News

Sztuczna inteligencja

Wyszukiwarka Google potrafi… tańczyć

Move Mirror to zwariowany eksperyment Google. Wystarczy, że zatańczymy przed kamerą, a wyszukiwarka wyświetli obrazy odpowiadające naszej pozie. Stworzonego w ten sposób gifa można potem zapisać i na przykład udostępnić w serwisie społecznościowym.
Internet i sieci

Rząd chce stworzyć nowy rejestr stron zakazanych

Minister cyfryzacji, Marek Zagórski, w wystąpieniu z trybuny sejmowej poinformował, że trwają prace nad ujednoliconym wykazem stron zakazanych i poszerzeniem go o kolejne dziedziny. Wcześniej już obostrzenia dotknęły witryn z grami hazardowymi. Władza zapowiada również walkę z "przedsiębiorcami prowadzącymi działalność transportową bez odpowiednich zezwoleń" oraz z handlem narkotykami w sieci.
Smartfony

Honor Note 10 zobaczymy podczas IFA 2018

Smartfony Huawei i Honor (submarka należąca do chińskiego giganta) pojawiają się ostatnio jak grzyby po deszczu. Tuż po premierze Huawei Nova 3 oraz Nova 3i pojawiła się informacja o kolejnym modelu, czyli o Honor Note 10. Premierę będzie mieć dzień przed oficjalnym startem IFA: 30 sierpnia.
E-sport

Powstaje polski serwis z wynikami i kalendarzem rozgrywek e-sportowych

Z inicjatywy Nikodema Świdra i grupy Blacer powstaje portal poświęcony e-sportowi o nazwie ESCalendar. Na stronie znajdzie się kalendarz rozgrywanych w Polsce turniejów, a w przyszłości także wyniki poszczególnych meczów i sylwetki graczy. Twórcy strony zachęcają społeczność do pomocy w rozwijaniu portalu.
Systemy operacyjne

Android będzie płatny?

Komisja Europejska nałożyła w środę rekordową karę 4,3 miliardów euro na Google za wykorzystywanie swojej pozycji i promowanie własnych usług w Androidzie. Czy zatem powinniśmy się spodziewać, że system operacyjny Google przestanie być darmowy?
Smartfony

Potrójna premiera Huawei

Huawei zaprezentowało dwa nowe smartfony, jednocześnie wprowadzając na rynek procesor, mający być konkurencją dla Sanpdragona 710. Nova 3i (nie mylić z Nova 3) będzie kosztował około 300 dolarów (czyli około 1150 zł).

Gorilla Glass 6 – smartfony staną się pancerne?

według zapowiedzi producenta nowe szkło, które chroni ekrany smartfonów ma być dwa razy bardziej wytrzymałe, niż produkowane dotychczas. To dobra wiadomość dla wszystkich posiadaczy tzw. dwóch lewych rąk.
Smartfony

iPhone 6 i Redmi 4 to najczęściej naprawiane smartfony

Firma Blancco zajmująca się diagnostyką urządzeń mobilnych i usuwaniem danych, opublikowała raport za ostatni kwartał 2017 roku na temat awaryjności smartfonów różnych producentów. Najwięcej usterek smartfonów marki Apple odnotowano w iPhone'ie 6. Z kolei wśród telefonów z Androidem niechlubne pierwsze miejsce w tym rankingu zajmuje Redmi 4 Xiaomi.

NVIDIA Jetson Xavier DevKit – szczegóły konstrukcji

Zestaw służący programistom do tworzenia oprogramowania dla SoC NVIDII jest niewielki i modułowy. Jego zużycie energii względem deklarowanej wydajności budzi uznanie. Co ciekawe, NVIDIA wyceniła sprzęt na ledwie 1299 dolarów (czyli niecałe 4900 złotych).
Commandos Gry strategiczne

Wróci seria gier Commandos

Kalypso zapowiedziało wydanie zarówno odświeżonych wersji 3 części "Commandos", jak i nowych gier. W rękach producenta znalazły się także: turowa gra historyczna "Imperial Glory" i strategia czasu rzeczywistego "Praetorians".