emoji Trendy i wydarzenia

Ile wy wysyłacie tych emotikonów?!

Kolorowe grafiki wyrażające emocje ułatwiają tekstową komunikację. Twórca Emojipedii, Jeremy Burge, w 2014 roku ustanowił coroczne święto upamiętniające te towarzyszące nam w wirtualnym życiu symbole. Światowy Dzień Emoji obchodzimy 17 lipca.
mikroroboty Nauka i technika

Powstają mikroroboty, które w przyszłości będą operowały

Naukowcy z amerykańskiego Georgia Institute of Technology z Atlanty opracowali nowy rodzaj maleńkich robotów. Poruszają się one dzięki wibracjom pochodzącym np. z utradźwięków. Roje mikrobotów będą mogły ze sobą współpracować, przenosząc leki lub naprawiając urazy wewnętrzne w ciele człowieka - bez potrzeby chirurgicznego cięcia.
Nauka i technika

Neuralink pokazał w San Francisco interfejs mózg-komputer

W 2020 roku założona przez Elona Muska firma Neuralink, przeprowadzi pierwszą operację wszczepiania elektrod do mózgu sparaliżowanej osobie. Podczas konferencji w San Francisco zobaczyliśmy robota chirurgicznego, a także mikrokomputer, który będzie analizował sygnały przesyłane z mózgu przez wszczepione elektrody.
amazfit gtr Sprzęt i akcesoria

Huami przedstawia nowe smartwatche Amazfit GTR

Huami to firma należąca do Xiaomi, która zajmuje się głównie produkcją urządzeń ubieralnych. Linię smartwatchy Amazfit uzupełniły właśnie kolejne modele. Tym razem producent wyraźnie robi krok w stronę segmentu premium, ale cena zegarków pozostaje nadal atrakcyjna.
whatsapp Cyberbezpieczeństwo

WhatsApp i Telegram: kolejna luka

Zarówno WhatsApp, jak i Telegram znane są z tego, że wykorzystują metodę pełnego szyfrowania wiadomości. Tymczasem eksperci bezpieczeństwa z firmy Symantec ujawnili błąd, który może umożliwić hakerom podmianę przesyłanych obrazów i plików audio.
ekonomiczne smartfony Smartfony i tablety

TOP 10: Najbardziej ekonomiczne smartfony

Największe emocje zawsze budzą flagowce, wyposażone w rewelacyjną optykę i podzespoły gwarantujące wysoką wydajność. Jednak topowe modele to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych. Nie każdy potrzebuje takiej rozpusty. Tym bardziej, że wśród tańszych modeli jest w czym wybrać. Przedstawiamy dziesięć takich smatfonów.
boot kit Sprzęt i akcesoria

Boot Kit dla Ryzenów 3000

Nowe CPU AMD to niewątpliwie sukces kalifornijskiej firmy. Wielu użytkowników nie kupi ich jednak z drogimi płytami na chipsecie X570, a nie każda starsza płyta posiada zaktualizowany BIOS. AMD ma na to radę. To Boot Kit.
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.