News

Prawo i polityka

Kanadyjski operator broni Huawei

Jeden z największych operatorów GSM w Kanadzie, firma Telus, wydała oświadczenie, w którym zajmuje inne stanowisko niż to powszechnie obowiązujące, które jest w istocie wynikiem amerykańsko-chińskiego konfliktu gospodarczego.
komputer w myszy PC

Myszka, która jest także komputerem

Dzięki mikrokomputerowi Raspberry Pi, moderzy mogą tworzyć miniaturowe pecety o różnych formach. Jednemu z nich udało się w nawet zmieścić w mysiej obudowie w pełni funkcjonalny, choć niezbyt wygodny komputer. Łącznie z ekranem i klawiaturą.
Interfejsy

Ujawniona specyfikacja PCI Express 5.0

Jeszcze w naszych komputerach nie pojawiła się czwarta wersja interfejsu PCIE, a już PCI SIG, organizacja sprawująca pieczę nad standardem, pokazała specyfikację dla wersji 5.0. Przepustowość ma być dwukrotnie większa niż w 4.0.
Motoryzacja

Volkswagen rzuca wyzwanie Tesli – przeznaczy na ten cel miliard dolarów

Samochody elektryczne w USA, największym rynku dla tego typu maszyn, to główny rynek dla Tesli - firmy, która żyje dzięki modzie na samochody napędzane prądem. Światowy lider produkcji znacznie bardziej tradycyjnych aut, niemiecki Volkswagen, postanowił pokonać Teslę na jej własnym terenie, do tego jej własną bronią. To będzie jednak kosztowna batalia dla firmy z Wolfsburga.
Gry i rozrywka

Naucz się za darmo tworzyć gry mobilne z Google i Huuuge Games

W sobotę, 9 lutego w Campusie Warsaw (plac Konesera 10 w Warszawie) rozpocznie się spotkanie z ekspertami branży gier mobilnych. Na warsztatach organizowanych przez Google i Huuuge Games poruszone będą tematy z zakresu projektowania, technologii, marketingu i procesu produkcyjnego gier. Liczba miejsc jest ograniczona.
płatności mobilne Trendy

Gdzie w Polsce zapłacimy online w tym roku?

Z badania firmy Blue Media wynika, że ponad 90% polskich internautów korzysta z formy opłacania rachunków przez internet, a 85% regularnie robi zakupy online. W ostatnich miesiącach przybyło miejsc i usług wykorzystujących tę formę płatności.
Procesory

Procesory Ice Lake pojawiły się w sieci

Nowe procesory dla laptopów będą miały kilka interesujących cech. O większości z nich Intel wspomniał podczas prezentacji na targach CES 2019, ale z przecieku dowiadujemy się, że będzie kilka wersji iGPU, a nowe procesory będą miały dwa razy większą pamięć podręczną drugiego poziomu.
Prawo i polityka

Patostreamer, który pochwalił zabójstwo Adamowicza, zatrzymany

26-letni Daniel Z. z Torunia trafił w ręce policji. Został zatrzymany razem ze swoją matką po tym, jak podczas internetowej transmisji oboje pochlebnie ocenili morderstwo prezydenta Gdańska. Daniel Z. występuje w sieci pod pseudonimem Daniel Magical. Jego profil na YouTubie, obserwowany przez 280 tysięcy osób, został zablokowany.
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.