Drukarki wielofunkcyjne

 • Drukarki atramentowe wielofunkcyjne

  SPIS TREŚCI: Jak testujemy Jak wybrać drukarkę atramentową wielofunkcyjną Tabela rankingowa drukarek atramentowych wielofunkcyjnych Ranking drukarek atramentowych wielofunkcyjnych przetestowanych przez laboratorium CHIP-a zawiera zestawienie modeli przetestowanych według dokładnie tej samej procedury. Zestawienie obejmuje szczegółowe wyniki, parametry, oceny i aktualne ceny poszczególnych modeli. Przetestowaliśmy koszty druku, jakość druku, wydajność, wyposażenie oraz ergonomię każdej drukarki. Drukarki atramentowe wielofunkcyjne można sortować zarówno pod kątem oceny łącznej POWER, jak i ocen składowych czy stosunku możliwości do ceny (ECONO). Aktualnie tabela obejmuje prawie 20 modeli urządzeń wielofunkcyjnych atramentowych dostępnych na rynku. Jak testujemy Każde urządzenie wielofunkcyjne atramentowe sprawdzamy pod kątem jakości druku tekstu, grafiki oraz zdjęć. Oceniamy także jakość skanowania i kopiowania weryfikując między innymi rozdzielczość z jaką skanowane są dokumenty. Weryfikujemy liczbę oraz rodzaj dostępnych w drukarce interfejsów zarówno przewodowych, jak i bezprzewodowych. Punktowane są: ekran dotykowy, duplekser, fax czy możliwość drukowania na specjalnych płytach CD i DVD. Oceniając koszty druku bierzemy pod uwagę liczbę zasobników z atramentem oraz możliwość wymiany każdego koloru osobno. Podczas testów mierzymy zgodnie z obowiązującymi normami (DIN) koszty druku strony tekstu, strony kolorowej czy zdjęcia. Oceniając wydajność sprawdzamy czas wydruku pierwszej strony oraz prędkość drukowania stron czarno-białych oraz kolorowych – zgodnie z normą ISO. Następnie mierzymy czasy wydruku grafiki i zdjęcia, czas kopiowania tekstu i zdjęcia oraz czas skanowania strony tekstu. Dodatkowym pomiarem jest sprawdzenie poziomu zużycia energii w trybie uśpienia. Jak wybrać drukarkę atramentową wielofunkcyjną Decydując się za zakup drukarki czy też urządzenia wielofunkcyjnego atramentowego warto zadać sobie pytanie jak często będziemy korzystać z funkcji drukowania i kopiowania. Pamiętajmy, że atrament w nieużywanej przez dłuższy czas drukarce wyschnie co może doprowadzić nawet do trwałego uszkodzenia głowicy drukującej lub wkładów. Jeśli drukujemy sporadycznie, nie warto wydawać pieniędzy na urządzenia pracującej z dużymi zasobnikami. Za to jeśli drukujemy dużo lub bardzo dużo zdecydowanie najkorzystniej będzie zdecydować się na drukarkę z dużymi zasobnikami na tusze lub pigmenty. Warto przed zakupem sprawdzić ceny zasobników bo różnice mogą być spore a koszty eksploatacji szybko przewyższyć koszt zakupu samego urządzenia. Kolejnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę jest wyposażenie urządzenia. Większość z nich zawiera skaner a więc i funkcję kopiowania. Niektóre oferują również fax, choć jest to coraz rzadziej używane urządzenie więc trzeba się zastanowić czy warto za nie dopłacać. Wbudowany duplekser to z kolei bardzo pożądane wyposażenie jeśli chcemy oszczędzić papier drukując dwustronnie – warto za nie dopłacić.

 • Drukarki laserowe wielofunkcyjne cz.b.

  Ikona z drukarką. W drukarce znajduje się kartka z liniami tekstu.

  Ranking urządzeń wielofunkcyjnych laserowych z monochromatycznymi drukarkami to zestawienie uwzględniające najważniejsze kategorie. Za jego pomocą możecie wybrać najlepsze urządzenie wielofunkcyjne laserowe niezależnie od tego, czy najważniejsza jest dla was jakość druku, czy też jego koszty. Wszystkie urządzenia  w tym rankingu przetestowaliśmy w ten sam sposób, dzięki czemu ranking odwzorowuje możliwości wszystkich urządzeń wielofunkcyjnych laserowych monochromatycznych.

 • Drukarki laserowe wielofunkcyjne kol.

  Ikona z drukarką. W drukarce widać kartkę z diagramem Venna ilustrującym przecięcia kolorów.

  Urządzenia wielofunkcyjne laserowe kolorowe wpływają korzystnie na przestrzeń – dzięki nim możemy zredukować liczbę niezbędnych urządzeń biurowych o co najmniej dwie sztuki. W laboratorium CHIP-a przetestowaliśmy kilkanaście urządzeń laserowych, żeby pomóc wam podjąć decyzję przy wyborze najlepszego sprzętu do domu i biura. Każde urządzenie testowaliśmy zgodnie z tą sama procedurą. Efektem szczegółowych testów jest poniższy ranking urządzeń wielofunkcyjnych laserowych kolorowych, który możecie sortować po najważniejszych dla was czynnikach. Jeśli za istotną uważacie relację jakości do ceny, wybierzcie ranking ECONO.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.