Procesory

zobacz tabelę

Jaki procesor jest najlepszy w 2018 roku? To zależy, do czego potrzebujesz nowego procesora do swojego peceta lub dlaczego chcesz kupić tani, ale dobry laptop z wystarczającym poziomem wydajności. Najpopularniejsze – i konkurencyjne – są oczywiście procesory Intel i AMD, których osiągi i przeznaczenie zależne są od serii, do których przynależą. Jaki procesor wybrać do komputera gamingowego, a jaki powinien znaleźć się w laptopie do pracy? Sprawdź, na jakie podstawowe dane należy zwrócić uwagę.

Z Core i9-9900K, Intel nie tylko dogonił układy AMD Ryzen 7 2700X we wszystkich obszarach, ale w wielu znacznie go wyprzedził. Flagowy model procesorów klasy konsumenckiej jest niepokonany w niemal każdej możliwej aplikacji dzięki wielu rdzeniom, wielu wątkom i wysokiej częstotliwości taktowania zegara. Aktualizacja chipsetu zawiera również kilka nowych, wartościowych funkcji. Ze względu na bardzo wysoką cenę premierową, procesor jest zalecany tylko dla entuzjastów gier i półprofesjonalnych użytkowników.

Jak wybrać procesor?

Niezależnie od tego, czy chcesz kupić nowego laptopa z wydajnym procesorem, czy procesor do samodzielnie składanego komputera do pracy lub gier, przed wyborem warto sprawdzić między innymi:

 • taktowanie procesora – im większe jest taktowanie, tym większa jest liczba wykonywanych operacji w ciągu 1 sekundy. Producenci procesorów – na przykład Intel – podają bazową częstotliwość procesora i maksymalną częstotliwość procesora,
 • podkręcenie taktowania – producent procesora może pozwolić użytkownikowi na zwiększenie taktowania procesora i zwiększenie napięcia zasilającego w celu przyspieszenia procesora. Procesor z podkręconym taktowaniem wydziela więcej ciepła – konieczny jest więc wówczas wydajniejszy układ chłodzący. Procesory z opcją podkręcenia taktowania są zwykle droższe i nie każdy ma opcję podkręcenia,
 • liczbę rdzeni – standardowe rozwiązanie to od 2 do 8 rdzeni, im większa liczba rdzeni – tym szybciej będzie wykonywany program lub gra, ale tylko pod warunkiem, że wykorzystuje technologię wielowątkowości,
 • rodzaj obsługiwanej pamięci RAM – im nowszy typ obsługiwanej pamięci RAM, tym lepiej,
 • wielkość pamięci podręcznej – kilkupoziomowa (L1, L2 i L3) wewnętrzna pamięć podręczna jest szybsza od zewnętrznej (RAM), im jest większa – tym lepiej. Oprócz wielkości ważny jest czas dostępu do pamięci oraz liczba poziomów – pamięć 3-poziomowa współdzielona przez wszystkie rdzenie zapewnia lepszą wydajność w porównaniu do procesorów z pamięcią 2-poziomową.
 • maksymalną przepustowość pamięci – to prędkość, z jaką procesor może odczytywać dane lub je zapisywać,
 • architekturę procesora – 64-bitowa architektura wpływa na poprawienie wydajności procesora, pozwalając na przetwarzanie większej ilości danych i wykorzystanie większej ilości pamięci zewnętrznej RAM,
 • współczynnik TDP – to wskaźnik określający, jaką maksymalną ilość ciepła w ciągu sekundy wydziela procesor. W przypadku procesorów Intel podana wartość mówi, jaką moc może pobrać obciążony procesor i oddać w postaci ciepła. Praktycznie procesory mają zabezpieczenia blokujące przekroczenie podanej mocy, kiedy temperatura procesora rośnie zbyt szybko. Z kolei w procesorach AMD jest podany współczynnik ACP – mówiący o realnie pobieranej mocy przez procesor zamiast maksymalnej mocy (i nieosiągalnej przez zabezpieczenia), dlatego trudno równomiernie porównać obie dane,
 • typ gniazda – od gniazda w płycie głównej zależy, jaki procesor może być przez nią obsługiwany. Zarówno procesory Intela, jak i AMD są kompatybilne z konkretnymi gniazdami (socket) i u obu producentów występują róże rodzaje gniazd,
 • litografię – to technologia półprzewodników, którą wykorzystuje się do produkcji układów scalonych. W skali nanometrycznej – na przykład 14 nm – podaje się wymiar technologiczny procesu produkcyjnego. Im mniej nanometrów, tym mniejszy może być układ z ogromną liczbą tranzystorów i wysoka wydajność przy takim samym poborze energii lub mniejsze zużycie energii i taka sama wydajność jak w większej litografii,
 • zintegrowaną kartę graficzną – dzisiaj zintegrowane karty graficzna traktowane są już jako przeżytek, jeżeli chodzi o granie w gry komputerowe – zintegrowane karty obsłużą ograniczoną liczbę starszych lub po prostu mniej wymagających gier. Niemniej jednak zintegrowane układy sprawdzą się podczas przeglądania Internetu, a jeżeli do komputera zostanie podpięta dodatkowa karta graficzna, zintegrowana może ją odciążyć lub nawet zastąpić w mało wymagających zadaniach.

Jaki procesor do gier?

Procesor do gier powinien mieć minimum 4 a najlepiej 6-8 rdzeni i przetwarzać jednocześnie tyle samo lub 2-krotnie więcej wątków – z droższych procesorów dostępne są rozwiązania z np. 10 rdzeniami i możliwością jednoczesnego przetwarzania do 20 wątków. Standardem jest litografia 14 nm i taktowanie podkręcone przez funkcję turbo na poziomie ok. 4,3 GHz. Zwykle producent oferuje także odblokowany mnożnik – procesory bez opcji dodatkowego podkręcania są zwykle tańsze. Jeżeli procesor pozwala na podkręcenie, warto sprawdzić, czy będzie on odpowiednio skutecznie chłodzony.

Ranking procesorów dla gracza 2018

Najlepsze procesory dla graczy to rozwiązania Intel Core i5 lub i7 oraz AMD Ryzen 5 i 7, przy czym procesory i7 i AMD Ryzen 7 są przeznaczone dla bardziej wymagających.

8-rdzeniowy procesor AMD Ryzen 7 2700X z obsługą do 16 wątków charakteryzuje się średnim taktowaniem rdzenia 3,7 GHz i 4,3 GHz w trybie turbo. Taktowanie może zostać podkręcone, a dzięki lutowanemu rozpraszaczowi nadmiar ciepła jest efektywnie odprowadzany poza układ. Nie posiada zintegrowanej karty graficznej – ale dla zaawansowanego gracza i tak jest to zbędny element, użytkownik wybierze bowiem raczej dostosowaną do własnych wymagań kartę graficzną. Technologia produkcji procesora to 12 nm, a pamięć podręczna wynosi 20 MB.

8-rdzeniowy procesor z obsługą do 16 wątków charakteryzuje się średnim taktowaniem rdzenia 3,7 GHz i 4,3 GHz w trybie turbo, które jeszcze można podkręcić. AMD Ryzen 7 to procesory dla bardziej wymagających, dla mniej odpowiednia będzie seria niżej - AMD Ryzen 5.

