Sprzęt i akcesoria

Połączenia optyczne nowej generacji zapewnią przepustowość 2 Tb/s

Firma Ayar Labs opracowała własny system połączeń optycznych I/O o nazwie Brilliant, który w niedalekiej przyszłości zastąpi używane obecnie układy SerDes (skrót od serializator/deserializator). Te, zdaniem inżynierów Ayar Labs, wkrótce osiągną granicę swoich możliwości. W pierwszej kolejności nowe systemy pojawią się w centrach danych i superkomputerach, gdzie szybkość połączeń ma bardzo duże znaczenie.
Nauka i technika

Pomóż polskim naukowcom znaleźć ciemną materię – wystarczy smartfon

Podczas konferencji w Krakowie, naukowcy z Instytutu Fizyki Jądrowej Polskiej Akademii Nauk poinformowali o przystąpieniu 27 organizacji badawczych z całego świata do projektu CREDO. Badacze wykorzystają dane zbierane za pomocą aplikacji mobilnych i aparatów fotograficznych smartfonów. Dzięki nim mają nadzieję znaleźć odpowiedź na takie zagadnienia jak m.in. wpływ promieniowania kosmicznego na zmiany klimatu, trzęsienia ziemi…
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.