News

Prawo i polityka

Huawei przestanie korzystać z kart pamięci MicroSD

Standard kart pamięci MicroSD znajdziemy niemal we wszystkich smartfonach, do tej pory także i tych produkowanych przez Huawei. Wkrótce to się jednak zmieni. To oczywiście efekt wojny handlowej między USA i Chinami. Chiński producent został usunięty z listy partnerów SD Association - organizacji zrzeszającej producentów korzystających ze wszystkich odmian kart SD.
tsmc Prawo i polityka

Deklaracja TSMC ratunkiem dla Huawei?

Huawei traci kolejnych partnerów, których to tego ruchu skłania administracja USA. Tymczasem pomocną dłoń wyciąga tajwańskie TSMC. Mimo bliskości politycznej między Waszyngtonem i Tajpej, wytwórca układów scalonych ogłosił, że nie zawiesza realizowania zleceń dla giganta z Chin.
Programy i systemy

Read My World nauczy angielskiego, rozpoznając przedmioty i tekst

Oprogramowanie Read My World powstaje w ramach programu Microsoft Garage wspierającego ambitne pomysły technologiczne. Aplikacja dla Androida używa rozwiązań platformy Microsoft Azure, by rozpoznawać obiekty i tekst, nazywać i tłumaczyć je, umożliwiając tym samym naukę języka. Co ciekawe, Read My World opracował kanadyjski zespół złożony z prawie samych kobiet.
Nauka i technika

Roboty Facebooka uczą się chodzić

Portal społecznościowy Marka Zuckerberga testuje sztuczną inteligencję z wykorzystaniem robotów. Maszyny uczą się chodzić i wykonywać proste czynności jak turlanie piłki, czy rozpoznawanie ścian kości do gry. Badania pozwolą usprawnić istniejące algorytmy także i w innych zastosowaniach.
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.