XFX

radeon rx 590 Karty graficzne

TEST: Radeon RX 590, czyli Polaris raz jeszcze

Wydawać by się mogło, że skoro Nvidia pracuje nad kolejnymi generacjami kart graficznych, to AMD zawalczy o rynek wypuszczając coś nowego i bardzo wydajnego. Tymczasem strategia "czerwonych" jest zupełnie inna. AMD, kierując się najwyraźniej zdrowym rozsądkiem, odświeża z niezłym skutkiem Polarisa.
Benchmarki

XFX Radeon HD 7970 1000M Black Edition Dual Fan 3072MB GDDR5

Fabrycznie podkręcona karta graficzna z najwydajniejszym obecnie w ofercie AMD układem Radeon HD 7970. Jej rdzeń pracuje z częstotliwością 1 GHz, natomiast pamięci taktowane są zegarem o częstotliwości 5700 MHz. Za chłodzenie karty odpowiada masywny radiator z dwoma wentylatorami.
Benchmarki

XFX Radeon HD 6990 4096MB GDDR5

Dwurdzeniowa karta graficzna AMD zbudowana została przy wykorzystaniu dwóch rdzeni Radeon HD 6970 połączonych mostkiem PLX. Radeon HD 6990 nie dość, że jest najwydajniejszą karta graficzną obecnie na rynku to jeszcze jego cena jest na przystępnym poziomie... jak na produkty z górnej półki.
Benchmarki

XFX Radeon HD 6950 2048MB GDDR5

Wydajny Radeon HD 6950 wyposażony w 2 GB pamięci GDDR5. Na uwagę zasługuje dość skąpy, ale wydajny układ chłodzenia w skład którego wchodzi komora Vapor Chamber, aluminiowy radiator, oraz centralnie nad nimi umieszczony wentylator.
Benchmarki

XFX Radeon HD 6950 1024MB GDDR5

Radeon HD 6950 jest obecnie ciekawym wyborem dla osób poszukujących wydajnej a zarazem stosunkowo taniej karty graficznej. Dzięki wysokiemu taktowaniu, dwóm BIOS-om oraz dobrze rozwiązanemu systemowi chłodzenia stanowi alternatywę dla układów Nvidii.
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.