6-rdzeniowy procesor Intel Core i7-8700K z 12 wątkami ma średnie taktowanie na poziomie 3,7 GHz i 4,7 GHz dzięki funkcji Intel Turbo Boost 2.0. W porównaniu do poprzednika ma mniejszą pamięć podręczną (12 MB) i produkowany jest w technologii 14 nm. Mnożnik jest odblokowany, dzięki czemu wydajność procesora może zostać jeszcze zwiększona. Intel zapewnia, że jednostka radzi sobie znakomicie z rozdzielczością 4K w jakości HDR.

Intel Turbo Boost 2.0 podkręca taktowanie do 4,7 GHz, a dzięki odblokowanemu mnożnikowi możesz je jeszcze bardziej zwiększyć.

Także 6-rdzeniowy, lecz 6-wątkowy procesor Intel Core i5-8600K z pamięcią cache 9 MB o kodowej nazwie Intel Core Coffee Lake ma zintegrowany układ graficzny Intel UHD Graphics 630 – ten model jest rekomendowany przez producenta jako narzędzie do pracy twórczej. Sprawdzi się podczas renderowania, projektowania czy edytowania filmów 4K. Dzięki technologii Turbo Boost 2.0 taktowanie może zostać automatycznie zwiększone ze średniego 3,6 GHz do 4,3 GHz.

Procesor AMD czy procesor Intel – jaki wybrać?

Wybór procesora AMD lub procesora Intel zależy zarówno od Twoich potrzeb, jak i aktualnej dostępności rozwiązań dwóch konkurencyjnych producentów na rynku. Aby zdecydować, czy kupić procesor AMD, czy procesor Intel, trzeba porównać przynajmniej kilka podstawowych cech, takich jak liczbę rdzeni i wątków, średnie i maksymalne taktowanie po podkręceniu, ilość pamięci podręcznej, dodatkowe funkcje.

Jaki procesor Intel kupić?

Dzięki uproszczonemu nazewnictwu procesorów Intela już na pierwszy rzut oka można rozpoznać, czy promowany w komputerowym sklepie internetowym model spełni Twoje oczekiwania. Aby wybrać właściwy procesor Intel, najpierw musisz określić, w jakim celu chcesz używać komputera – jako niedzielny gracz czy zaawansowany, któremu zależy na najwyższych ustawieniach grafiki w grach, do pracy w programach tekstowych czy graficznych itp.

Procesory Intel Core i3 są spotykane w pecetach i laptopach przeznaczonych do mało wymagających zadań, głównie do pracy (niektóre pozwalają np. na efektywną obróbkę grafiki i video), przeglądania Internetu, oglądania filmów. Dzięki zastosowaniu procesorów Intel Core i3 nie rośnie diametralnie cena całego sprzętu. Przykładem niskobudżetowego procesora Intel Core i3 jest Intel Core i3-8350K z linii Coffee Lake. 4-rdzeniowy procesor z obsługą do 4 wątków za ok. 800 zł. Posiada pamięć podręczną 8 MB a średnie taktowanie rdzenia wynosi 4,0 GHz – chociaż dzięki odblokowaniu mnożnika może zostać zintensyfikowane. Pierwszym procesorem w serii i3, w którym wprowadzono fizyczne 4 rdzenie, był zaś procesor Intel Core i3-8100. Ma minimalnie mniejszą pamięć cache (6 MB) i układ graficzny Intel UHD pozwalającą na pracę, edycję i strumieniowanie wideo w jakości 4K.

Procesory Intel Core i5 można już śmiało polecać graczom. Procesor Intel Core i5-8500 to jedna z tegorocznych premier – 6-rdzeniowy i 6-wątkowy, z pamięcią podręczną 9 MB i technologią Intel Turbo Boost 2.0, która może przyspieszyć taktowanie do częstotliwości 4,1 GHz. W wersji BOX użytkownik otrzymuje radiator z wentylatorem w zestawie. Słabszy model, czyli procesor Intel Core i5-8400, jest także 6-rdzeniowy i 6-wątkowy, ma 9 MB pamięci cache oraz minimalnie niższą częstotliwość taktowania po podkręceniu – 4 GHz.

Procesory Intel Core i7 to z kolei bardziej zaawansowana rodzina – jedne z bardziej wydajnych procesorów. Procesor Intel Core i7-7700 ma 4, a wśród dodatkowych technologii jest obecna nie tylko funkcja Intel Turbo Boost 2.0. Dodatkiem jest Intel Hyper-Threading, czyli technologia współbieżnej wielowątkowości – dzięki niej każdy fizyczny rdzeń procesora może jednocześnie przetwarzać do 2 wątków czyli w przypadku procesora 4-rdzeniowego – do ośmiu. Turbo Boost zwiększa taktowanie do 4,2 GHz.

Procesor z rodziny bardziej zaawansowanych rozwiązań. Intel Hyper-Threading, czyli technologia współbieżnej wielowątkowości, zwiększa liczbę przetwarzanych wątków, a Turbo Boost podkręca taktowanie do 4,2 GHz.

Jaki procesor AMD kupić?

Gracze powinni przyjrzeć się procesorom z serii Ryzen, zwłaszcza serii AMD Ryzen 7, która jest uważana za rodzinę najbardziej wydajnych procesorów do gier od AMD. Procesor AMD Ryzen 7 2700 to 8-rdzeniowy i 12-wątkowy model z 20 MB pamięci podręcznej i technologią produkcji procesora 12 nm. Częstotliwość można podnieść do 4,1 GHz dzięki trybowi Precision Boost 2. Nieco tańszy jest procesor AMD Ryzen 5 2600X – 6-rdzeniowy i 12-wątkowy z pamięcią cache 19 MB. Dzięki odblokowanemu mnożnikowi taktowanie może zostać dodatkowo podkręcone, z kolei lutowany rozpraszacz ciepła lepiej je odprowadza niż pasta termoprzewodząca. W efekcie – podkręcanie jest bezpieczniejsze. Ponadto dodatkowo w zestawie BOX znajduje się wentylator.

Ryzen 5 2600X na sterydach? Maksymalna częstotliwość taktowania wzrosła w tym modelu do 4,2 GHz. Wprowadzono nowe funkcje - Precision Boost 2 i Extended Frequency Range 2 wpływające na wydajność i zużycie energii wszystkich rdzeni.

Jaki procesor do laptopa 2018 kupić?

Jeżeli laptop ma służyć przede wszystkim do przeglądania Internetu, korzystania z mediów społecznościowych, czytania artykułów online, oglądania filmów i innych prostych zadań, sprawdzi się laptop z podstawowym procesorem, np. 2-rdzeniowym i ze zintegrowanym układem graficznym. Na bardziej wymagające warto postawić, jeżeli na laptopie chcesz odpalić grę lub korzystać z programów do edycji grafik czy video.

Średniowydajny procesor Intel Core i5-8250U do laptopa to 4-rdzeniowy i 8-wątkowy procesor z kolekcji procesorów Intel Core i5 ósmej generacji w litografii 14 nm – pojawił się na rynku w trzecim kwartale 2017 roku. Charakteryzuje się taktowaniem na poziomie 1,6 – 3,4 GHz (maksymalnym w trybie Turbo Boost) i niskim współczynnikiem TDP.

