VPS, czy serwer dedykowany?


 • Uczestnik
  Punkty: 195
  gajuszz87 #528828

  Jaki serwer będzie waszym zdaniem bardziej odpowiedni dla sklepu internetowego? – VPS, czy dedykowany?


 • Uczestnik
  Punkty: 60
  Ajlar #691089

  hmm pod sklep internetowy? Wg mnie VPS. Powinien spokojnie wystarczyc. Jesli chodzi o oferte – to firma Statnet ( http://www.statnet.pl/ ) ma juz vps od 14zl/msc. Mozna przetestowac za darmola przez 10 dni i sprawdzic, czy to Ci wystarczy czy jednak cos innego potrzeba. Dostajesz pelnego roota, wiec mozesz ‚sie bawic’:)


 • Uczestnik
  Punkty: 170
  igaa90 #691098

  To zależy od ruchu, przy większym najbardziej odpowiedni będzie serwer dedykowany, przy mniejszym wystarczy jednak VPS – nie ma bowiem sensu płacić kilkuset zł miesięcznie za dedyka, skoro za kilkadziesiąt można mieć VPS. Serwery VPS mają m.in. w cal.pl – pod sklep powinny się nadać, są stabilne i wydajne, a przy tym dość elastyczne.


 • Uczestnik
  Punkty: 1 482
  magiel #1014680

  Dobrego VPSa macie w Hekko. Patrzcie przede wszystkim na niezawodność działania usługi, jej solidność, bo to absolutna podstawa. Serwer można sprawdzić i na tej podstawie wybrać usługę. Zresztą – patrzcie również na poziom supportu. Czy dostajecie odpowiedzi? W jakim czasie? No właśnie, to dosyć istotne…


 • Uczestnik
  Punkty: 88
  luca185 #1021884

  Zazwyczaj nie ma potrzeby inwestowania w dedyka, w zupełności wystarczy VPS – jest tani i szybki. Ten od https://www.arubacloud.pl powinien się nadać pod sklep, pod stronę tym bardziej – kosztuje niewiele, a działa bez problemów, ma też niezłe parametry, warto go chociaż przetestować.


 • Uczestnik
  Punkty: 1 482
  magiel #1021912

  W dedyka inwestuje się nie tak sobie, tylko wtedy, kiedy to ma sens. Jeśli pod postawienie strony wystarczy konto dzielone, to w jakim celu ładować się w dedyka? Dedyk ok, ale kiedy są podstawy do postawienia na nim czegokolwiek.

Przeglądasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)

Musisz być zalogowany, aby pisać odpowiedzi.

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.