
Fujitsu

Fujitsu Esprimo Q957 (Q0957PP581DE)

Stacja robocza – cichy bohater
Dwa 28-rdzeniowe procesory, terabajt pamięci RAM i cztery karty graficzne – to nie specyfikacja serwera tylko przykład konfiguracji potężnej, dwuprocesorowej stacji roboczej. Tam gdzie nawet najmocniejsze pecety okazują się zbyt słabe, tam stosuje się maszyny które łączą świat serwerów ze światem komputerów osobistych.

Kompaktowa stacja robocza bez kompromisów
Profesjonalna stacja robocza najczęściej kojarzy się z potężną maszyną, w wielkiej obudowie z wieloma złączami, które mają zapewnić elastyczną rozbudowę. Czasem jednak potrzebna jest znacznie mniejsza konstrukcja jak np. prezentowany Fujitsu Celsius J580 w zgrabnej obudowie SFF. Jego gabaryty mogą być jednak mylące gdyż w rzeczywistości jest to komputer o sporych możliwościach.

Mobilna stacja robocza do VR
Czasy, gdy laptop dysponował znacznie mniejszą wydajnością niż sprzęt stacjonarny przeszły do historii. Nowoczesna mobilna stacja robocza jest w stanie sprostać nawet najbardziej wymagającym wyzwaniom takim jak płynna obsługa środowiska Virtual Reality. Przyjrzyjmy się 17-calowej maszynie Fujitsu Celsius H980, aby przekonać się, jakie możliwości daje najnowsza technologia.

Fujitsu Lifebook S938

Gdy mocny pecet to za mało…
Bywają sytuacje, gdy najmocniejszemu nawet pecetowi brakuje mocy obliczeniowej. Wówczas okazuje się, że warto sięgnąć po zaawansowaną stację roboczą. Sprawdziliśmy, czym się różnią od zwykłych pecetów i jakie oferują możliwości.

Komputer dla profesjonalisty
Porównując parametry i ceny komputerów przeznaczonych do zastosowań domowych i rozrywki z ofertą profesjonalnych stacji roboczych łatwo dojść do wniosku, że decydując się na ten pierwszy dostaniemy dokładnie to samo tyle, że taniej. Rzecz jest jednak bardziej skomplikowana. Wyjaśniamy, co kryją w sobie tzw. workstation, czyli maszyny przeznaczone dla profesjonalistów. I jaką mają przewagę nad…

TEST: biznesowy tablet Fujitsu Stylistic R727
Microsoft Surface to protoplasta wydajnych hybryd tabletu i laptopa. Ich charakterystyczną cechą jest konstrukcja umożliwiająca odpięcie klawiatury i wygodne podparcie samego ekranu. Na rynku pojawiły się konstrukcje naśladujące to rozwiązanie. Przykładem jest testowany przez nas Fujitsu Stylistic R727.
Fujitsu Lifebook A555
Fujitsu Lifebook A557

Fujitsu Lifebook E547
Fujitsu Stylistic R726

Fujitsu Stylistic R726 (R7260M871PDE)

Fujitsu Esprimo Q957

Fujitsu Esprimo Q556

Pierwszy smartfon ze skanerem tęczówki trafił do sprzedaży
W ubiegłym miesiącu Fujitsu zapowiedział nowego flagowca - Arrows NX F-04G-, który ma zagwarantować użytkownikowi dużo większe bezpieczeństwo niż standardowo stosowane hasła i odciski palców. Dziś telefon jest już dostępny w japońskiej sieci NTT DoCoMo.

Arrows NX F-04G – smartfon ze skanerem tęczówki
Autoryzacja danych odciskiem palca wydaje się dobrą alternatywą dla tradycyjnych kodów PIN i haseł, jednak nie jest to w 100% bezpieczna metoda. Fujitsu uważa, że odcisk kciuka może zostać zdjęty i wykorzystany przez cyberprzestępców, dlatego w swoim nowym smartfonie zastosował inne rozwiązanie.