Innym tanim procesorem Intel stosowanym w laptopach z niskiej półki cenowej jest Intel Core i3-8130U – procesor 2-rdzeniowy i 4-wątkowy, który miał swoją premierę w lutym 2018. Standardowe taktowanie wynosi 2,2 GHz, w trybie Turbo Boost może wzrosnąć do 3,4 GHz – to pierwszy procesor i3 w laptopach, który ma tę funkcję. W porównaniu do modelu z serii Intel Core i5 pamięć podręczna jest mniejsza (4 MB versus 6 MB). Technologia wytwarzania jest taka sama jak w i5-8250U – 14 nm, a architektura – 64-bitowa.

 • 100 | 69 Łączna
 • 100 | 69 Wydajność CPU
 • 62 | 27 Wydajność GPU
2.
100
CHIP POWER

Intel Core i9-9900K

Z Core i9-9900K, Intel nie tylko dogonił układy AMD Ryzen 7 2700X we wszystkich obszarach,…

 • 26 | 64 Łączna
 • 26 | 64 Wydajność CPU
 • 46 | 72 Wydajność GPU
3.
26
CHIP POWER

AMD A10-9700E

 • 16 | 45 Łączna
 • 16 | 45 Wydajność CPU
 • 32 | 54 Wydajność GPU
4.
16
CHIP POWER

AMD A6-9500E

 • 36 | 90 Łączna
 • 36 | 90 Wydajność CPU
 • 33 | 52 Wydajność GPU
5.
36
CHIP POWER

Intel Pentium Gold G5400

 • 37 | 77 Łączna
 • 37 | 77 Wydajność CPU
 • 50 | 65 Wydajność GPU
6.
37
CHIP POWER

Intel Pentium Gold G5500

 • 38 | 73 Łączna
 • 38 | 73 Wydajność CPU
 • 49 | 60 Wydajność GPU
7.
38
CHIP POWER

Intel Pentium Gold G5600

Intel Pentium Gold G5600 oferuje wyższą częstotliwość taktowania, lepszą jednostkę graficzną i większą pamięć podręczną…

 • 82 | 74 Łączna
 • 82 | 74 Wydajność CPU
 • 63 | 35 Wydajność GPU
8.
82
CHIP POWER

Intel Core i7-8086K Limited Edition

Intel Core i7-8086K jest pierwszym procesorem biurkowym, który osiąga częstotliwość taktowania 5 GHz natychmiast po…

 • 84 | 91 Łączna
 • 84 | 91 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
9.
84
CHIP POWER

AMD Ryzen 7 2700

 • 73 | 100 Łączna
 • 73 | 100 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
10.
73
CHIP POWER

AMD Ryzen 5 2600

6-rdzeniowy, 12-wątkowy procesor z taktowaniem bazowym 3,4 GHz i 3,9 GHz w trybie turbo oraz…

 • 94 | 95 Łączna
 • 94 | 95 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
11.
94
CHIP POWER

AMD Ryzen 7 2700X

8-rdzeniowy procesor z obsługą do 16 wątków charakteryzuje się średnim taktowaniem rdzenia 3,7 GHz i…

 • 79 | 95 Łączna
 • 79 | 95 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
12.
79
CHIP POWER

AMD Ryzen 5 2600X

Ryzen 5 2600X na sterydach? Maksymalna częstotliwość taktowania wzrosła w tym modelu do 4,2 GHz.…

 • 44 | 81 Łączna
 • 44 | 81 Wydajność CPU
 • 86 | 100 Wydajność GPU
13.
44
CHIP POWER

AMD Ryzen 3 2200G

Ryzen 3 2200G firmy AMD to od dziś synonim dobrego podstawowego procesora. Przy podobnej cenie…

 • 52 | 74 Łączna
 • 52 | 74 Wydajność CPU
 • 100 | 89 Wydajność GPU
14.
52
CHIP POWER

AMD Ryzen 5 2400G

Jak na swoją cenę Ryzen 5 2400G, a szczególnie Ryzen 3 2200G są niezwykle kompletnymi…

 • 63 | 82 Łączna
 • 63 | 82 Wydajność CPU
 • 47 | 38 Wydajność GPU
15.
63
CHIP POWER

Intel Core i5-8400

 • 81 | 76 Łączna
 • 81 | 76 Wydajność CPU
 • 57 | 33 Wydajność GPU
16.
81
CHIP POWER

Intel Core i7-8700K

Intel Turbo Boost 2.0 podkręca taktowanie do 4,7 GHz, a dzięki odblokowanemu mnożnikowi możesz je…

 • 20 | 50 Łączna
 • 20 | 50 Wydajność CPU
 • 43 | 67 Wydajność GPU
17.
20
CHIP POWER

AMD A6-9500

 • 28 | 57 Łączna
 • 28 | 57 Wydajność CPU
 • 51 | 66 Wydajność GPU
18.
28
CHIP POWER

AMD A10-9700

 • 27 | 66 Łączna
 • 27 | 66 Wydajność CPU
 • 48 | 76 Wydajność GPU
19.
27
CHIP POWER

AMD A8-9600

 • 30 | 54 Łączna
 • 30 | 54 Wydajność CPU
 • 56 | 65 Wydajność GPU
20.
30
CHIP POWER

AMD A12-9800

 • 44 | 68 Łączna
 • 44 | 68 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
21.
44
CHIP POWER

AMD Ryzen 3 1300X

 • 41 | 69 Łączna
 • 41 | 69 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
22.
41
CHIP POWER

AMD Ryzen 3 1200

 • 82 | 72 Łączna
 • 82 | 72 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
23.
82
CHIP POWER

AMD Ryzen 7 1700X

 • 87 | 67 Łączna
 • 87 | 67 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
24.
87
CHIP POWER

AMD Ryzen 7 1800X

 • 37 | 68 Łączna
 • 37 | 68 Wydajność CPU
 • 42 | 49 Wydajność GPU
25.
37
CHIP POWER

Intel Pentium G4620

 • 37 | 73 Łączna
 • 37 | 73 Wydajność CPU
 • 42 | 53 Wydajność GPU
26.
37
CHIP POWER

Intel Pentium G4600

 • 36 | 86 Łączna
 • 36 | 86 Wydajność CPU
 • 29 | 43 Wydajność GPU
27.
36
CHIP POWER

Intel Pentium G4560

 • 46 | 61 Łączna
 • 46 | 61 Wydajność CPU
 • 42 | 35 Wydajność GPU
28.
46
CHIP POWER

Intel Core i5-7400

 • 42 | 54 Łączna
 • 42 | 54 Wydajność CPU
 • 48 | 39 Wydajność GPU
29.
42
CHIP POWER

Intel Core i3-7350K

 • 41 | 59 Łączna
 • 41 | 59 Wydajność CPU
 • 46 | 42 Wydajność GPU
30.
41
CHIP POWER

Intel Core i3-7300

 • 37 | 64 Łączna
 • 37 | 64 Wydajność CPU
 • 43 | 47 Wydajność GPU
31.
37
CHIP POWER

Intel Core i3-7100

 • 54 | 63 Łączna
 • 54 | 63 Wydajność CPU
 • 50 | 37 Wydajność GPU
32.
54
CHIP POWER

Intel Core i5-7600K

 • 53 | 71 Łączna
 • 53 | 71 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
33.
53
CHIP POWER

AMD Ryzen 5 1500X

 • 51 | 61 Łączna
 • 51 | 61 Wydajność CPU
 • 48 | 36 Wydajność GPU
34.
51
CHIP POWER

Intel Core i5-7600

 • 49 | 69 Łączna
 • 49 | 69 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
35.
49
CHIP POWER

