niemcy

Trendy

Niemcy stworzyli wirtualny obóz koncentracyjny

Czego to ci Niemcy nie robią, żeby ścigać złych nazistów, którzy pojawili się nagle, rozpętali II Wojnę Światową i później zniknęli. Ale nie wszyscy, więc nadal trzeba łapać żyjących jeszcze zbrodniarzy.
Witryny internetowe

Niemcy kontra Facebook: chodzi o prywatność

Niemiecki regulator ochrony danych osobowych i prywatności orzekł, że użytkownicy Facebooka mogą legalnie posługiwać się swoimi pseudonimami (a co za tym idzie: nieprawdziwymi nazwiskami) przy zakładaniu kont na Facebooku. Imperium Zuckerberga ma na ten temat oczywiście inne zdanie.
Trendy

Masowy strajk pracowników niemieckiego Amazonu

W czterech niemieckich placówkach Amazonu trwają właśnie masowe protesty zorganizowane przez związek zawodowy sektora usług Ver.di. Związkowcy żądają podniesienia płac dla pracowników i ostro krytykują skrajną presję ze strony firmy na nieskończone zwiększanie wydajności pracowników.
Narzędzia do Windows

Monachium rozważa powrót do Windowsa

Monachium w 2004 postanowiło zmienić system operacyjnych w swoich urzędach z Windowsa na Linuxa. A konkretniej: na własną dystrybucję Linuxa o nazwie LiMux. Dzięki temu miało być taniej i stabilniej. 10 lat po tej decyzji, urzędnicy zmieniają zdanie.
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.