Aparaty cyfrowe kompaktowe

zobacz tabelę

SPIS TREŚCI:

 1. Jak wybrać aparat fotograficzny kompaktowy?
 2. Ranking aparatów cyfrowych Nikon
 3. Ranking aparatów cyfrowych Sony
 4. Ranking aparatów cyfrowych Canon
 5. Tabela rankingowa aparatów cyfrowych kompaktowych

W rankingu aparatów cyfrowych kompaktowych przyjrzeliśmy się jakości obrazu, wyposażeniu i wydajności urządzeń. Efekty porównywania możecie sprawdzić w tabeli na dole strony. Jednak bez wątpienia, najpopularniejsze aparaty fotograficzne to aparaty kompaktowe takich znanych producentów jak Nikon, Sony i Canon. W związku z tym poniżej proponujemy dziewięć rekomendowanych aparatów tych marek z naszego rankingu aparatów kompaktowych.

Polecany jako kieszonkowy aparat podróżny. Wśród aparatów idealnych do uwieczniania wakacji na zdjęciach i w filmach wyróżnia się opcją Post-Focus, czyli ustawieniem ostrości... po zrobieniu zdjęcia. Dzięki niej można precyzyjnie wyostrzyć wybrany obiekt.

Wzięliśmy pod uwagę m.in. możliwości aparatów kompaktowych w stosunku do lustrzanek, aspekty finansowe użytkownika, opcje specjalistycznej fotografii (np. przyrodniczej czy astrofotografii) i parametrów filmowania – klasycznego, w trybie poklatkowym i slow motion. Najtańszy aparat kompaktowy znajdziesz tutaj za ok. 1000 zł.

Jak wybrać aparat fotograficzny kompaktowy?

Przed wyborem aparatu kompaktowego porównaj parametry w specyfikacji technicznej danego producenta. Zastanów się także, na czym najbardziej Ci zależy. Na makrofotografii flory i fauny, fotografiach pejzażowych, autoportretach i zdjęciach grupowych, fotografowaniu dzikiej przyrody z dystansu czy filmowaniu sportów ekstremalnych i wydarzeń sportowych?

W zależności do tego będziesz potrzebować nieco innych funkcji. Niektórzy będą zwracać wyjątkową uwagę na pyło- i wodoszczelność obudowy (w zestawie lub do zakupienia osobno) ze względu na używanie aparatu nad wodą czy w trudnych warunkach. Oprócz wodoszczelnych aparatów popularnością cieszą się kompakty z superzoomem – przeznaczone do zdjęć makro i z dystansu.

Weź także pod uwagę to, czy potrzebujesz zdalnego sterowania aparatem za pomocą smartfonu, modułu Wi-Fi i NFC. To funkcje ułatwiające zarówno dzielenie się zdjęciami, jak i obsługę aparatu, jednak tak naprawdę nie są niezbędne. Jeśli z nich zrezygnujesz, możesz kupić nieco tańszy model.

Jakie są najważniejsze funkcje w aparatach cyfrowych?

 • Rozmiar i cechy szczególne ekranu – oprócz rozmiaru wyświetlacza należy sprawdzić, czy jest odchylany i czy jego powłoka jest np. antyodblaskowa. Pierwsza cecha pomaga w robieniu zdjęć z nietypowej perspektywy, druga – poprawia jakość podglądu w pełnym słońcu po zrobieniu zdjęcia.
 • Wielkość matrycy – wśród aparatów kompaktowych dominuje matryca w rozmiarze 1/2.3”. Dzięki takiej małej matrycy aparat cyfrowy może mieć niewielkie wymiary. Mała matryca pozwala na osiągnięcie superzoomu. W droższych aparatach Sony i Nikon znajdziesz matryce 1-calowe. W takich modelach wielkość pikseli jest większa, zatem jakość zdjęć jest lepsza, choć ogniskowe są mniejsze.
 • Megapiksele – musimy o nich wspomnieć, bo wielu amatorów fotografii kieruje się przede wszystkim parametrem rozdzielczości, przywiązując mniejszą uwagę do pozostałych parametrów. W aparacie kompaktowym w zupełności wystarczy matryca od 12 do 24 Mpix.
 • Zakres ISO – definiuje czułość matrycy na światło. Im gorsze są warunki oświetleniowe, tym większe ISO jest potrzebne do zrobienia dobrej fotografii. Nawet w pochmurne dni przyda się ISO wyższe niż 200-300. Niestety im większe ISO, tym większe ryzyko pojawienia się efektu ziarna (szumów) na zdjęciu.
 • Jasność obiektywu – im jaśniejszy, tym lepiej sprawdza się podczas złych warunków oświetleniowych.
 • Szerokość kąta widzenia obiektywu – im bardziej szerokokątny obiektyw, tym lepszy do np. fotografowania krajobrazów. Obiektywy szerokokątne mają kąt widzenia w zakresie od ok. 60 do 90 stopni.
 • Rodzaj i wielkość zoomu – w aparatach wyróżniamy zoom optyczny i zoom cyfrowy. To cecha, w której nawet tanie kompakty mają przewagę nad smartfonami. Najbardziej wartościowy jest zoom optyczny, czyli zbliżenie fotografowanego obiektu bez fizycznego przesuwania się ku niemu. Używając zoomu optycznego, fotograf nie pogarsza jakości rejestrowanych materiałów. Może się tak stać przy zoomie cyfrowym. Jego używanie może skutkować niższą rozdzielczością zdjęcia i filmu, więc szczegóły nie będą tak wyraźne.
 • Stabilizacja obrazu – ten parametr ma znaczenie zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów. Dzięki stabilizacji obrazu można wykonywać wyraźne zdjęcia, na których jakość nie wpływają drgania. Funkcja pomocna w ujęciach dynamicznych scen oraz podczas fotografowania w trudnych warunkach oświetleniowych.