AMD Ryzen 5 1400

 • 49 | 62 Łączna
 • 49 | 62 Wydajność CPU
 • 47 | 37 Wydajność GPU
36.
49
CHIP POWER

Intel Core i5-7500

 • 77 | 75 Łączna
 • 77 | 75 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
37.
77
CHIP POWER

AMD Ryzen 7 1700

 • 70 | 82 Łączna
 • 70 | 82 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
38.
70
CHIP POWER

AMD Ryzen 5 1600X

 • 67 | 82 Łączna
 • 67 | 82 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
39.
67
CHIP POWER

AMD Ryzen 5 1600

 • 66 | 65 Łączna
 • 66 | 65 Wydajność CPU
 • 53 | 33 Wydajność GPU
40.
66
CHIP POWER

Intel Core i7-7700K

 • 61 | 63 Łączna
 • 61 | 63 Wydajność CPU
 • 51 | 33 Wydajność GPU
41.
61
CHIP POWER

Intel Core i7-7700

Procesor z rodziny bardziej zaawansowanych rozwiązań. Intel Hyper-Threading, czyli technologia współbieżnej wielowątkowości, zwiększa liczbę przetwarzanych wątków,…

 • 12 | 13 Łączna
 • 12 | 13 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
42.
12
CHIP POWER

Intel Xeon E3-1230

Procesor 4-rdzeniowy oraz 8-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,2 GHz, a maksymalnie 3,6 GHz.

 • 38 | 59 Łączna
 • 38 | 59 Wydajność CPU
 • 43 | 42 Wydajność GPU
43.
38
CHIP POWER

Intel Core i3-6300

Procesor 2-rdzeniowy oraz 4-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,8 GHz, a maksymalnie 3,8 GHz.

 • 30 | 71 Łączna
 • 30 | 71 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
44.
30
CHIP POWER

AMD Athlon X4 845

Procesor 4-rdzeniowy oraz 4-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,5 GHz, a maksymalnie 3,8 GHz.

 • 20 | 52 Łączna
 • 20 | 52 Wydajność CPU
 • 15 | 24 Wydajność GPU
45.
20
CHIP POWER

AMD Athlon 5370

Procesor 4-rdzeniowy oraz 4-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 2,2 GHz, a maksymalnie 2,2 GHz.

 • 21 | 49 Łączna
 • 21 | 49 Wydajność CPU
 • 31 | 46 Wydajność GPU
46.
21
CHIP POWER

AMD A6-7470K Black Edition

Procesor 2-rdzeniowy oraz 2-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,7 GHz, a maksymalnie 4,0 GHz.

 • 28 | 69 Łączna
 • 28 | 69 Wydajność CPU
 • 24 | 37 Wydajność GPU
47.
28
CHIP POWER

Intel Pentium G4400

Procesor 2-rdzeniowy oraz 2-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,3 GHz, a maksymalnie 3,3 GHz.

 • 31 | 61 Łączna
 • 31 | 61 Wydajność CPU
 • 33 | 42 Wydajność GPU
48.
31
CHIP POWER

Intel Pentium G4500

Procesor 2-rdzeniowy oraz 2-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,5 GHz, a maksymalnie 3,5 GHz.

 • 31 | 59 Łączna
 • 31 | 59 Wydajność CPU
 • 35 | 41 Wydajność GPU
49.
31
CHIP POWER

Intel Pentium G4520

Procesor 2-rdzeniowy oraz 2-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,6 GHz, a maksymalnie 3,6 GHz.

 • 39 | 56 Łączna
 • 39 | 56 Wydajność CPU
 • 38 | 35 Wydajność GPU
50.
39
CHIP POWER

Intel Core i3-6320

Procesor 2-rdzeniowy oraz 4-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,9 GHz, a maksymalnie 3,9 GHz.

 • 29 | 52 Łączna
 • 29 | 52 Wydajność CPU
 • 46 | 54 Wydajność GPU
51.
29
CHIP POWER

AMD A10-7860K

Procesor 4-rdzeniowy oraz 4-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,6 GHz, a maksymalnie 4,0 GHz.

 • 31 | 62 Łączna
 • 31 | 62 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
52.
31
CHIP POWER

AMD Athlon X4 880K

Procesor 4-rdzeniowy oraz 4-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 4,0 GHz, a maksymalnie 4,2 GHz.

 • 32 | 47 Łączna
 • 32 | 47 Wydajność CPU
 • 50 | 47 Wydajność GPU
53.
32
CHIP POWER

AMD A10-7890K

Procesor 4-rdzeniowy oraz 4-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 4,1 GHz, a maksymalnie 4,3 GHz.

 • 40 | 52 Łączna
 • 40 | 52 Wydajność CPU
 • 41 | 33 Wydajność GPU
54.
40
CHIP POWER

Intel Core i5-6500T

Procesor 4-rdzeniowy oraz 4-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 2,5 GHz, a maksymalnie 3,1 GHz.

 • 45 | 59 Łączna
 • 45 | 59 Wydajność CPU
 • 23 | 19 Wydajność GPU
55.
45
CHIP POWER

Intel Core i5-6402P

Procesor 4-rdzeniowy oraz 4-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 2,8 GHz, a maksymalnie 3,4 GHz.

 • 52 | 54 Łączna
 • 52 | 54 Wydajność CPU
 • 42 | 28 Wydajność GPU
56.
52
CHIP POWER

Intel Core i7-6700T

Procesor 4-rdzeniowy oraz 8-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 2,8 GHz, a maksymalnie 3,6 GHz.

 • 38 | 66 Łączna
 • 38 | 66 Wydajność CPU
 • 37 | 41 Wydajność GPU
57.
38
CHIP POWER

Intel Core i3-6100

Procesor 2-rdzeniowy oraz 4-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,7 GHz, a maksymalnie 3,7 GHz.

 • 43 | 56 Łączna
 • 43 | 56 Wydajność CPU
 • 38 | 31 Wydajność GPU
58.
43
CHIP POWER

Intel Core i5-6500

Procesor 4-rdzeniowy oraz 4-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,2 GHz, a maksymalnie 3,6 GHz.

 • 47 | 59 Łączna
 • 47 | 59 Wydajność CPU
 • 41 | 32 Wydajność GPU
59.
47
CHIP POWER

Intel Core i5-6600

Procesor 4-rdzeniowy oraz 4-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,3 GHz, a maksymalnie 3,9 GHz.

 • 45 | 60 Łączna
 • 45 | 60 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
60.
45
CHIP POWER

AMD FX-9370

Procesor 8-rdzeniowy oraz 8-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 4,4 GHz, a maksymalnie 4,7 GHz.

 • 58 | 58 Łączna
 • 58 | 58 Wydajność CPU
 • 47 | 29 Wydajność GPU
61.
58
CHIP POWER

Intel Core i7-6700K

Procesor 4-rdzeniowy oraz 8-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 4,0 GHz, a maksymalnie 4,2 GHz.

 • 48 | 58 Łączna
 • 48 | 58 Wydajność CPU
 • 42 | 31 Wydajność GPU
62.
48
CHIP POWER

Intel Core i5-6600K

Procesor 4-rdzeniowy oraz 4-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,5 GHz, a maksymalnie 3,9 GHz.

 • 22 | 55 Łączna
 • 22 | 55 Wydajność CPU
 • 16 | 24 Wydajność GPU
63.
22
CHIP POWER

Intel Celeron G1850

Procesor 2-rdzeniowy oraz 2-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 2,9 GHz, a maksymalnie 2,9 GHz.

