News

Prawo i polityka

10 faktów, które musisz znać o ACTA 2

We wtorek Parlament Europejski ostatecznie zadecyduje o przyjęciu bądź odrzuceniu dyrektywy o prawach autorskich na jednolitym rynku cyfrowym, potocznie określanej jako "ACTA 2". Reformę prawa autorskiego wspierają wydawcy, część twórców i organizacje zarządzające prawami autorskimi. Z kolei nowym przepisom sprzeciwia się Google, a także internauci organizujący się pod szyldem StopACTA2.
acta 2

ACTA 2: białe pierwsze strony w gazetach

Głosowanie nad dyrektywą UE dotyczącą zmian w prawie autorskim już jutro. Będziemy się oczywiście wnikliwie przyglądali samemu głosowaniu, ale dziś zwracamy uwagę na akcję prowadzoną przez największe polskie dzienniki.
Smartfony

Xiaomi Mi A3 z czytnikiem w ekranie

Xiaomi Mi A3, podobnie jak poprzednicy z serii Mi A, wyróżnia się wśród innych modeli chińskiej firmy systemem Android One. Ten model może się jednak spodziewać poważnej konkurencji i to we własnym rodzinnym gnieździe, ze strony Redmi 7 i Redmi Note 7. Jego zaletą ma być za to lepszy aparat do selfie.
Gry

Już ćwierć miliarda ludzi gra w Fortnite

Po zaledwie osiemnastu miesiącach na rynku "Fortnite" jest światowym liderem pod względem liczby zarejestrowanych graczy. Według danych Epic Games, w battle royale bawi się 250 milionów zarejestrowanych użytkowników. Rywal "Fortnite" - "Apex Legends" - rozkręca się szybko, ale ma dużo do nadrobienia. I jest jeszcze trochę nieoczekiwany konkurent, czyli "FIFA".
Grafika cyfrowa

GauGAN zmienia amatorskie szkice w fotorealistyczne krajobrazy

Przy jego użyciu proste rysunki rodem z Painta zmieniają się w oszałamiające scenerie, które wyglądają jak prawdziwe fotografie. Demonstracyjna wersja programu GauGAN powstała, żeby pokazać, co potrafi sztuczna inteligencja NVIDII. W kilka minut bez specjalistycznych umiejętności można stworzyć efektowną grafikę z wodospadem, skałami, niebem i bujną roślinnością.
Prawo i polityka

Wikipedia, Twitch, JoeMonster, CDA i Pornhub protestują przeciwko ACTA 2

W czwartek wiele serwisów (w tym polskich) umieściło banery zasłaniające stronę główną. To protest przeciwko planowanym zmianom w prawie autorskim, zwanym potocznie jako "ACTA 2". Ostateczne głosowanie nad dyrektywą w tej sprawie w Parlamencie Europejskim zaplanowano na 26 marca. Przeciwnicy nowych przepisów zapowiedzieli protesty, które w sobotę zaplanowano w wielu europejskich miastach.
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.