Ranking aparatów cyfrowych Nikon

W rankingu aparatów cyfrowych Nikon polecamy modele z linii Coolpix – od 1199 zł do 2799 zł w zależności od możliwości finansowych i wymagań. Aparaty Nikon z serii Coolpix dzielimy przede wszystkim na trzy główne kategorie: L – kategorię Life, S – kategorię Style i P – kategorię Performance.

Nikon Coolpix P900

Aparat cyfrowy Nikon Coolpix P900 jest rekomendowany przez producenta dla miłośników fotografii przyrodniczej i astrofotografii. W automatycznym wyborze programów są takie tryby pracy, jak Księżyc i Obserwacja ptaków. To dzięki 83-krotnemu zoomowi optycznemu, który pokona ludzkie oko w rejestrowaniu szczegółów. Z Nikonem Coolpix P900 fotografie makro i robienie zdjęć obiektów z dystansu będzie o wiele prostsze. Początkujący ucieszą się z efektów, jakich nie udałoby się osiągnąć budżetowymi aparatami. Jeśli obiektem zdjęcia makro ma być np. poruszający się owad, zrobienie fantastycznej fotografii ułatwi szybki autofokus i system redukcji drgań z podwójną detekcją. Dzięki tym rozwiązaniom wyraźne zdjęcia można robić po prostu z ręki. Warto dodać, że system AF ma opcję automatycznego wyszukiwania celu i ustawiania na nim ostrości.

Dzięki funkcjom Wi-Fi i NFC zrobione zdjęcia można błyskawicznie przesłać np. na smartfona lub podzielić się fotografiami ze znajomymi online. Zdjęcia mogą zostać wysłane do specjalnej chmury o maksymalnej pojemności 20 GB – Nikon Image Space.

Zarówno osobie początkującej, jak i bardziej zaawansowanej przypadnie do gustu pokrycie 7,5-centymetrowego ekranu LCD powłoką antyodblaskową. Plusem jest także ruchomość ekranu i szeroki kąt oglądania. Cena detaliczna aparatu to 2799 zł.

Aparat z trybem Księżyc i Obserwacja ptaków. Fantazja w opisie? Nie, realne możliwości. To aparat dla miłośników fotografii przyrodniczej, astrofotografii, zdjęć makro. Sprawdź, jakie ma zalety oprócz 83-krotnego zoomu!

Nikon Coolpix B700

Nikon Coolpix B700 to tańszy aparat cyfrowy z rodziny Coolpix – cena detaliczna tego modelu to 1999 zł. Obiektyw Nikkor ma 60-krotny zoom optyczny. Funkcja Dynamic Fine Zoom pozwala na jego powiększenie do 120-krotności (powiększenie jest liczone od najszerszego położenia zoomu optycznego). Ten model jest rekomendowany przez producenta m.in. do fotografowania dzikiej przyrody z bezpiecznej odległości. Funkcja AF, podobnie jak w poprzednim modelu, ma funkcję automatycznego wyszukiwania celu, co pozwala na bardziej elastyczne kadrowanie. Pole AF dostosowuje się do rozmiaru obiektu – dlatego może znajdować się on zarówno w centrum kadru, jak i z boków.

Wygodne korzystanie z aparatu Nikon Coolpix B700 zawdzięczamy między innymi dzięki czujnikowi zbliżenia oka. Wtedy obraz z 3-calowego wyświetlacza jest automatycznie przełączany na wizjer. Niezależnie od trybu system redukcji drgań z podwójną detekcją ogranicza wpływ wstrząsów na wyraźność fotografii. Dzięki aplikacji SnapBridge można synchronizować zdjęcia ze smartfonem (model nie ma NFC). Nikon Coolpix B700 nie oznacza zdjęć współrzędnymi geograficznymi przez brak modułu GPS. Zakres przysłon ma dwie wartości mniej niż Nikon Coolpix P900, który ma także większe zakresy ISO.

Tańszy brat Nikona Coolpix P900. Polecany do fotografii z dystansu. Dzięki funkcji Dynamic Fine Zoom pozwala na zwiększenie 60-krotnego zoomu optycznego. Automatycznie wyszukuj cel i kadruj w łatwiejszy sposób z dynamicznym polem AF.