 • 29 | 54 Łączna
 • 29 | 54 Wydajność CPU
 • 42 | 50 Wydajność GPU
64.
29
CHIP POWER

AMD A8-7670K

Procesor 4-rdzeniowy oraz 4-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,6 GHz, a maksymalnie 3,9 GHz.

 • 30 | 50 Łączna
 • 30 | 50 Wydajność CPU
 • 47 | 50 Wydajność GPU
65.
30
CHIP POWER

AMD A10-7870K

Procesor 4-rdzeniowy oraz 4-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,9 GHz, a maksymalnie 4,1 GHz.

 • 44 | 60 Łączna
 • 44 | 60 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
66.
44
CHIP POWER

AMD FX-8370

Procesor 8-rdzeniowy oraz 8-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 4,0 GHz, a maksymalnie 4,3 GHz.

 • 38 | 64 Łączna
 • 38 | 64 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
67.
38
CHIP POWER

AMD FX-8320E

Procesor 8-rdzeniowy oraz 8-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,2 GHz, a maksymalnie 4,0 GHz.

 • 54 | 57 Łączna
 • 54 | 57 Wydajność CPU
 • 44 | 29 Wydajność GPU
68.
54
CHIP POWER

Intel Core i7-6700

Procesor 4-rdzeniowy oraz 8-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,4 GHz, a maksymalnie 4,0 GHz.

 • 40 | 56 Łączna
 • 40 | 56 Wydajność CPU
 • 34 | 30 Wydajność GPU
69.
40
CHIP POWER

Intel Core i5-6400

Procesor 4-rdzeniowy oraz 4-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 2,7 GHz, a maksymalnie 3,3 GHz.

 • 49 | 44 Łączna
 • 49 | 44 Wydajność CPU
 • 33 | 19 Wydajność GPU
70.
49
CHIP POWER

Intel Xeon E3-1275 v3

Procesor 4-rdzeniowy oraz 8-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,5 GHz, a maksymalnie 3,9 GHz.

 • 45 | 41 Łączna
 • 45 | 41 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
71.
45
CHIP POWER

Intel Xeon E3-1270 v3

Procesor 4-rdzeniowy oraz 8-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,5 GHz, a maksymalnie 3,9 GHz.

 • 4 | 8 Łączna
 • 4 | 8 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
72.
4
CHIP POWER

Intel Pentium G850

Procesor 2-rdzeniowy oraz 2-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 2,9 GHz, a maksymalnie 2,9 GHz.

 • 4 | 8 Łączna
 • 4 | 8 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
73.
4
CHIP POWER

Intel Pentium G840

Procesor 2-rdzeniowy oraz 2-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 2,8 GHz, a maksymalnie 2,8 GHz.

 • 3 | 10 Łączna
 • 3 | 10 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
74.
3
CHIP POWER

Intel Pentium G620

Procesor 2-rdzeniowy oraz 2-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 2,6 GHz, a maksymalnie 2,6 GHz.

 • 25 | 50 Łączna
 • 25 | 50 Wydajność CPU
 • 18 | 22 Wydajność GPU
75.
25
CHIP POWER

Intel Pentium G3450

Procesor 2-rdzeniowy oraz 2-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,4 GHz, a maksymalnie 3,4 GHz.

 • 52 | 51 Łączna
 • 52 | 51 Wydajność CPU
 • 65 | 40 Wydajność GPU
76.
52
CHIP POWER

Intel Core i7-5775C

Procesor 4-rdzeniowy oraz 8-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,3 GHz, a maksymalnie 3,7 GHz.

 • 48 | 50 Łączna
 • 48 | 50 Wydajność CPU
 • 34 | 22 Wydajność GPU
77.
48
CHIP POWER

Intel Core i7-4790S

Procesor 4-rdzeniowy oraz 8-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,2 GHz, a maksymalnie 4,0 GHz.

 • 59 | 59 Łączna
 • 59 | 59 Wydajność CPU
 • 35 | 22 Wydajność GPU
78.
59
CHIP POWER

Intel Core i7-4790K

Procesor 4-rdzeniowy oraz 8-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 4,0 GHz, a maksymalnie 4,4 GHz.

 • 46 | 53 Łączna
 • 46 | 53 Wydajność CPU
 • 62 | 45 Wydajność GPU
79.
46
CHIP POWER

Intel Core i5-5675C

Procesor 4-rdzeniowy oraz 4-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,1 GHz, a maksymalnie 3,6 GHz.

 • 40 | 50 Łączna
 • 40 | 50 Wydajność CPU
 • 32 | 24 Wydajność GPU
80.
40
CHIP POWER

Intel Core i5-4690

Procesor 4-rdzeniowy oraz 4-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,5 GHz, a maksymalnie 3,9 GHz.

 • 36 | 47 Łączna
 • 36 | 47 Wydajność CPU
 • 30 | 24 Wydajność GPU
81.
36
CHIP POWER

Intel Core i5-4590S

Procesor 4-rdzeniowy oraz 4-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,0 GHz, a maksymalnie 3,7 GHz.

 • 38 | 50 Łączna
 • 38 | 50 Wydajność CPU
 • 30 | 25 Wydajność GPU
82.
38
CHIP POWER

Intel Core i5-4590

Procesor 4-rdzeniowy oraz 4-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,3 GHz, a maksymalnie 3,7 GHz.

 • 36 | 50 Łączna
 • 36 | 50 Wydajność CPU
 • 29 | 26 Wydajność GPU
83.
36
CHIP POWER

Intel Core i5-4460

Procesor 4-rdzeniowy oraz 4-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,2 GHz, a maksymalnie 3,4 GHz.

 • 8 | 10 Łączna
 • 8 | 10 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
84.
8
CHIP POWER

Intel Core i5-2400S

Procesor 4-rdzeniowy oraz 4-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 2,5 GHz, a maksymalnie 3,3 GHz.

 • 9 | 12 Łączna
 • 9 | 12 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
85.
9
CHIP POWER

Intel Core i5-2400

Procesor 4-rdzeniowy oraz 4-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,1 GHz, a maksymalnie 3,4 GHz.

 • 6 | 9 Łączna
 • 6 | 9 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
86.
6
CHIP POWER

Intel Core i5-2390T

Procesor 2-rdzeniowy oraz 4-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 2,7 GHz, a maksymalnie 3,5 GHz.

 • 30 | 46 Łączna
 • 30 | 46 Wydajność CPU
 • 29 | 28 Wydajność GPU
87.
30
CHIP POWER

Intel Core i3-4360

Procesor 2-rdzeniowy oraz 4-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,7 GHz, a maksymalnie 3,7 GHz.

 • 28 | 52 Łączna
 • 28 | 52 Wydajność CPU
 • 25 | 29 Wydajność GPU
88.
28
CHIP POWER

Intel Core i3-4150

Procesor 2-rdzeniowy oraz 4-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,5 GHz, a maksymalnie 3,5 GHz.

 • 3 | 5 Łączna
 • 3 | 5 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
89.
3
CHIP POWER

Intel Celeron G540

Procesor 2-rdzeniowy oraz 2-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 2,5 GHz, a maksymalnie 2,5 GHz.

