News

facebook Internet i sieci

Facebook importował kontakty z e-maili 1,5 mln użytkowników

Z informacji jakich Facebook udzielił agencji prasowej Reuters wynika, że od maja 2016 roku portal "niechcący" zaciągał kontakty e-mailowe od 1,5 miliona nowych użytkowników. To następstwo niepokojącej praktyki związanej z wyłudzaniem haseł do kont pocztowych, o której dowiedzieliśmy się na początku kwietnia.
chiny baza marsjańska Wydarzenia

W Chinach otwarto kompleks symulujący marsjańską bazę

Na środku pustyni Gobi Chińczycy otworzyli kompleks złożony z 9 budynków, który ma imitować marsjańską bazę. Chińska agencja kosmiczna ma nadzieję, że obóz stanie się centrum dla badaczy i osób, które w przyszłości zajmować się będą kolonizacją Marsa. W przyszłym roku zawitają tu także pierwsi turyści.
tiktok Aplikacje mobilne

TikTok zablokowany w Indiach

Popularna wśród nastolatków aplikacja muzyczno-społecznościowa decyzją rządu Indii została usunięta z lokalnego Google Play i App Store. Zdaniem władz TikTok rozprzestrzenia niebezpieczne treści m.in. dziecięcą pornografię.
microsoft surface hub 2s IT w małej i średniej firmie

Microsoft Surface Hub 2s – cyfrowa tablica do biura

Surface Hub 2s wygląda jak olbrzymi tablet, jest to jednak w pełni funkcjonalny komputer z dotykowym ekranem. Z założenia przeznaczony jest do przeznaczony jest głównie dla firm. Również cena na to wskazuje. Surface Hub 2S można wykorzystać do prezentacji danych, wideokonferencji czy też odręcznych notatek lub wspólnej pracy w aplikacjach.
Nauka i technika

Amerykańscy naukowcy dokonali przełomu w fuzji jądrowej

Naukowcy z University of Washington udoskonalili znaną od połowy ubiegłego wieku technikę zwaną skurczem zeta. Polega ona na tym, że paliwo jądrowe występujące w reaktorach w postaci plazmy poddawane jest działaniu prądu elektrycznego, w wyniku czego kurczy się pod wpływem własnego pola magnetycznego.
Nauka i technika

Naukowcy stworzyli za pomocą drukarki 3D organiczne serce

Badacze z Uniwersytetu w Tel Awiwie zaprezentowali trójwymiarowy wydruk serca z ludzkimi tkankami i naczyniami. Wykorzystali komórki pacjenta oraz materiały biologiczne, aby dopasować właściwości immunologiczne, biochemiczne i anatomiczne. Choć organ jest na razie zbyt mały i nie nadaje się do przeszczepu - mamy do czynienia z niezwykłą operacją.
Sztuczna inteligencja

SI wymyśliła nowy sport – Speedgate

Gra została opracowana przez sztuczną inteligencję stworzoną przez firmę AKQA. Speedgate ma być sportem uprawianym w realu na boisku wyznaczonym na planie trzech kół, z trzema bramkami. Rywalizują dwie drużyny po sześć osób każda. Nowy sport wygląda trochę jak krzyżówka rugby i piłki nożnej.
Astronomia

Myszy z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej urządzają… wyścigi

Naukowcy z NASA skonstruowali specjalną klatkę dla myszy i innych gryzoni, w której astronauci z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej przeprowadzili kilkanaście eksperymentów w warunkach mikrograwitacji. Okazało się, że gryzonie nie tylko przystosowały się do warunków, ale także doskonale się bawią na orbicie.
YouTube

YouTube połączył pożar Notre Dame z atakiem na WTC

Pod filmami pokazującymi pożar katedry Notre Dame w Paryżu YT dodawał link do informacji o zamachu z 11 września w Nowym Jorku. Błędne powiązanie widzieli śledzący relacje na żywo. Mamy odpowiedź serwisu tłumaczącą, jak doszło do pomyłki.
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.