Nikon Coolpix B500

Najtańszy aparat cyfrowy Nikon z rodziny Coolpix w naszym zestawieniu. Cena detaliczna Nikona Coolpix B500 wynosi 1199 zł. Producent podkreśla najważniejsze funkcje aparatu i prostotę obsługi – to model przeznaczony dla osób początkujących i mało wymagających. Obiektyw Nikkor w tym modelu ma 40-krotny zoom z możliwością powiększenia do 80-krotnego dzięki funkcji Dynamic Fine Zoom. Obsługa jest intuicyjna – dzięki czemu można skupić się na kadrowaniu tak, aby ująć nawet zwykłą scenę z nietypowej perspektywy. Nikon Coolpix B500 sprawdzi się np. do uwieczniania rodzinnych gier sportowych i innych aktywności na świeżym powietrzu. Wyraźne zdjęcia zagwarantuje system redukcji drgań. Dostępny jest specjalny tryb zdjęć sportowych. Przy pełnym zoomie możesz nakręcić tym Nikonem filmy w jakości HD – bez rozmytego obrazu. Sprawdzi się idealnie podczas wycieczek – do fotografowania interesujących szczegółów architektury z dużej odległości. Zadanie ułatwi odchylany wyświetlacz o przekątnej 7,5 cm.

Dla osób początkujących z ograniczonym budżetem. Nikon Coolpix B500 to optymalny wybór do robienia zdjęć i filmów z wakacji, uwieczniania rodzinnych imprez, wydarzeń sportowych oraz do nauki fotografii czy to przyrody, czy architektury.

Ranking aparatów cyfrowych Sony

W rankingu aparatów cyfrowych polecamy aparaty Sony z dwóch serii – RX10 oraz RX100. Pierwsza obejmuje aparaty kompaktowe o minimalistycznym wyglądzie i niedużych wymiarach, lecz zaawansowanych funkcjach konkurujące z lustrzankami. Seria RX100 to z kolei aparaty Sony w wymiarach kieszonkowych, lecz dużych możliwościach filmowych.

Sony Cyber-shot DSC-RX10 IV

Sony Cyber-shot DSC-RX10 IV to model z wyższej półki cenowej, na którą będą spoglądać raczej profesjonaliści niż amatorzy szukającego aparatu cyfrowego do nauki fotografii. Cena wynosi ok. 7800 zł. Ten model – jak i poniższe – należy do serii RX, którą tworzą zaawansowane aparaty kompaktowe. Spełniają wymogi zawodowców, z drugiej strony – dzięki prostej obsłudze radzą sobie z nimi także osoby początkujące i średniozaawansowane. Linia RX10 to aparaty kompaktowe o możliwościach lustrzanek. Sony Cyber-shot DSC-RX10 IV pozwala na rejestrowanie zarówno pejzaży, wydarzeń sportowych, jak i robienie zdjęć makro bez zmiany obiektywu.

Dzięki automatycznemu fokusowi ostrość ustawiona zostaje w zaledwie 0,03 sekundy. System AF ma 315 punktów z detekcją fazy i 25 punktów z detekcją kontrastu. Wysokoczuły AF śledzi szybko poruszające się małe obiekty precyzyjnie i wyraźnie. Obiektyw ma 25-krotny zoom optyczny, a specjalne soczewki poprawiają kolory i kontrast fotografii. Nagrywanie szybkoklatkowe nawet do 1000 klatek/s pozwala w trybie Super Slow Motion na odtwarzanie scen nawet w 40-krotnie wolniejszym tempie. Aparatem można sterować zdalnie ze smartfona, co czasami ułatwia robienie zdjęć z nietypowej perspektywy.

Sony Cyber-shot DSC-RX10 IV to jeden z najlepszych aparatów kompaktowych na rynku. Jakość zdjęć jest imponująca zarówno przy fotografowaniu w świetle dziennym, jak i przy słabym oświetleniu. Automatyczna regulacja ostrości i fotografowanie ciągłe należą do najszybszych. Wyposażenie nie pozostawia nic do życzenia. Po prostu - Sony Cyber-shot DSC-RX10 IV jest najlepszy w naszym rankingu.

Sony Cyber-shot DSC-RX10 III

Kosztuje ok. 6000 zł. Sony Cyber-shot DSC-RX10 III to aparat cyfrowy typu megazoom, który jest alternatywą dla bezlusterkowców i lustrzanek. Według producenta użytkownicy aparatów Sony Alpha powinni być zadowoleni z wyboru tego modelu jako backupu dla głównego sprzętu. Model pozwala na filmowanie z maksymalną prędkością do 960 klatek/s i robienie zdjęć seryjnych do 14 kl./s. Czas otwarcia migawki jest rekordowo szybki – wynosi 1/32000 s. 8-soczewkowy obiektyw z dużym zakresem ogniskowych 24-6000 mm z 25-krotnym zoomem jest uniwersalny i nie trzeba go wymieniać przy każdej zmianie rodzaju fotografii. Sprawdza się zarówno w dzień, jak i w warunkach słabego oświetlenia. Najmniejszy dystans ostrzenia w zdjęciach makro wynosi 3 cm, największy – 75 cm. Z kolei więcej o zaawansowanych trybach filmowych przeczytasz w specyfikacji producenta. Do modelu wprowadzono funkcje znane głównie z profesjonalnych kamer.

Aparat mega jak megazoom. Polecany zarówno jako samodzielny aparat osób średniozaawansowanych, jak i backup głównego sprzętu wieloletniego profesjonalisty. Poznaj szczegóły aparatu z uniwersalnym 8-ogniskowym obiektywem!

