chiny

Trendy

Facebook w tajemnicy tworzy narzędzia do cenzury?

New York Times, powołując się na informacje otrzymane rzekomo bezpośrednio, od jednego z pracowników Facebooka, twierdzi, że serwis pracuje aktualnie nad stworzeniem narzędzi, które umożliwiłyby cenzurę Facebooka na niespotykaną dotąd skalę. Po co? Żeby legalnie pojawić się w Chinach.
Nauka i technika

Pierwszy przeszczep głowy odbędzie się w Chinach

Doktor Sergio Canavero z Uniwersytetu w Turynie twierdzi, że jest w stanie dokonać transplantacji głowy. Włoski neurochirurg uważa bowiem, że przeszczep głowy w dzisiejszych czasach jest jak najbardziej możliwy. W swojej publikacji, którą znaleźć można w lutowym numerze z 2015 roku "Surgical Neurology International", szczegółowo opisał 36-godzinną procedurę takiego przeszczepu.
Trendy

Musk chce wystartować z produkcją Tesli w Chinach

Jak wszyscy wiemy, Tesla to amerykański producent samochodów, który swoje fabryki posiada obecnie w Kalifornii i to właśnie tam powstają napędzane elektrycznością cuda. Wkrótce może się to jednak zmienić - Elon Musk szuka sposobu, aby wybudować fabryki tesli w Chinach.
Narzędzia do PDA

Apple przegrywa w Chinach

To było do przewidzenia, że prędzej czy później któryś z chińskich producentów smartfonów "na swoim podwórku" okaże się bardziej popularny niż Apple. Wiecie, kto jest obecnie najpopularniejszym producentem smartfonów w Chinach?
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.