Płyty główne Intel

 • Płyty główne Intel LGA 1151

  Płyty główne LGA 1151 są przeznaczone dla procesorów Intela z serii Sky Lake i Kaby Lake. Wszystkie modele widoczne poniżej przetestowaliśmy w ten sam sposób. Dzięki temu powstały dwie tabele rankingowe płyt głównych LGA 1151 – POWER, która uwzględnia najlepsze parametry i ECONO, która bierze pod uwagę również relację cen do możliwości poszczególnych płyt głównych.

 • Płyty główne Intel LGA 1155

  Zestawienie płyt głównych z socketem H2, czyli LGA 1155, przeznaczonych dla procesorów Sandy Bridge i Ivy Bridge Intela. Wszystkie płyty główne z tabeli sprawdziliśmy pod kątem ich wyposażenia, funkcjonalności, budowy i wydajności. Ranking LGA 1155 możecie sortować zgodnie z tymi kategoriami. Sprawdźcie też pozostałe tabele rankingowe płyt głównych dla procesorów Intela.

 • Płyty główne Intel LGA 1156

  Zestawienie płyt głównych z podstawką LGA 1156, czyli socketem H. Od wcześniejszych rozwiązań, LGA 1156 odróżniał brak konieczności korzystania z magistrali łączącej mikroprocesor z kontrolerem pamięci. W CHIP-ie przygotowaliśmy zestawienie płyt głównych LGA 1156 w oparciu o ich wyposażenie, wydajność i funkcjonalność. Każda płyta LGA 1156 została przetestowana przez nas w taki sam sposób.

 • Płyty główne Intel LGA 1366

  Tabela rankingowa płyt głównych z podstawką LGA 1366. Każda płyta główna LGA 1366 w zestawieniu została przez nas sprawdzona w taki sam sposób. Testowaliśmy budowę, wyposażenie, funkcjonalność, ergonomię i wydajność. Poniższą tabelę możecie sortować zgodnie z tymi kategoriami. Choć ostatni procesor dla podstawki LGA 1366 pojawił się w 2011 roku, warto przekonać się, która z płyt głównych z tym socketem dawała największe możliwości.

 • Płyty główne Intel LGA 2011

  Ranking płyt głównych LGA 2011 przygotowaliśmy w oparciu o testy ich wyposażenia, funkcjonalności, a także wydajności. Socket R to gniazdo z 2011 roku, którego zadaniem było zastąpienie starszych modeli Intela. Celem było sprostanie potrzebom nowoczesnych sprzętów, które wymagały możliwie największej wydajności. Bez wątpienia udało się go osiągnąć płytom głównym z tabeli POWER w naszym rankingu płyt głównych LGA 2011. Za to najlepsze połączenie wydajności i ceny prezentują płyty główne z socketem R w tabeli ECONO.

 • Płyty główne Intel LGA 775

  Czasy świetności socketu T, czyli LGA 775, już dawno minęły. Jednak wciąż warto przyjrzeć się temu, jakie płyty główne LGA 775 dominowały w rankingach wydajności, wyposażenia i funkcjonalności. Nasze zestawienie wygrała wówczas płyta główna Asus Rampage Extreme.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.