Sony Cyber-shot DSC-RX100 IV

Najtańszy z linii aparatów Sony Cyber-shot w naszym zestawieniu. Linia aparatów Sony RX100 to kieszonkowe aparaty, które mają rozbudowane funkcje filmowe. W czwartej odsłonie Sony Cyber-shot DSC-RX100 IV wprowadzono między innymi opcję nagrywania filmów 4K. W rok po premierze poprzedniego modelu z serii RX100 ulepszono między innymi matrycę i wizjer elektroniczny o rozdzielczości 2,36 Mp. W tym modelu jest obecna matryca wykonana w technologii Exmor RS – znanej ze smartfonów. Dzięki układowi pamięci DRAM, który jest obecny także w Sony Cyber-shot DSC-RX10 III, skrócono czas otwarcia migawki do rekordowego 1/32000 s i zwiększono prędkość trybu seryjnego zdjęć do 16 klatek/s. W przypadku nagrywania filmów 4K dostępne są 3 prędkości: 240, 480 i 960 klatek/s. Ten model kosztuje ok. 5000 zł.

Aparat z matrycą 20 Mp, wyświetlaczem 3,0 cala i zoomem optycznym 2,9x. Oprócz zdjęć umożliwia też rejestrację wideo w maksymalnej rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli.

Ranking aparatów cyfrowych Canon

W linii aparatów Canon PowerShot możesz znaleźć zarówno aparaty z superzoomem, kompaktowe aparaty dla ekspertów, jak i aparaty kieszonkowe. Szczególnie popularne są aparaty Canon z serii PowerShot G. Do naszego zestawienia wybraliśmy trzy najlepiej ocenione modele Canon PowerShot G z rankingu aparatów kompaktowych.

Canon PowerShot G7 X Mark III – kiedy będzie dostępny w sprzedaży?

Pierwsze zdjęcia zrobione aparatem cyfrowym Canon PowerShot G7 X Mark III pojawiły się w Internecie w styczniu 2018. Nagłówki tworzone przez media zajmujące się tematyką fotograficzną zapowiadały nadejście filmów 4K od Canona. Kiedy emocje opadły, okazało się, że wszystko było plotką powielaną przez blogosferę. Mija już dwa lata od premiery poprzednika – Canona PowerShot G7 X Mark II, którego znajdziecie poniżej. Póki co chociażby na Youtube nie brak filmów, w których vlogerzy analizują potencjalne cechy przyszłej nowości na rynku. W maju niektórzy sugerowali pojawienie się aparatu Canon PowerShot G7 X Mark III przed wakacjami, jednak sytuacja na rynku nie uległa zmianie.

Canon PowerShot G7 X Mark II

Canon PowerShot G7 X Mark II to aparat kompaktowy premium dla osób, które potrzebują stosunkowo niedrogiego aparatu cyfrowego posiadającego możliwości, którym nie sprosta smartfon. Ten model kosztuje ok. 3000 zł. Zdjęcia seryjne mogą być robione z maksymalną prędkością 8 klatek/s (2-krotnie wolniej niż w aparacie Sony Cyber-shot DSC-RX100 IV). Zakres czułości ISO wynosi od 100-12800, stabilizacja 1-calowej matrycy CMOS z 20 Mpix jest 5-stopniowa. Częstotliwość zapisu obraz dla filmów Full HD z dźwiękiem stereo wynosi 60p. W trybie filmów poklatkowych można zarejestrować od 30 do 900 klatek z przerwami co 1-4 sekundy. W ustawieniach domyślnych aparat ma wykonać 300 fotografii co trzy sekundy.

Z tym aparatem nauczysz się robić filmy poklatkowe. Jeśli nie chcesz - ma wiele innych możliwości. To aparat, w który warto zainwestować, kiedy możliwości smartfonów z najlepszymi aparatami przestały być zadowalające, a lustrzanka jest poza zasięgiem finansowym.

Canon PowerShot G5 X

Canon PowerShot G5 X z matrycą 20,2 Mpix i obracanym ekranem LCD z funkcją dotykową kosztuje ok. 2900 zł. Współpracuje z Wi-Fi i NFC jak jeden z opisywanych modeli Nikon, co pozwala na szybkie dzielenie się zdjęciami i przesyłanie ich na inne urządzenie. Dzięki tym modułom możliwe jest zdalne sterowanie aparatem. Robienie zdjęć portretowych i grupowych jest ułatwione m.in. dzięki automatycznemu wykrywaniu twarzy. Dzięki tej funkcji zabarwienie skóry osób na zdjęciu jest jak najbardziej naturalne, a ostrość dostosowana tak, aby to różnorodnie rozmieszczone postacie były na pierwszym tle. Maksymalny zoom optyczny wynosi 4,2, zoom cyfrowy jest maksymalnie 4-krotny.

Nowoczesny aparat z NFC i Wi-Fi, zdalnym sterowaniem, dotykowym i obracalnym ekranem LCD. Z nim łatwo podzielisz się zdjęciami i zrobisz fotografię z perspektywy, która bez zdalnego sterowania mogłaby wymagać umiejętności akrobatycznych.

