arm

Bezpieczeństwo

Procesory Intela podatne na Meltdown od 20 lat

Zespół bezpieczeństwa Google zaprezentował dwie luki pod nazwami Meltdown i Spectre. Błędy pozwalają zwiększyć uprawnienia aplikacji i wykradać hasła. Na ataki podatne są praktycznie wszystkie procesory Intela, a także niektóre procesory AMD oraz ARM wykorzystujące predykcję rozgałęzień kodu programu.
Benchmarki

Cortex-A15: mobilny superprocesor

Od połowy 2012 roku wiele tabletów i smartfonów zyskało solidnego sprzymierzeńca – mobilny superprocesor ARM Cortex-A15, który umożliwia niemal dwukrotne zwiększenie wydajności obliczeniowej. Do tej pory niewiele jednak urządzeń trafiło na rynek.
Cieniutki, malutki, 10 godzin bez ładowania baterii? Przesiadka na ARM wydawała się rozsądna od wielu miesięcy. Aż do dziś. Benchmarki

Macbook Air z procesorem ARM? Na to już za późno

Mówi się coraz więcej o porzuceniu przez Apple'a platformy Intel. W tym szaleństwie niewątpliwie jest metoda, a sam pomysł nie był tak głupi, jak się z pozoru wydaje. Problem w tym, że jeżeli to prawda, to Apple nie przewidział skoku jakościowego w procesorach Intela.
Benchmarki

Ruszyły prace nad 64-bitowym Windows RT

Obecnie produkowane procesory ARM przez Nvidię czy Qualcomma są 32-bitowe. Prace nad 64-bitowym Windows RT, opracowanym dla tych układów, oznaczają, że wkrótce procesory ARM czeka duży skok technologiczny.
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.