News

Tablety

Apple aktualizuje iPady

Gigant technologiczny z Cupertino odświeżył swoje dwie linie tabletów: iPad mini i iPad Air. Urządzenia otrzymają wydajny procesor A12 Bionic.
Raspberry Pi

NVIDIA prezentuje komputer Jetson Nano

NVIDIA wprowadziła właśnie swój pierwszy miniaturowy komputer mający konkurować z Raspberry Pi. Jest tani, a specyfikacja, jak na tę kategorię urządzeń jest dość imponująca. Brakuje jednak dwóch ważnych rzeczy. Jedną z nich jest społeczność, której Raspberry Pi NVIDIA może pozazdrościć.
Smartfony

Znamy kolejne funkcje Androida Q

Dziesiąta wersja systemu Android zbliża się wielkimi krokami, a dzięki licznym przeciekom o Androidzie Q wiemy coraz więcej. Najnowsze doniesienia mówią o nowych dymkach powiadomień i gestach, które są niemal identyczne jak w iOS.
Karty graficzne

Ray tracing uruchomimy także na kartach AMD

Crytek udostępnił demo, które ukazuje możliwości nowego silnika graficznego firmy. Poza ładną grafiką (jak to zwykle w kolejnych wersjach Cryengine) możemy zaobserwować śledzenie promieni w czasie rzeczywistym. I nie byłoby w tym żadnego zaskoczenia gdyby nie fakt, że do renderowania użyto... karty graficznej Radeon RX Vega 56!
Procesory

AMD także wyprodukuje „warstwowe” CPU

Podczas wydarzenia poświęconego tematyce wysokiej wydajności, AMD ujawniło, że pracuje nad nowymi projektami, które m.in. zawierają układ pamięci DRAM i SRAM umieszczony na wierzchu procesora. Rozwiązanie podobne jest w ogólnych założeniach do technologii Foveros 3D pokazanej przez Intela.
Gry akcji

Klasyczny FPS Blood otrzyma remake

Moda na retro-gaming jest wciąż żywa. Korzysta na tym Nightdive Studios, firma, która ma na swoim koncie już kilka remake'ów. Tym razem jednak studio bierze się za tytuł, który w 1997 roku słusznie uchodził za jedną z najlepszych gier FPS na rynku.
Smartfony

Dziurka w Galaxy S10 nie musi szpecić

Chyba każdy kto widział choćby zrzut ekranu najnowszych Samsungów zastawiał się jak zamaskować nietypowy otwór w wyświetlaczu. Na szczęście kreatywność internautów nie zna granic. Wśród tapet wykorzystujących otwory w ekranach Galaxy S10 można znaleźć nawiązania do gier i filmów science-fiction.
Prawo i polityka

Unia chciałaby skuteczniej opodatkować gigantów IT

W Unii Europejskiej podatki od firm świadczących usługi cyfrowe pobiera ten kraj, w którym przedsiębiorstwo ma siedzibę. Często jednak koncerny wypracowują przychód w innych państwach i niekoniecznie tam płacą. Projekt podatku od tzw. obecności cyfrowej Komisja Europejska zaproponowała już rok temu. Ale pomysł nie wszedł w życie, bo blokują go rządy Szwecji, Danii i Irlandii.
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.