Canon PowerShot G1 X Mark II

Aparat cyfrowy Canon PowerShot G1 X Mark II kosztuje ok. 2400 zł. Według producenta daje wszechstronność lustrzanki w kompaktowej obudowie. Matryca CMOS ma 1,5 cala i pozwala na fotografowanie w rozdzielczości 12,8 Mpix w różnych formatach oraz na nagrywanie filmów Full HD. Inteligentna stabilizacja obrazu ma 8 trybów – samodzielnie dobiera właściwy. Model posiada funkcję NFC, dzięki której można szybko przesyłać zdjęcia do innego urządzenia, jak i sterować aparatem za pomocą smartfonu. Canon PowerShot G1 X Mark II może być personalizowany dzięki opcji przypisania wybranych funkcji do menu i opcji przypisywania funkcji do ustawień pokręteł sterowania.

Wszechstronny jak lustrzanka, zgrabny jak kompakt. Spore możliwości kryją się w tych małych gabarytach. Aparat pozwalający na personalizację funkcji w menu i pokręteł. Sprawdź, czym jeszcze zaskakuje oprócz inteligentnej stabilizacji obrazu i NFC.

 • 89 | 82 Łączna
 • 92 | 77 Jakość obrazu
 • 86 | 75 Wyposażenie
 • 86 | 77 Wydajność
17.
89
CHIP POWER

Canon PowerShot G7 X Mark III

 • 92 | 76 Łączna
 • 96 | 73 Jakość obrazu
 • 89 | 69 Wyposażenie
 • 87 | 71 Wydajność
13.
92
CHIP POWER

Canon PowerShot G5 X Mark II

 • 98 | 80 Łączna
 • 100 | 76 Jakość obrazu
 • 95 | 74 Wyposażenie
 • 96 | 77 Wydajność
2.
98
CHIP POWER

Sony Cyber-shot DSC-RX100 VII

 • 84 | 90 Łączna
 • 77 | 76 Jakość obrazu
 • 93 | 95 Wyposażenie
 • 80 | 84 Wydajność
24.
84
CHIP POWER

Panasonic DC-TZ96

Panasonic Lumix TZ96 zachwyca filmami wideo UHD, doskonałym trybem zdjęć 4K i doskonałą żywotnością baterii.…

 • 98 | 90 Łączna
 • 98 | 83 Jakość obrazu
 • 100 | 87 Wyposażenie
 • 90 | 81 Wydajność
1.
98
CHIP POWER

Panasonic Lumix DC-FZ1000 II

 • 77 | 82 Łączna
 • 73 | 71 Jakość obrazu
 • 87 | 87 Wyposażenie
 • 62 | 64 Wydajność
34.
77
CHIP POWER

Sony Cyber-shot DSC-HX99

Sony Cyber-shot DSC-HX99 początkowo wzbudza duże zainteresowanie: 30-krotny zoom w kompaktowej obudowie w połączeniu z…

 • 95 | 87 Łączna
 • 100 | 84 Jakość obrazu
 • 93 | 80 Wyposażenie
 • 81 | 72 Wydajność
4.
95
CHIP POWER

Sony Cyber-shot DSC-RX100 VA

Sony Cyber-shot DSC-RX100 VA należy do najlepszych aparatów kompaktowych w naszym rankingu. Połączenie poręcznej obudowy,…

 • 77 | 66 Łączna
 • 73 | 58 Jakość obrazu
 • 88 | 72 Wyposażenie
 • 51 | 43 Wydajność
35.
77
CHIP POWER

Nikon Coolpix P1000

 • 92 | 84 Łączna
 • 97 | 81 Jakość obrazu
 • 90 | 78 Wyposażenie
 • 80 | 71 Wydajność
11.
92
CHIP POWER

Panasonic Lumix DC-LX100 II

 • 66 | 75 Łączna
 • 67 | 70 Jakość obrazu
 • 64 | 69 Wyposażenie
 • 70 | 78 Wydajność
46.
66
CHIP POWER

Canon PowerShot SX740 HS

Canon SX740 HS to wszechstronny aparat kompaktowy. Dzięki dużemu zakresowi zoomu, rozdzielczości UHD i inteligentnym…

 • 68 | 79 Łączna
 • 64 | 68 Jakość obrazu
 • 74 | 81 Wyposażenie
 • 62 | 71 Wydajność
44.
68
CHIP POWER

Panasonic Lumix DC-FT7

 • 61 | 66 Łączna
 • 63 | 62 Jakość obrazu
 • 61 | 62 Wyposażenie
 • 55 | 58 Wydajność
49.
61
CHIP POWER

Nikon Coolpix W300

 • 53 | 68 Łączna
 • 54 | 64 Jakość obrazu
 • 51 | 62 Wyposażenie
 • 57 | 71 Wydajność
55.
53
CHIP POWER

Ricoh WG-50

 • 74 | 80 Łączna
 • 73 | 72 Jakość obrazu
 • 74 | 75 Wyposażenie
 • 78 | 82 Wydajność
38.
74
CHIP POWER

Olympus TG-5

 • 94 | 80 Łączna
 • 96 | 75 Jakość obrazu
 • 92 | 74 Wyposażenie
 • 91 | 76 Wydajność
6.
94
CHIP POWER

Sony Cyber-shot DSC-RX100 VI

Sony Cyber-shot DSC-RX100 VI otrzymuje najwyższą ocenę niemal we wszystkich kategoriach testu. Począwszy od doskonałej…

