Lenovo Y510P – problem z matrycą i klawiaturą po zalaniu.


 • Uczestnik
  Punkty: 55
  personel #528700

  Hej, mam problem. Zalałem sobie laptopa słodką herbatą, w związku z czym klawiatura cała się lepi i mimo czyszczenia są pewne niedogodności (klawisze się lepią od środka i niektóre nie działają). Poza tym, co ważniejsze, jest taki problem: jak włączam komputer, to widzę, że ekran się podświetla, ale nic dalej się nie dzieje – tzn może się dzieje, ale nic nie widać:) Kolega mówił, że to może być płyta główna lub matryca. Raczej matryca. Podłączenie kablem HDMI do innego ekranu nic nie daje – TV nie widzi komputera. Dodam, że poza lepką klawiaturą laptop działał parę tygodni i pewnego razu zgasł ekran… I po tym długim wstępie mam do Was takie pytania: 1. Czy znacie jakąś stronę, gdzie mogę sprawdzić jaka klawiatura i matryca będzie pasować do tego modelu laptopa? Jakąś wiarygodną, bo na portalach aukcyjnych wszystko pasuje do wszystkiego, ale wolę sprawdzone informacje. Jeśli chodzi o klawiaturę, to nie muszę mieć podświetlanej, jeśli jest jakaś tania, zwykła i pasująca, to będzie ekstra. Zawsze mogę sobie kupić jakąś na usb, bo komputer jest w 90% przypadków stacjonarny. 2. Czy możecie mi potwierdzić, czy to rzeczywiście matryca – bo po co kupować, jeśli to nie to? Może ktoś z Was miał taki problem? 3. Czy warto w ogóle myśleć o używanej matrycy, czy tylko nowa, żeby mieć spokój? Dziękuję z góry za pomoc! Pozdrawiam!


 • Uczestnik
  Punkty: 777
  kiler-22 #690593

  Według mnie kupowanie części bez ich diagnostyki wydaje się mijać z celem. Zaraz po zalaniu powinieneś rozkręcić laptopa i sprawdzić czy nic nie dostało się do środka co mogło spowodować dalsze uszkodzenia. Co do objawów to ja raczej bym podejrzewał płytę, bo jeżeli by to była matryca, czy też podświetlenie matrycy to po podłączeniu do zewnętrznego monitora powinno wszystko działać, a tutaj mówisz że po podłączeniu przez HDMI nie ma obrazu. Tutaj bez oddania do serwisu pewnie się nie obędzie, a przynajmniej ja bym sugerował takie rozwiązanie jeżeli nie chcesz wyrzucać pieniędzy w błoto.

Przeglądasz 2 wpisy - od 1 do 2 (z 2)

Musisz być zalogowany, aby pisać odpowiedzi.

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.