bmw

Umowy i fuzje

Intel staje się udziałowcem Here

Firma Intel jest w trakcie zakupu 15 proc. udziałów firmy Here, a więc stworzonego przez Nokię przedsiębiorstwa zajmującego się usługami kartograficznymi. Na razie nie wiemy ile zapłacił za tę przyjemność.
Nauka i technika

Superkomputer IBM Watson w samochodach BMW

IBM i Grupa BMW rozpoczynają wspólny projekt badawczy, pozwalający na rozwinięcie zdolności systemu kognitywnego IBM Watson do wspierania osób kierujących samochodami. Jak wynika z analiz IBM, to właśnie w sferze komfortu jazdy w ciągu najbliższej dekady dokona się największy postęp w motoryzacji.
Trendy

Seattle: samochód złapał złodzieja

Dla złodziei aut nastały bardzo ciężkie czasy. Nie wystarczy już umieć otworzyć samochód, uruchomić go bez kluczyka i odjechać w siną dal o czym przekonał się jegomość, który postanowił wejść w posiadanie BMW 550i w Seattle.
Trendy

BMW przewiduje, kiedy będzie zielone lub czerwone

No i co w tym takiego ciekawego? Czy to naprawdę taka rewolucja, że zamiast zadzierać głowę podczas stania na światłach, wystarczy spojrzeć na wyświetlacz w samochodzie? Tak, to jest rewolucja, ale chodzi w niej o coś więcej.
Umowy i fuzje

Nokia sprzedała swoje mapy?

Według niepotwierdzonych informacji, Nokia starała się sprzedać swoją firmę zajmującą się usługami kartograficznymi już od dłuższego czasu. I wygląda na to, że w końcu osiągnęła swój cel.
Trendy

Wszyscy biją się o mapy Nokia Here!

Okazuje się, że fińska firma Nokia ma jeszcze kilka asów w rękawie, po tym jak Microsoft przejął od niej markę Lumia. Uber, Audi, BMW i Mercedes ostrzą sobie zęby na mapy Nokia Here.
Wyświetlanie obrazu

Mini pracuje nad goglami VR do jazdy samochodem

Wyświetlacze typu Head-up (informacje pokazywane bezpośrednio na przedniej szybie) są coraz popularniejsze, zwłaszcza w przypadku luksusowych modeli samochodów. Należące do BMW Mini ma jednak zupełnie inny, być może nawet lepszy pomysł - specjalne gogle wprowadzające do kokpitu samochodu elementy wirtualnej rzeczywistości.
Trendy

Najbardziej wypasiony kluczyk samochodowy w historii

Kluczyki samochodowe nie są czymś na co szczególnie zwracamy uwagę. Ot, służą nam do otwierania i uruchamiania pojazdu. Projektanci z BMW postanowili zrobić krok w przyszłość i do swojej ultranowoczesnej hybrydy, która na rynku zadebiutuje w przyszłym roku stworzyli równie futurystyczny i funkcjonalny gadżet.
Luki bezpieczeństwa

Jak ukraść BMW w trzy minuty

Wiele samochodów nie otwieramy ani nie uruchamiamy już tradycyjnym kluczykiem. Zamiast tego mamy bezprzewodową kartę. Wygodne, ale niestety też niebezpieczne. Jak się okazuje, tego typu karty można klonować.
Nauka i technika

Współpraca Toyoty i BMW

Jeżeli jedni z największych graczy na rynku samochodu łączą się w działaniu, to może to oznaczać tylko jedno, że samochody elektryczne staną się powszechniej dostępne.
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.