 • 22 | 67 Łączna
 • 22 | 67 Wydajność CPU
 • 16 | 30 Wydajność GPU
90.
22
CHIP POWER

Intel Celeron G1840

Procesor 2-rdzeniowy oraz 2-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 2,8 GHz, a maksymalnie 2,8 GHz.

 • 11 | 40 Łączna
 • 11 | 40 Wydajność CPU
 • 12 | 25 Wydajność GPU
91.
11
CHIP POWER

AMD Sempron 3850

Procesor 4-rdzeniowy oraz 4-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 1,3 GHz, a maksymalnie 1,3 GHz.

 • 8 | 29 Łączna
 • 8 | 29 Wydajność CPU
 • 9 | 19 Wydajność GPU
92.
8
CHIP POWER

AMD Sempron 2650

Procesor 2-rdzeniowy oraz 2-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 1,5 GHz, a maksymalnie 1,5 GHz.

 • 8 | 15 Łączna
 • 8 | 15 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
93.
8
CHIP POWER

AMD Phenom II X6 1045T

Procesor 6-rdzeniowy oraz 6-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 2,7 GHz, a maksymalnie 3,2 GHz.

 • 7 | 9 Łączna
 • 7 | 9 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
94.
7
CHIP POWER

AMD Phenom II X4 965 Black Edition

Procesor 4-rdzeniowy oraz 4-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,4 GHz, a maksymalnie 3,4 GHz.

 • 6 | 10 Łączna
 • 6 | 10 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
95.
6
CHIP POWER

AMD Phenom II X4 955 Black Edition

Procesor 4-rdzeniowy oraz 4-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,2 GHz, a maksymalnie 3,2 GHz.

 • 5 | 11 Łączna
 • 5 | 11 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
96.
5
CHIP POWER

AMD Phenom II X4 910e

Procesor 4-rdzeniowy oraz 4-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 2,6 GHz, a maksymalnie 2,6 GHz.

 • 39 | 60 Łączna
 • 39 | 60 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
97.
39
CHIP POWER

AMD FX-8370E

Procesor 8-rdzeniowy oraz 8-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,3 GHz, a maksymalnie 4,3 GHz.

 • 32 | 53 Łączna
 • 32 | 53 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
98.
32
CHIP POWER

AMD FX-6350

Procesor 6-rdzeniowy oraz 6-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,9 GHz, a maksymalnie 4,2 GHz.

 • 27 | 41 Łączna
 • 27 | 41 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
99.
27
CHIP POWER

AMD FX-4350

Procesor 4-rdzeniowy oraz 4-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 4,2 GHz, a maksymalnie 4,3 GHz.

 • 25 | 56 Łączna
 • 25 | 56 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
100.
25
CHIP POWER

AMD FX-4300

Procesor 4-rdzeniowy oraz 4-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,8 GHz, a maksymalnie 4,0 GHz.

 • 25 | 55 Łączna
 • 25 | 55 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
101.
25
CHIP POWER

AMD Athlon X4 860K

Procesor 4-rdzeniowy oraz 4-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,7 GHz, a maksymalnie 4,0 GHz.

 • 13 | 45 Łączna
 • 13 | 45 Wydajność CPU
 • 14 | 29 Wydajność GPU
102.
13
CHIP POWER

AMD Athlon 5150

Procesor 4-rdzeniowy oraz 4-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 1,6 GHz, a maksymalnie 1,6 GHz.

 • 24 | 53 Łączna
 • 24 | 53 Wydajność CPU
 • 42 | 58 Wydajność GPU
103.
24
CHIP POWER

AMD A8-7600

Procesor 4-rdzeniowy oraz 4-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,1 GHz, a maksymalnie 3,8 GHz.

 • 22 | 42 Łączna
 • 22 | 42 Wydajność CPU
 • 28 | 34 Wydajność GPU
104.
22
CHIP POWER

AMD A8-5500

Procesor 4-rdzeniowy oraz 4-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,2 GHz, a maksymalnie 3,7 GHz.

 • 18 | 48 Łączna
 • 18 | 48 Wydajność CPU
 • 29 | 47 Wydajność GPU
105.
18
CHIP POWER

AMD A6-7400K

Procesor 2-rdzeniowy oraz 2-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,5 GHz, a maksymalnie 3,9 GHz.

 • 18 | 59 Łączna
 • 18 | 59 Wydajność CPU
 • 15 | 32 Wydajność GPU
106.
18
CHIP POWER

AMD A4-6300

Procesor 2-rdzeniowy oraz 2-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,7 GHz, a maksymalnie 3,9 GHz.

 • 25 | 46 Łączna
 • 25 | 46 Wydajność CPU
 • 45 | 53 Wydajność GPU
107.
25
CHIP POWER

AMD A10-7800

Procesor 4-rdzeniowy oraz 4-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,5 GHz, a maksymalnie 3,9 GHz.

 • 29 | 52 Łączna
 • 29 | 52 Wydajność CPU
 • 17 | 20 Wydajność GPU
108.
29
CHIP POWER

Intel Pentium G3430

Procesor 2-rdzeniowy oraz 2-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,3 GHz, a maksymalnie 3,3 GHz.

 • 28 | 57 Łączna
 • 28 | 57 Wydajność CPU
 • 17 | 22 Wydajność GPU
109.
28
CHIP POWER

Intel Pentium G3420

Procesor 2-rdzeniowy oraz 2-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,2 GHz, a maksymalnie 3,2 GHz.

 • 25 | 62 Łączna
 • 25 | 62 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
110.
25
CHIP POWER

Intel Pentium G3220

Procesor 2-rdzeniowy oraz 2-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,0 GHz, a maksymalnie 3,0 GHz.

 • 26 | 43 Łączna
 • 26 | 43 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
111.
26
CHIP POWER

Intel Pentium G2130

Procesor 2-rdzeniowy oraz 2-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,2 GHz, a maksymalnie 3,2 GHz.

 • 57 | 61 Łączna
 • 57 | 61 Wydajność CPU
 • 35 | 23 Wydajność GPU
112.
57
CHIP POWER

Intel Core i7-4790

Procesor 4-rdzeniowy oraz 8-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,6 GHz, a maksymalnie 4,0 GHz.

 • 56 | 58 Łączna
 • 56 | 58 Wydajność CPU
 • 35 | 23 Wydajność GPU
113.
56
CHIP POWER

Intel Core i7-4770S

Procesor 4-rdzeniowy oraz 8-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,1 GHz, a maksymalnie 3,9 GHz.

 • 57 | 55 Łączna
 • 57 | 55 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
114.
57
CHIP POWER

Intel Core i7-4770K

Procesor 4-rdzeniowy oraz 8-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,5 GHz, a maksymalnie 3,9 GHz.

 • 45 | 47 Łączna
 • 45 | 47 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
115.
45
CHIP POWER

Intel Core i7-4770

Procesor 4-rdzeniowy oraz 8-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,4 GHz, a maksymalnie 3,9 GHz.

 • 14 | 12 Łączna
 • 14 | 12 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
116.
14
CHIP POWER

Intel Core i7-3770K

Procesor 4-rdzeniowy oraz 8-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,5 GHz, a maksymalnie 3,9 GHz.

 • 13 | 13 Łączna
 • 13 | 13 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
117.
13
CHIP POWER

Intel Core i7-2700K

Procesor 4-rdzeniowy oraz 8-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,5 GHz, a maksymalnie 3,9 GHz.

