News

pyrkon Trendy i wydarzenia

Festiwal Fantastyki Pyrkon już w najbliższy weekend

Jeden z największych festiwali fantastyki w Europie odbędzie się jak co roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Między 26-28 kwietnia goście będą mogli wypróbować szereg atrakcji: od spotkań z ulubionymi autorami, poprzez uczestnictwo w różnorodnych prelekcjach, aż po fotografowanie się z cosplayerami i granie w gry planszowe oraz elektroniczne. W tym kolorowym korowodzie nie zabraknie…
Motoryzacja

Tesla rezygnuje z układów NVIDII

Tesla nie będzie korzystała już z układów SoC NVIDIA Xavier. Autonomiczne samochody elektryczne Tesli będą wykorzystywały procesory własnej produkcji. Jako główną przyczynę swojej decyzji amerykański producent podał małą dokładność w testach jazdy autonomicznej. Ma to kluczowe znaczenie dla działań firmy, bowiem Tesla prowadzi prace nad samochodami o 5 stopniu autonomiczności.
Smartfony

Z jakiego powodu Galaxy Fold okazał się porażką?

Samsung Galaxy Fold z pewnością nie zachwycił w chwili premiery, stał się obiektem żartów kiedy Huawei pokazało swój model Mate X, a kiedy pojawiły się informacje o tym, że kolejne sztuki, które trafiły do anglojęzycznych testerów przestawały działać, Samsung naprawdę mógł zacząć traktować składanego Galaxy Folda jako problem wizerunkowy. Co jest przyczyną jego awaryjności?
Laptopy

Przegląd laptopów z GeForce GTX 1660 Ti i GTX 1650

Jak zawsze kiedy pojawia się nowa seria mobilnych układów graficznych, w ślad za premierą GPU idą wykorzystujące je laptopy. Dziś przedstawiamy pierwszą falę ogłoszonych (a czasem już wprowadzonych do sprzedaży) laptopów do gier wyposażonych w nowe karty graficzne NVIDII.
Cyberbezpieczeństwo

„123456” to najpopularniejsze hasło na świecie

Brytyjskie National Cyber Security Centre (NCSC) przeanalizowało bazę haseł, które zostały wykradzione w ostatnim czasie przez hakerów i opublikowało wyniki swoich badań. Dzięki nim, poznaliśmy najpopularniejsze frazy, używane przez internautów do zabezpieczania różnego rodzaju kont. W czołówce, co nie powinno być zaskoczeniem, są najprostsze kombinacje liter i cyfr.
Podzespoły PC

GeForce GTX 1660 Ti oraz GTX 1650 trafiły do laptopów

Miłośnicy laptopów do gier musieli czekać dość długo na aktualizację dla nich najważniejszą - kolejną generację kart graficznych. Wprawdzie na początku roku NVIDIA pokazała mobilne odmiany GeForce'ów RTX, ale zwykle pojawiają się one w modelach dość drogich. Następców popularnych w Polsce mobilnych GeForce'ów GTX 1060 i GTX 1050 dostajemy dopiero teraz.

Premiera NVIDIA GeForce GTX 1650

Tanie granie? NVIDIA nie zamierza oddawać segmentu określanego jako średnio-niski (lower mid-range) Radeonom. O tym, że wkrótce pojawi się GeForce GTX 1650 mowa była od jakiegoś czasu. Teraz karta oficjalnie ujrzała światło dzienne oficjalnie.
Smartfony

Premiera Samsunga Galaxy Fold odwołana

Ze względu na wadę techniczną, Samsung musi wstrzymać proces wprowadzania flagowego modelu na rynek. Odwołano premiery w Stanach Zjednoczonych, Szanghaju i Hongkongu. A klienci, którzy zamówili Galaxy Folda w przedsprzedaży, będą musieli poczekać znacznie dłużej, niż początkowo zakładano.

OnePlus 7 pojawi się także w wersji Pro

OnePlus 7 nie będzie osamotnioną nowością marki w 2019 roku. Pojawi się wraz z wersją oznaczoną dopiskiem Pro. Czym będzie różniła się od "zwykłego" OnePlus 7?
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.