News

płatności mobilne Trendy

Gdzie w Polsce zapłacimy online w tym roku?

Z badania firmy Blue Media wynika, że ponad 90% polskich internautów korzysta z formy opłacania rachunków przez internet, a 85% regularnie robi zakupy online. W ostatnich miesiącach przybyło miejsc i usług wykorzystujących tę formę płatności.
Procesory

Procesory Ice Lake pojawiły się w sieci

Nowe procesory dla laptopów będą miały kilka interesujących cech. O większości z nich Intel wspomniał podczas prezentacji na targach CES 2019, ale z przecieku dowiadujemy się, że będzie kilka wersji iGPU, a nowe procesory będą miały dwa razy większą pamięć podręczną drugiego poziomu.
Prawo i polityka

Patostreamer, który pochwalił zabójstwo Adamowicza, zatrzymany

26-letni Daniel Z. z Torunia trafił w ręce policji. Został zatrzymany razem ze swoją matką po tym, jak podczas internetowej transmisji oboje pochlebnie ocenili morderstwo prezydenta Gdańska. Daniel Z. występuje w sieci pod pseudonimem Daniel Magical. Jego profil na YouTubie, obserwowany przez 280 tysięcy osób, został zablokowany.
westworld Gry

Koniec gry Westworld – z powodu procesu Bethesdy i Behaviour

Po półrocznym sporze gra free-to-play autorstwa Behaviour Interactive, nawiązująca do serialu HBO, została skasowana z App Store i Google Play. Wstrzymano także mikropłatności. Osoby, które ją pobrały wcześniej, mogą grać jeszcze do 16 kwietnia. To skutek sądowej ugody pomiędzy właścicielem praw autorskich a twórcą "Westworld".
mastercard Trendy

Mastercard nie pozwoli sklepom obciążyć automatycznie karty

Bezpłatny okres próbny to świetny sposób na przetestowanie nowego produktu, ale zdarza się, że przekształca się on nieświadomie w trudną do anulowania subskrypcję. By uniknąć kosztownych i frustrujących momentów Mastercard wprowadza przyjazną użytkownikom politykę.
Gry

Znamy wymagania Far Cry: New Dawn

Nowa gra Ubisoftu jest jednym z bardziej wyczekiwanych tytułów 2019 roku. Nic dziwnego, seria Far Cry to kawał historii gier FPS i jedna z nielicznych nadal skupionych przede wszystkim na rozgrywce dla pojedynczego gracza. Premiera gry odbędzie się 15 lutego.
Trendy

CEO NVIDII: Chmura nigdy nie zastąpi komputera PC

Jensen Huang, szef NVIDII to jeden z najbardziej rozpoznawalnych CEO w branży. Podobnie jak szefowa AMD, Huang wziął udział w spotkaniu z prasą podczas CES 2019. W charakterystycznym dla siebie rzeczowym, ale pozostającym na luzie tonie wyjaśnił kilka kwestii związanych z planami NVIDII.
Gry i rozrywka

Valve pracuje nad nową wersją platformy Steam

Na firmowym blogu Valve opublikowało wpis podsumowujący zmiany, jakie zaszły w 2018 r. na Steamie. Przy okazji studio zdradziło, czego możemy się spodziewać na Steam w tym roku. Wiele wskazuje na to, że owe plany, to wynik pojawienia się konkurencji.
Aplikacje użytkowe

Asystent Google oficjalnie w Polsce

Google rozpoczął aktywację usługi Asystent Google wśród polskich użytkowników smartfonów z systemem Android i Apple iOS. Powinna ona automatycznie uruchomić się na smartfonach, których posiadacze są zalogowani do konta Google. To warunek, by Asystent mógł w ogóle działać.
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.