Bezpieczne usuwanie sprzętu, od jakiego momentu jest bezpiecznym ?


 • Uczestnik
  Punkty: 55
  debra #690980

  Temat bezpiecznego usuwania sprzętu, zapewne jest stary jak wszystkie pamięci zewnętrzne. Dla niektórych jest to sprawa do której nie przywiązują większej wagi, dla innych bolesna nauczka po utracie ważnych danych…CO NAJGORSZE, GDY SPRAWA DOTYCZY NIE SWOICH DANYCH:~( Tu kieruję do wszystkich być może banalne pytanie które wywoła salwę drwin, ale od czego jest forum jak nie od wymiany myśli. Wrzućmy sobie w google termin „Bezpieczne usuwanie sprzętu” i co przeczytamy, dużo ale nic na temat elementarnych czynności postępowania krok po kroku przy bezpiecznym usuwaniu sprzętu. Tutaj mam zawsze odrobinę niepewności, jeśli chodzi o menu ekranowe po wyborze urządzenia które ma być usunięte i właściwego określenia momentu, od którego ta czynność staje się bezpieczną dla nośnika. Gdy dokonamy wyboru pamięci do usunięcia, wyskakuje nam wtedy okienko a na nim widnieje tekst zdania – „Można teraz bezpiecznie usunąć to urządzenie z komputera” a pod nim u dołu przycisk funkcyjny z napisem [OK] … Tu mam pytanie! Czy bezpieczne usuwanie urządzenia następuje dopiero od momentu kliknięcia, zatwierdzenia dolnym przyciskiem funkcyjnym [OK] czy już samo pojawienie się menu ekranowego z tekstem „Można teraz bezpiecznie usunąć to urządzenie z komputera” jest tym momentem, gdzie możemy bezpiecznie wyciągnąć pendraka czy kartę, bez klikania na przycisk funkcyjny z napisem [OK] Za wyjaśnienie tej kwestii z góry dziękuję. Co prawda zdarza się to sporadycznie ale wystarczy moment nieuwagi by utracić dane czy całą pamięć aby stała się bezużyteczną.


 • Uczestnik
  Punkty: 55
  debra #528804

  Na logikę rzecz biorąc, to po kliknięciu okej, czyli daniu sygnału, że przyjęliśmy komunikat do wiadomości.


 • Uczestnik
  Punkty: 65
  Tompl22 #691129

  Na moja logikę to już „przed” kliknieciem w OK jest bezpiecznie. OK jest tylko po to, by dane okno z komunikatem (jak każde inne) zamknąć.

Przeglądasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3)

Musisz być zalogowany, aby pisać odpowiedzi.

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.