 • 11 | 11 Łączna
 • 11 | 11 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
118.
11
CHIP POWER

Intel Core i7-2600S

Procesor 4-rdzeniowy oraz 8-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 2,8 GHz, a maksymalnie 3,8 GHz.

 • 40 | 48 Łączna
 • 40 | 48 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
119.
40
CHIP POWER

Intel Core i5-4670K

Procesor 4-rdzeniowy oraz 4-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,4 GHz, a maksymalnie 3,8 GHz.

 • 39 | 49 Łączna
 • 39 | 49 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
120.
39
CHIP POWER

Intel Core i5-4670

Procesor 4-rdzeniowy oraz 4-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,4 GHz, a maksymalnie 3,8 GHz.

 • 42 | 54 Łączna
 • 42 | 54 Wydajność CPU
 • 32 | 26 Wydajność GPU
121.
42
CHIP POWER

Intel Core i5-4570S

Procesor 4-rdzeniowy oraz 4-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 2,9 GHz, a maksymalnie 3,6 GHz.

 • 40 | 56 Łączna
 • 40 | 56 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
122.
40
CHIP POWER

Intel Core i5-4570

Procesor 4-rdzeniowy oraz 4-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,2 GHz, a maksymalnie 3,6 GHz.

 • 37 | 51 Łączna
 • 37 | 51 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
123.
37
CHIP POWER

Intel Core i5-4440

Procesor 4-rdzeniowy oraz 4-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,1 GHz, a maksymalnie 3,3 GHz.

 • 34 | 45 Łączna
 • 34 | 45 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
124.
34
CHIP POWER

Intel Core i5-4430

Procesor 4-rdzeniowy oraz 4-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,0 GHz, a maksymalnie 3,2 GHz.

 • 11 | 14 Łączna
 • 11 | 14 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
125.
11
CHIP POWER

Intel Core i5-3570K

Procesor 4-rdzeniowy oraz 4-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,4 GHz, a maksymalnie 3,8 GHz.

 • 11 | 12 Łączna
 • 11 | 12 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
126.
11
CHIP POWER

Intel Core i5-3550

Procesor 4-rdzeniowy oraz 4-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,3 GHz, a maksymalnie 3,7 GHz.

 • 10 | 12 Łączna
 • 10 | 12 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
127.
10
CHIP POWER

Intel Core i5-3470

Procesor 4-rdzeniowy oraz 4-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,2 GHz, a maksymalnie 3,6 GHz.

 • 8 | 10 Łączna
 • 8 | 10 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
128.
8
CHIP POWER

Intel Core i5-2500S

Procesor 4-rdzeniowy oraz 4-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 2,7 GHz, a maksymalnie 3,7 GHz.

 • 34 | 48 Łączna
 • 34 | 48 Wydajność CPU
 • 29 | 26 Wydajność GPU
129.
34
CHIP POWER

Intel Core i3-4340

Procesor 2-rdzeniowy oraz 4-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,6 GHz, a maksymalnie 3,6 GHz.

 • 30 | 49 Łączna
 • 30 | 49 Wydajność CPU
 • 25 | 26 Wydajność GPU
130.
30
CHIP POWER

Intel Core i3-4130T

Procesor 2-rdzeniowy oraz 4-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 2,9 GHz, a maksymalnie 2,9 GHz.

 • 30 | 50 Łączna
 • 30 | 50 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
131.
30
CHIP POWER

Intel Core i3-4130

Procesor 2-rdzeniowy oraz 4-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,4 GHz, a maksymalnie 3,4 GHz.

 • 3 | 7 Łączna
 • 3 | 7 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
132.
3
CHIP POWER

Intel Celeron G530

Procesor 2-rdzeniowy oraz 2-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 2,4 GHz, a maksymalnie 2,4 GHz.

 • 22 | 58 Łączna
 • 22 | 58 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
133.
22
CHIP POWER

Intel Celeron G1610

Procesor 2-rdzeniowy oraz 2-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 2,6 GHz, a maksymalnie 2,6 GHz.

 • 49 | 62 Łączna
 • 49 | 62 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
134.
49
CHIP POWER

AMD FX-9590

Procesor 8-rdzeniowy oraz 8-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 4,7 GHz, a maksymalnie 5,0 GHz.

 • 44 | 66 Łączna
 • 44 | 66 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
135.
44
CHIP POWER

AMD FX-8350

Procesor 8-rdzeniowy oraz 8-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 4,0 GHz, a maksymalnie 4,2 GHz.

 • 41 | 66 Łączna
 • 41 | 66 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
136.
41
CHIP POWER

AMD FX-8320

Procesor 8-rdzeniowy oraz 8-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,5 GHz, a maksymalnie 4,0 GHz.

 • 10 | 15 Łączna
 • 10 | 15 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
137.
10
CHIP POWER

AMD FX-8120

Procesor 8-rdzeniowy oraz 8-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,1 GHz, a maksymalnie 4,0 GHz.

 • 10 | 18 Łączna
 • 10 | 18 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
138.
10
CHIP POWER

AMD FX-6300

Procesor 6-rdzeniowy oraz 6-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,5 GHz, a maksymalnie 4,1 GHz.

 • 8 | 14 Łączna
 • 8 | 14 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
139.
8
CHIP POWER

AMD FX-6100

Procesor 6-rdzeniowy oraz 6-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,3 GHz, a maksymalnie 3,9 GHz.

 • 7 | 12 Łączna
 • 7 | 12 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
140.
7
CHIP POWER

AMD FX-4320

Procesor 4-rdzeniowy oraz 4-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 4,0 GHz, a maksymalnie 4,2 GHz.

 • 7 | 11 Łączna
 • 7 | 11 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
141.
7
CHIP POWER

AMD FX-4170

Procesor 4-rdzeniowy oraz 4-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 4,2 GHz, a maksymalnie 4,3 GHz.

 • 6 | 11 Łączna
 • 6 | 11 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
142.
6
CHIP POWER

AMD FX-4100

Procesor 4-rdzeniowy oraz 4-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,6 GHz, a maksymalnie 3,8 GHz.

 • 28 | 51 Łączna
 • 28 | 51 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
143.
28
CHIP POWER

AMD Athlon II X4 750K

Procesor 4-rdzeniowy oraz 4-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,4 GHz, a maksymalnie 4,0 GHz.

 • 27 | 64 Łączna
 • 27 | 64 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
144.
27
CHIP POWER

AMD Athlon II X4 740

Procesor 4-rdzeniowy oraz 4-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,2 GHz, a maksymalnie 3,7 GHz.

 • 3 | 4 Łączna
 • 3 | 4 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
145.
3
CHIP POWER

AMD Athlon II X2 270

Procesor 2-rdzeniowy oraz 2-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,4 GHz, a maksymalnie 3,4 GHz.

 • 3 | 5 Łączna
 • 3 | 5 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
146.
3
CHIP POWER

AMD Athlon II X2 260

Procesor 2-rdzeniowy oraz 2-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,2 GHz, a maksymalnie 3,2 GHz.

 • 19 | 54 Łączna
 • 19 | 54 Wydajność CPU
 • 14 | 25 Wydajność GPU
147.
19
CHIP POWER

AMD Athlon 5350

Procesor 4-rdzeniowy oraz 4-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 2,1 GHz, a maksymalnie 2,1 GHz.

 • 30 | 61 Łączna
 • 30 | 61 Wydajność CPU
 • 28 | 36 Wydajność GPU
148.
30
CHIP POWER

AMD A8-6600K

Procesor 4-rdzeniowy oraz 4-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,9 GHz, a maksymalnie 4,2 GHz.

