uplay+ Gry i filmy

Uplay+: Ponad 100 gier w ofercie, ale cena wysoka

W trakcie tegorocznych targów E3, francuski producent zapowiedział abonamentową usługę dla graczy. Wzorem Origin Access, w Uplay+ znajdziemy przede wszystkim najbardziej znane tytuły. W tym m.in. całą serię "Assassin's Creed", "Far Cry" i "Might & Magic".
Smartfony i tablety

MediaTek: Helio G90 będzie gamingowym SoC

MediaTek jest znany raczej z tańszych SoC dla niedrogich, azjatyckich smartfonów. Dlatego ogłoszona przez tajwańską firmę informacja o powstającym właśnie, gamingowym układzie Helio G90 może być pozornie nieco zaskakująca. Sam producent nie podaje oficjalnie zbyt wielu danych, natomiast serwis GSMArena twierdzi, że zna część specyfikacji nowego układu.
cieplarniany Nauka i technika

Naukowcy chcą wywołać na Marsie efekt cieplarniany

Warunkiem kolonizacji Marsa jest zapewnienie dobrych warunków do życia dla ludzi oraz do uprawy roślin. Jeden z pomysłów, który ma do tego prowadzić, polega na stopieniu mas lodowych w okolicach biegunów Czerwonej Planety. Chodzi zatem dokładnie o to, czego chcielibyśmy uniknąć na Ziemi.
emoji Trendy i wydarzenia

Ile wy wysyłacie tych emotikonów?!

Kolorowe grafiki wyrażające emocje ułatwiają tekstową komunikację. Twórca Emojipedii, Jeremy Burge, w 2014 roku ustanowił coroczne święto upamiętniające te towarzyszące nam w wirtualnym życiu symbole. Światowy Dzień Emoji obchodzimy 17 lipca.
mikroroboty Nauka i technika

Powstają mikroroboty, które w przyszłości będą operowały

Naukowcy z amerykańskiego Georgia Institute of Technology z Atlanty opracowali nowy rodzaj maleńkich robotów. Poruszają się one dzięki wibracjom pochodzącym np. z utradźwięków. Roje mikrobotów będą mogły ze sobą współpracować, przenosząc leki lub naprawiając urazy wewnętrzne w ciele człowieka - bez potrzeby chirurgicznego cięcia.
Nauka i technika

Neuralink pokazał w San Francisco interfejs mózg-komputer

W 2020 roku założona przez Elona Muska firma Neuralink, przeprowadzi pierwszą operację wszczepiania elektrod do mózgu sparaliżowanej osobie. Podczas konferencji w San Francisco zobaczyliśmy robota chirurgicznego, a także mikrokomputer, który będzie analizował sygnały przesyłane z mózgu przez wszczepione elektrody.
amazfit gtr Sprzęt i akcesoria

Huami przedstawia nowe smartwatche Amazfit GTR

Huami to firma należąca do Xiaomi, która zajmuje się głównie produkcją urządzeń ubieralnych. Linię smartwatchy Amazfit uzupełniły właśnie kolejne modele. Tym razem producent wyraźnie robi krok w stronę segmentu premium, ale cena zegarków pozostaje nadal atrakcyjna.
whatsapp Cyberbezpieczeństwo

WhatsApp i Telegram: kolejna luka

Zarówno WhatsApp, jak i Telegram znane są z tego, że wykorzystują metodę pełnego szyfrowania wiadomości. Tymczasem eksperci bezpieczeństwa z firmy Symantec ujawnili błąd, który może umożliwić hakerom podmianę przesyłanych obrazów i plików audio.
ekonomiczne smartfony Smartfony i tablety

TOP 10: Najbardziej ekonomiczne smartfony

Największe emocje zawsze budzą flagowce, wyposażone w rewelacyjną optykę i podzespoły gwarantujące wysoką wydajność. Jednak topowe modele to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych. Nie każdy potrzebuje takiej rozpusty. Tym bardziej, że wśród tańszych modeli jest w czym wybrać. Przedstawiamy dziesięć takich smatfonów.
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.