Sharp

Smartfony

Smartfony Sharpa naprawdę bez ramek

Producenci smartfonów prześcigają się ostatnio w tworzeniu jak najwęższych ramek ekranu. Sharp, firma która w Polsce kojarzy się raczej z telewizorami, wypuści wkrótce dwa nowe smartfony pozbawione ramek. Premiera: 17 lipca.
Umowy i fuzje

Foxconn przejmie Sharpa?

Po Sieci krąży coraz więcej informacji na temat rzekomego przejęcia firmy Sharp przez Foxconn. Co więcej, według najnowszych informacji, fuzja obu firm ma nastąpić właściwie lada chwila.
Trendy

Pierwszy telewizor 8K od Sharp będzie kosztował fortunę

Sharp to pierwsza firma, która oficjalnie ogłosiła cenę swojego pierwszego modelu telewizora, który wyświetlać będzie obraz w rozdzielczości 8K. Ta cena to 16 milionów jenów, czyli pół miliona złotych. Zapewne zastanawiacie się, kto zapłaci tyle za telewizor?
Narzędzia do PDA

6-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości 4K

Do niedawna pompowanie rozdzielczości w ekranach smartfonów powyżej pewnej granicy wydawało się już bezsensowne, ale później do głosu doszły zastosowania związane z wirtualną rzeczywistością. Z tego względu ekrany 4K w smartfonach to rzeczywistość, której możemy się spodziewać już niebawem.
Wyświetlanie obrazu

Wyświetlacze LCD w dowolnym kształcie?

Firma Sharp opracowała panele LCD – Free form display - przybierające dowolne kształty, tym samym dając nieograniczoną swobodę w projektowaniu produktów wykorzystujących ekrany LCD. Wynalazek ten pozwoli na stworzenie nowych konstrukcji dopasowanych do rozmaitych zastosowań.
Wyświetlanie obrazu

Sharp przedstawia koncepcję bezramkowych wyświetlaczy

Kiedyś były ciężkie i grube, dziś są płaskie i eleganckie. Telewizja jak i same odbiorniki przeszły na przestrzeni kilkunastu lat dużą ewolucję. Dziś najbardziej pożądane są nie tylko ekrany ostre jak brzytwa i cieszące oczy doskonałą kolorystyką, ale także takie, które dobrze prezentują się w pokoju.
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.