 • 93 | 90 Łączna
 • 95 | 84 Jakość obrazu
 • 91 | 83 Wyposażenie
 • 88 | 84 Wydajność
9.
93
CHIP POWER

Panasonic Lumix DC-TZ202

Aparat Panasonic Lumix DC-TZ202 to model wart polecenia jeśli myślimy o dobrej jakości zdjęciach w…

 • 97 | 73 Łączna
 • 94 | 65 Jakość obrazu
 • 100 | 71 Wyposażenie
 • 100 | 73 Wydajność
3.
97
CHIP POWER

Sony Cyber-shot DSC-RX10 IV

Sony Cyber-shot DSC-RX10 IV to jeden z najlepszych aparatów kompaktowych na rynku. Jakość zdjęć jest…

 • 47 | 74 Łączna
 • 60 | 86 Jakość obrazu
 • 31 | 47 Wyposażenie
 • 44 | 67 Wydajność
61.
47
CHIP POWER

Canon Ixus 185

 • 46 | 67 Łączna
 • 52 | 70 Jakość obrazu
 • 37 | 51 Wyposażenie
 • 51 | 73 Wydajność
62.
46
CHIP POWER

Canon Ixus 190

 • 51 | 79 Łączna
 • 61 | 88 Jakość obrazu
 • 41 | 61 Wyposażenie
 • 34 | 52 Wydajność
56.
51
CHIP POWER

Nikon Coolpix A100

 • 49 | 63 Łączna
 • 56 | 67 Jakość obrazu
 • 40 | 49 Wyposażenie
 • 48 | 61 Wydajność
57.
49
CHIP POWER

Canon PowerShot SX430 IS

 • 49 | 67 Łączna
 • 58 | 73 Jakość obrazu
 • 36 | 47 Wyposażenie
 • 54 | 73 Wydajność
58.
49
CHIP POWER

Canon Ixus 180

 • 55 | 74 Łączna
 • 63 | 78 Jakość obrazu
 • 43 | 55 Wyposażenie
 • 62 | 81 Wydajność
53.
55
CHIP POWER

Canon Ixus 285 HS

 • 69 | 81 Łączna
 • 77 | 83 Jakość obrazu
 • 60 | 67 Wyposażenie
 • 67 | 77 Wydajność
42.
69
CHIP POWER

Canon PowerShot SX720 HS

 • 63 | 77 Łączna
 • 70 | 79 Jakość obrazu
 • 54 | 63 Wyposażenie
 • 61 | 73 Wydajność
48.
63
CHIP POWER

Canon PowerShot SX540 HS

 • 61 | 74 Łączna
 • 64 | 72 Jakość obrazu
 • 55 | 63 Wyposażenie
 • 70 | 84 Wydajność
50.
61
CHIP POWER

Nikon Coolpix B500

Dla osób początkujących z ograniczonym budżetem. Nikon Coolpix B500 to optymalny wybór do robienia zdjęć…

 • 59 | 79 Łączna
 • 65 | 81 Jakość obrazu
 • 51 | 64 Wyposażenie
 • 60 | 78 Wydajność
51.
59
CHIP POWER

Canon PowerShot SX620 HS

 • 83 | 93 Łączna
 • 79 | 82 Jakość obrazu
 • 90 | 96 Wyposażenie
 • 74 | 82 Wydajność
27.
83
CHIP POWER

Panasonic Lumix DC-TZ91

 • 82 | 92 Łączna
 • 91 | 94 Jakość obrazu
 • 72 | 76 Wyposażenie
 • 77 | 84 Wydajność
29.
82
CHIP POWER

Canon PowerShot G9 X Mark II

 • 78 | 94 Łączna
 • 72 | 80 Jakość obrazu
 • 87 | 100 Wyposażenie
 • 72 | 86 Wydajność
33.
78
CHIP POWER

Panasonic Lumix DMC-FZ82

 • 73 | 81 Łączna
 • 71 | 72 Jakość obrazu
 • 79 | 83 Wyposażenie
 • 58 | 63 Wydajność
39.
73
CHIP POWER

Nikon Coolpix B700

Tańszy brat Nikona Coolpix P900. Polecany do fotografii z dystansu. Dzięki funkcji Dynamic Fine Zoom…

 • 93 | 84 Łączna
 • 91 | 76 Jakość obrazu
 • 94 | 81 Wyposażenie
 • 93 | 83 Wydajność
10.
93
CHIP POWER

Panasonic Lumix DMC-FZ2000

 • 91 | 94 Łączna
 • 94 | 89 Jakość obrazu
 • 88 | 86 Wyposażenie
 • 89 | 90 Wydajność
15.
91
CHIP POWER

Panasonic Lumix DMC-TZ101

 • 87 | 91 Łączna
 • 94 | 90 Jakość obrazu
 • 81 | 80 Wyposażenie
 • 71 | 72 Wydajność
19.
87
CHIP POWER

Panasonic Lumix DMC-LX15

 • 86 | 87 Łączna
 • 94 | 87 Jakość obrazu
 • 80 | 76 Wyposażenie
 • 71 | 70 Wydajność
20.
86
CHIP POWER