 • 29 | 56 Łączna
 • 29 | 56 Wydajność CPU
 • 27 | 33 Wydajność GPU
149.
29
CHIP POWER

AMD A8-6500

Procesor 4-rdzeniowy oraz 4-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,5 GHz, a maksymalnie 4,1 GHz.

 • 6 | 11 Łączna
 • 6 | 11 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
150.
6
CHIP POWER

AMD A8-5600K

Procesor 4-rdzeniowy oraz 4-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,6 GHz, a maksymalnie 3,9 GHz.

 • 6 | 10 Łączna
 • 6 | 10 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
151.
6
CHIP POWER

AMD A8-3870K

Procesor 4-rdzeniowy oraz 4-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,0 GHz, a maksymalnie 3,0 GHz.

 • 22 | 59 Łączna
 • 22 | 59 Wydajność CPU
 • 20 | 35 Wydajność GPU
152.
22
CHIP POWER

AMD A6-6400K

Procesor 2-rdzeniowy oraz 2-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,9 GHz, a maksymalnie 4,1 GHz.

 • 3 | 9 Łączna
 • 3 | 9 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
153.
3
CHIP POWER

AMD A6-5400K

Procesor 2-rdzeniowy oraz 2-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,6 GHz, a maksymalnie 3,8 GHz.

 • 5 | 9 Łączna
 • 5 | 9 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
154.
5
CHIP POWER

AMD A6-3670K

Procesor 4-rdzeniowy oraz 4-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 2,7 GHz, a maksymalnie 2,7 GHz.

 • 3 | 10 Łączna
 • 3 | 10 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
155.
3
CHIP POWER

AMD A6-3500

Procesor 3-rdzeniowy oraz 3-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 2,1 GHz, a maksymalnie 2,4 GHz.

 • 3 | 9 Łączna
 • 3 | 9 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
156.
3
CHIP POWER

AMD A4-5300

Procesor 2-rdzeniowy oraz 2-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,4 GHz, a maksymalnie 3,6 GHz.

 • 3 | 12 Łączna
 • 3 | 12 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
157.
3
CHIP POWER

AMD A4-3400

Procesor 2-rdzeniowy oraz 2-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 2,7 GHz, a maksymalnie 2,7 GHz.

 • 2 | 7 Łączna
 • 2 | 7 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
158.
2
CHIP POWER

AMD A4-3300

Procesor 2-rdzeniowy oraz 2-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 2,5 GHz, a maksymalnie 2,5 GHz.

 • 30 | 55 Łączna
 • 30 | 55 Wydajność CPU
 • 46 | 54 Wydajność GPU
159.
30
CHIP POWER

AMD A10-7850K

Procesor 4-rdzeniowy oraz 4-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,7 GHz, a maksymalnie 4,0 GHz.

 • 30 | 60 Łączna
 • 30 | 60 Wydajność CPU
 • 42 | 53 Wydajność GPU
160.
30
CHIP POWER

AMD A10-7700K

Procesor 4-rdzeniowy oraz 4-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,4 GHz, a maksymalnie 3,8 GHz.

 • 7 | 12 Łączna
 • 7 | 12 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
161.
7
CHIP POWER

AMD A10-6800K

Procesor 4-rdzeniowy oraz 4-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 4,1 GHz, a maksymalnie 4,4 GHz.

 • 28 | 52 Łączna
 • 28 | 52 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
162.
28
CHIP POWER

AMD A10-6790K

Procesor 4-rdzeniowy oraz 4-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 4,0 GHz, a maksymalnie 4,3 GHz.

 • 7 | 11 Łączna
 • 7 | 11 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
163.
7
CHIP POWER

AMD A10-6700

Procesor 4-rdzeniowy oraz 4-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,9 GHz, a maksymalnie 4,2 GHz.

 • 7 | 12 Łączna
 • 7 | 12 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
164.
7
CHIP POWER

AMD A10-5800K

Procesor 4-rdzeniowy oraz 4-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,8 GHz, a maksymalnie 4,2 GHz.

 • 6 | 11 Łączna
 • 6 | 11 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
165.
6
CHIP POWER

AMD A8-3850

Procesor 4-rdzeniowy oraz 4-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 2,9 GHz, a maksymalnie 2,9 GHz.

 • 12 | 15 Łączna
 • 12 | 15 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
166.
12
CHIP POWER

AMD FX-8150

Procesor 8-rdzeniowy oraz 8-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,6 GHz, a maksymalnie 4,2 GHz.

 • 5 | 8 Łączna
 • 5 | 8 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
167.
5
CHIP POWER

AMD A6-3650

Procesor 4-rdzeniowy oraz 4-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 2,6 GHz, a maksymalnie 2,6 GHz.

 • 13 | 13 Łączna
 • 13 | 13 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
168.
13
CHIP POWER

Intel Core i7-2600K

Procesor 4-rdzeniowy oraz 8-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,4 GHz, a maksymalnie 3,8 GHz.

 • 7 | 11 Łączna
 • 7 | 11 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
169.
7
CHIP POWER

AMD Phenom II X4 980 Black Edition

Procesor 4-rdzeniowy oraz 4-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,7 GHz, a maksymalnie 3,7 GHz.

 • 7 | 9 Łączna
 • 7 | 9 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
170.
7
CHIP POWER

AMD Phenom II X4 975 Black Edition

Procesor 4-rdzeniowy oraz 4-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,6 GHz, a maksymalnie 3,6 GHz.

 • 10 | 11 Łączna
 • 10 | 11 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
171.
10
CHIP POWER

Intel Core i5-2500K

Procesor 4-rdzeniowy oraz 4-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,3 GHz, a maksymalnie 3,7 GHz.

 • 10 | 12 Łączna
 • 10 | 12 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
172.
10
CHIP POWER

AMD Phenom II X6 1100T Black Edition

Procesor 6-rdzeniowy oraz 6-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,3 GHz, a maksymalnie 3,7 GHz.

 • 7 | 9 Łączna
 • 7 | 9 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
173.
7
CHIP POWER

AMD Phenom II X4 970 Black Edition

Procesor 4-rdzeniowy oraz 4-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,5 GHz, a maksymalnie 3,5 GHz.

 • 9 | 11 Łączna
 • 9 | 11 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
174.
9
CHIP POWER

AMD Phenom II X6 1075T

Procesor 6-rdzeniowy oraz 6-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,0 GHz, a maksymalnie 3,5 GHz.

 • 9 | 12 Łączna
 • 9 | 12 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
175.
9
CHIP POWER

AMD Phenom II X6 1055T

Procesor 6-rdzeniowy oraz 6-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 2,8 GHz, a maksymalnie 3,3 GHz.

 • 10 | 12 Łączna
 • 10 | 12 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
176.
10
CHIP POWER

AMD Phenom II X6 1090T Black Edition

Procesor 6-rdzeniowy oraz 6-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 3,2 GHz, a maksymalnie 3,6 GHz.

 • 13 | 46 Łączna
 • 13 | 46 Wydajność CPU
 • | Wydajność GPU
177.
13
CHIP POWER

AMD Sempron 145

Procesor 1-rdzeniowy oraz 1-wątkowy taktowany zegarem o częstotliwości 2,8 GHz, a maksymalnie 2,8 GHz.

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.