Przeglądasz: News

chińskie smartfony Smartfony

NEWS: mamy listę 10 smartfonów najczęściej kopiowanych w Chinach

Według raportu firmy AnTuTu, znanej z benchmarka sprawdzającego wydajność urządzeń mobilnych - w 2017 roku 2,64% wszystkich sprzedanych na świecie telefonów było podróbkami. Najczęściej w Państwie Środka kopiuje się Samsunga. Ale Chińczycy podrabiają również własne, rodzime marki. Wysoko w rankingu jest i Apple.
facebook Bezpieczeństwo

Uważaj, co przesyłasz Messengerem

Nie jest tajemnicą, że przesyłanie pornografii z udziałem nieletnich jest przestępstwem, bez względu na medium wykorzystane do publikacji. W tym przypadku prawo złamało ponad tysiąc duńskich nastolatków, wymieniających się za pomocą Messengera treściami typu "revenge porn".
Oukitel U18 Smartfony

iPhone X? Nie, to Oukitel U18

Chińczycy z Oukitel uznali, że warto połączyć pomysł na ekran wzięty z iPhone'a oraz zaczerpnąć trochę z Huaweia, by opracować kolejny "bezramkowy" smartfon z ekranem w formacie 21:9. Mowa o modelu Oukitel U18.
aparat w ekranie Smartfony

Samsung ma patent na wbudowanie kamery i innych sensorów w ekran smartfonu

Chociaż wiele smartfonów nazywamy bezramkowymi, to nie istnieje jeszcze model, którego ekran mógłby przykryć 100% powierzchni przedniego panelu, głównie ze względu na kamerę, której nie da się umieścić pod wyświetlaczem. Wkrótce może się to jednak zmienić za sprawą koreańskiego producenta, który opatentował stosowne rozwiązanie.
Aplikacje użytkowe

Audiobooki w Google Play

Audiobooki - świetna metoda na "czytanie" np. dla kierowców, wchodzą do sklepu internetowego Google'a. Pierwsza audio-książka wybrana przez użytkownika ma być o połowę tańsza od ceny bazowej w sklepie. Niestety, jeszcze nie w Polsce.
twitter

Twitter: setki pracowników przeglądają nasze prywatne wiadomości?

James O'Keefe, amerykański dziennikarz śledczy, opublikował na swojej stronie Project Veritas nagrania pracowników Twittera, w których przyznają się oni do tego, że spory zespół ludzi ma nieograniczony dostęp do wszystkich danych umieszczonych w serwisie - w tym prywatnych wiadomości użytkowników. Twitter zaprzecza.
czarne lusterko

Czarne lusterko, czyli miniserial inspirowany hitem Netflixa

Polski oddział Netflixa zaprosił znanych youtuberów, którzy przygotowali kilkunastominutowe filmy nawiązujące do serialu "Black Mirror". Filmowe wizje przyszłości z wykorzystaniem nowych technologii przygotowali Krzysztof Gonciarz, Grupa G.F. Darwin, Martin Stankiewicz i emce.
iphone x Smartfony

Za pół roku koniec produkcji iPhone’a X?

Jak przewiduje Ming-Chi Kuo, główny analityk tajlandzkiej firmy KGI Securities, firma z Cupertino w połowie roku zrezygnuje z produkcji iPhone'a X. Ma tak się stać ze względu na słabszą niż oczekiwano sprzedaż smartfonu.