Canon PowerShot G7 X Mark II

Z tym aparatem nauczysz się robić filmy poklatkowe. Jeśli nie chcesz - ma wiele innych…

 • 85 | 100 Łączna
 • 83 | 90 Jakość obrazu
 • 89 | 99 Wyposażenie
 • 76 | 87 Wydajność
22.
85
CHIP POWER

Panasonic Lumix DMC-TZ81

Polecany jako kieszonkowy aparat podróżny. Wśród aparatów idealnych do uwieczniania wakacji na zdjęciach i w…

 • 94 | 80 Łączna
 • 97 | 76 Jakość obrazu
 • 97 | 78 Wyposażenie
 • 69 | 57 Wydajność
5.
94
CHIP POWER

Sony Cyber-shot DSC-RX10 III

Aparat mega jak megazoom. Polecany zarówno jako samodzielny aparat osób średniozaawansowanych, jak i backup głównego…

 • 93 | 81 Łączna
 • 97 | 78 Jakość obrazu
 • 90 | 74 Wyposażenie
 • 86 | 73 Wydajność
8.
93
CHIP POWER

Sony Cyber-shot DSC-RX100 V

 • 68 | 83 Łączna
 • 68 | 75 Jakość obrazu
 • 71 | 82 Wyposażenie
 • 61 | 73 Wydajność
43.
68
CHIP POWER

Sony Cyber-shot DSC-WX500

Aparat z matrycą 18 Mp, wyświetlaczem 3,0 cala i zoomem optycznym 30x. Oprócz zdjęć umożliwia…

 • 93 | 91 Łączna
 • 99 | 89 Jakość obrazu
 • 91 | 84 Wyposażenie
 • 70 | 67 Wydajność
7.
93
CHIP POWER

Sony Cyber-shot DSC-RX100 IV

Aparat z matrycą 20 Mp, wyświetlaczem 3,0 cala i zoomem optycznym 2,9x. Oprócz zdjęć umożliwia…

 • 91 | 76 Łączna
 • 92 | 71 Jakość obrazu
 • 94 | 75 Wyposażenie
 • 73 | 60 Wydajność
14.
91
CHIP POWER

Sony Cyber-shot DSC-RX10 II

Aparat z matrycą 20 Mp, wyświetlaczem 3,0 cala i zoomem optycznym 8,3x. Oprócz zdjęć umożliwia…

 • 73 | 83 Łączna
 • 68 | 71 Jakość obrazu
 • 83 | 89 Wyposażenie
 • 59 | 65 Wydajność
40.
73
CHIP POWER

Sony Cyber-shot DSC-HX90V

Aparat z matrycą 18 Mp, wyświetlaczem 3,0 cala i zoomem optycznym 30x. Oprócz zdjęć umożliwia…

 • 76 | 94 Łączna
 • 80 | 90 Jakość obrazu
 • 75 | 87 Wyposażenie
 • 65 | 78 Wydajność
36.
76
CHIP POWER

Panasonic Lumix DMC-TZ71

Aparat z matrycą 12 Mp, wyświetlaczem 3,0 cala i zoomem optycznym 30x. Oprócz zdjęć umożliwia…

 • 88 | 98 Łączna
 • 84 | 86 Jakość obrazu
 • 93 | 97 Wyposażenie
 • 92 | 100 Wydajność
18.
88
CHIP POWER

Panasonic Lumix DMC-FZ300

Aparat z matrycą 12 Mp, wyświetlaczem 3,0, Touchscreen cala i zoomem optycznym 24x. Oprócz zdjęć…

 • 54 | 80 Łączna
 • 65 | 87 Jakość obrazu
 • 42 | 58 Wyposażenie
 • 52 | 74 Wydajność
54.
54
CHIP POWER

Panasonic Lumix DMC-FT30

Aparat z matrycą 15,9 Mp, wyświetlaczem 2,7 cala i zoomem optycznym 3,6x. Oprócz zdjęć umożliwia…

 • 76 | 77 Łączna
 • 74 | 69 Jakość obrazu
 • 82 | 78 Wyposażenie
 • 62 | 61 Wydajność
37.
76
CHIP POWER

Nikon Coolpix P900

Aparat z trybem Księżyc i Obserwacja ptaków. Fantazja w opisie? Nie, realne możliwości. To aparat…

 • 80 | 87 Łączna
 • 90 | 89 Jakość obrazu
 • 73 | 75 Wyposażenie
 • 62 | 66 Wydajność
30.
80
CHIP POWER

Canon PowerShot G9 X

Aparat z matrycą 20 Mp, wyświetlaczem 3,0, Touchscreen cala i zoomem optycznym 3x. Oprócz zdjęć…

 • 85 | 82 Łączna
 • 92 | 81 Jakość obrazu
 • 83 | 75 Wyposażenie
 • 59 | 55 Wydajność
21.
85
CHIP POWER

Canon PowerShot G5 X

Nowoczesny aparat z NFC i Wi-Fi, zdalnym sterowaniem, dotykowym i obracalnym ekranem LCD. Z nim…

 • 66 | 89 Łączna
 • 75 | 92 Jakość obrazu
 • 56 | 71 Wyposażenie
 • 67 | 88 Wydajność
45.
66
CHIP POWER

