V9_M000_.html Jeśli tak to chyba jest najlepsza opcja do obliczeń oczywiście po rozbudowaniu pamięci Ram i ewentualnym dokupieniu karty graficznej Nvidia Quadro.

Przeglądasz 2 wpisy - od 1 do 2 (z 2)

Musisz być zalogowany, aby pisać odpowiedzi.

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.