darpa

Nauka i technika

DARPA pracuje nad nowym interfejsem mózg-komputer

DARPA (amerykańska Agencja Zaawansowanych Projektów Badawczych w Obszarze Obronności) ogłosiła rozpoczęcie prac nad projektem, który zakończyć ma się stworzeniem przełomowego interfejsu do łączenia urządzeń elektronicznych z ludzkim mózgiem. Poza zastosowaniami w wojskowości, może on również doprowadzić do olbrzymich postępów w medycynie.
Nauka i technika

DARPA stworzyła protezę, która… czuje

Na rozwój protetyki w ostatnich latach, która coraz częściej korzysta z najnowszych nowinek technologicznych, nie możemy narzekać. Amerykańska Agencja Zaawansowanych Projektów Badawczych w Obszarze Obronności zaprezentowała właśnie protezę ręki, która przywróci jej użytkownikowi także zmysł czucia.
Trendy

Roboty agencji DARPA będą uczyć się oglądając… YouTube!

Grupa naukowców z Uniwersytetu Maryland w Stanach Zjednoczonych, otrzymała pieniądze z programu Mathematics of Sensing, Exploitation and Execution (MSEE) prowadzonego przez amerykańską agencję DARPA na stworzenie systemu, który pozwoliłby robotom na naukę nowych umiejętności dzięki filmom instruktażowym w serwisie YouTube.
Nauka i technika

DARPA zaprezentowała inteligentną amunicję

Amerykańska Agencja Zaawansowanych Projektów Badawczych w Obszarze Obronności zaprezentowała coś, co do tej pory mogliśmy oglądać tylko w filmach science-fiction. Amunicję EXACTRO kalibru 12,7mm (.50), która potrafi korygować swoją trajektorię lotu.
Wyświetlanie obrazu

Oculus Rift na wyposażeniu wojskowych hakerów

Pisaliśmy już o tym, że Oculus Rift testowany jest przez kierowców wozów opanceroznych, a bardzo podobne urządzenia niebawem pojawią się również w lotnictwie. Pomysł Agencji Zaawansowanych Projektów Badawczych w Obszarze Obronnności (DARPA - to właśnie oni stworzyli Internet) wydaje się jednak znacznie ciekawszy.
Komunikacja

Internetowa Galeria Sław

Bez tych ludzi i ich pomysłów Internet jaki znamy dziś nie byłby taki sam. Wszyscy zasłużyli bez wyjątku na swoje miejsca. Gratulujemy wszystkim wprowadzonym i czekamy na kolejne edycje.
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.