Sony Cyber-shot DSC-WX350

Aparat z matrycą 18 Mp, wyświetlaczem 3,0 cala i zoomem optycznym 20x. Oprócz zdjęć umożliwia…

 • 64 | 87 Łączna
 • 80 | 100 Jakość obrazu
 • 43 | 55 Wyposażenie
 • 70 | 92 Wydajność
47.
64
CHIP POWER

Sony Cyber-shot DSC-WX220

Aparat z matrycą 18 Mp, wyświetlaczem 2,7 cala i zoomem optycznym 10x. Oprócz zdjęć umożliwia…

 • 49 | 74 Łączna
 • 63 | 88 Jakość obrazu
 • 38 | 54 Wyposażenie
 • 22 | 33 Wydajność
59.
49
CHIP POWER

Sony Cyber-shot DSC-W830

Aparat z matrycą 19,9 Mp, wyświetlaczem 2,7 cala i zoomem optycznym 8x. Oprócz zdjęć umożliwia…

 • 47 | 76 Łączna
 • 60 | 89 Jakość obrazu
 • 37 | 56 Wyposażenie
 • 24 | 37 Wydajność
60.
47
CHIP POWER

Sony Cyber-shot DSC-W810

Aparat z matrycą 19,9 Mp, wyświetlaczem 2,7 cala i zoomem optycznym 6x. Oprócz zdjęć umożliwia…

 • 90 | 93 Łączna
 • 98 | 93 Jakość obrazu
 • 86 | 84 Wyposażenie
 • 65 | 65 Wydajność
16.
90
CHIP POWER

Sony Cyber-shot DSC-RX100 III

Aparat z matrycą 20 Mp, wyświetlaczem 3,0 cala i zoomem optycznym 2,9x. Oprócz zdjęć umożliwia…

 • 83 | 91 Łączna
 • 95 | 96 Jakość obrazu
 • 76 | 78 Wyposażenie
 • 53 | 57 Wydajność
25.
83
CHIP POWER

Sony Cyber-shot DSC-RX100 II

Aparat z matrycą 20 Mp, wyświetlaczem 3,0 cala i zoomem optycznym 3,6x. Oprócz zdjęć umożliwia…

 • 71 | 89 Łączna
 • 71 | 81 Jakość obrazu
 • 76 | 90 Wyposażenie
 • 49 | 60 Wydajność
41.
71
CHIP POWER

Sony Cyber-shot DSC-HX60V

Aparat z matrycą 20,2 Mp, wyświetlaczem 3,0 cala i zoomem optycznym 30x. Oprócz zdjęć umożliwia…

 • 79 | 87 Łączna
 • 82 | 83 Jakość obrazu
 • 82 | 85 Wyposażenie
 • 49 | 52 Wydajność
32.
79
CHIP POWER

Sony Cyber-shot DSC-HX400V

Aparat z matrycą 20,2 Mp, wyświetlaczem 3,0 cala i zoomem optycznym 50x. Oprócz zdjęć umożliwia…

 • 56 | 65 Łączna
 • 60 | 63 Jakość obrazu
 • 59 | 64 Wyposażenie
 • 31 | 35 Wydajność
52.
56
CHIP POWER

Sony Cyber-shot DSC-H400

Aparat z matrycą 19,9 Mp, wyświetlaczem 3,0 cala i zoomem optycznym 62x. Oprócz zdjęć umożliwia…

 • 85 | 87 Łączna
 • 87 | 82 Jakość obrazu
 • 82 | 80 Wyposażenie
 • 80 | 80 Wydajność
23.
85
CHIP POWER

Panasonic Lumix DMC-LX100

Aparat z matrycą 12,7 Mp, wyświetlaczem 3,0 cala i zoomem optycznym 3,1x. Oprócz zdjęć umożliwia…

 • 92 | 95 Łączna
 • 93 | 87 Jakość obrazu
 • 91 | 88 Wyposażenie
 • 93 | 93 Wydajność
12.
92
CHIP POWER

Panasonic Lumix DMC-FZ1000

Aparat z matrycą 20 Mp, wyświetlaczem 3,0 cala i zoomem optycznym 16x. Oprócz zdjęć umożliwia…

 • 83 | 76 Łączna
 • 87 | 74 Jakość obrazu
 • 80 | 70 Wyposażenie
 • 69 | 62 Wydajność
28.
83
CHIP POWER

Canon PowerShot G3 X

Aparat z matrycą 20 Mp, wyświetlaczem 3,2, Touchscreen cala i zoomem optycznym 25x. Oprócz zdjęć…

 • 80 | 92 Łączna
 • 91 | 96 Jakość obrazu
 • 72 | 78 Wyposażenie
 • 60 | 67 Wydajność
31.
80
CHIP POWER

Sony Cyber-shot DSC-RX100

Aparat z matrycą 20 Mp, wyświetlaczem 3,0 cala i zoomem optycznym 3,6x. Oprócz zdjęć umożliwia…

 • 83 | 87 Łączna
 • 91 | 88 Jakość obrazu
 • 78 | 77 Wyposażenie
 • 63 | 64 Wydajność
26.
83
CHIP POWER

Canon PowerShot G1 X Mark II

Wszechstronny jak lustrzanka, zgrabny jak kompakt. Spore możliwości kryją się w tych małych gabarytach. Aparat…

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.