Apple

Apple

iPhone automatycznie powiadomi o lokalizacji, gdy zadzwonisz po pomoc

Połączenia telefoniczne wykonywane na numer alarmowy 112 to najczęściej wezwania o pomoc. Im szybciej ta pomoc nadejdzie, tym większe szanse na ratunek. Apple wprowadziło do kodu systemu iOS 12 nową funkcję, która może przyśpieszyć ewentualną reakcję służb ratowniczych. Rozwiązanie o nazwie Apple HELO (Hybridized Emergency Location) może uratować czyjeś życie.
iphone bateria Apple

iOS 11.4 pożera baterię

iOS 11.4 to ostatnia duża aktualizacja, która została udostępniona posiadaczom iPhone'ów w ubiegłym miesiącu. Od tego czasu na forach internetowych zaczęły pojawiać się raporty użytkowników - wiele osób twierdzi, że łatka jest wadliwa, gdyż skraca czas pracy urządzenia, bez względu na jego model.
Apple

Nowe MacBooki będą oparte na procesorach ARM

Urządzenie nosi nazwę kodową Star, a nazwa modelu to N84. Będzie to zupełnie nowy komputer zaprojektowany przez Apple. Możliwe, że pod tą nazwą kryje się nowy MacBook. Wiemy o nim póki co tyle, że będzie wyposażony w procesor ARM, ekran dotykowy i modem LTE.
Apple

Już niebawem Apple WWDC, czego możemy się spodziewać?

Przed największą coroczną konferencją deweloperską Apple, czyli WorldWide Developers Conference w internecie huczy od plotek, co też Apple zaprezentuje światu. Ponieważ to konferencja programistyczna, pewniakami wydają się kolejne generacje systemów operacyjnych dla urządzeń Apple, czyli iOS 12, macOS 10.14. Ale to najprawdopodobniej nie koniec nowości.
Apple

Apple iMac kończy 20 lat

Jedni je kochają inni mają dość sceptyczne podejście. Jakby nie oceniać komputerów z charakterystycznym logo w kształcie nadgryzionego jabłka, w momencie pojawienia się na rynku iMac prezentował się nieszablonowo. Przyglądamy się 20-letniej historii tych maszyn.
Apple

12 pracowników Apple trafiło w 2017 roku do aresztu

W długim liście, skierowanym do pracowników, Apple ostrzega przed łamaniem tajemnicy przedsiębiorstwa. Tym, którzy dzielą się z mediami np. nieoficjalną specyfikacją powstających smartfonów, grozi nie tylko wyrzucenie z pracy, ale nawet więzienie. Obecnie w areszcie przebywa 12 osób, spośród 29 pracowników przyłapanych w zeszłym roku na przekazywaniu na zewnątrz szczegółów objętych korporacyjną tajemnicą.
Apple

82% amerykańskich nastolatków posiada iPhone’a

W naszym kraju marka Apple kojarzona jest z luksusem, na którego niewielu może sobie pozwolić. W USA natomiast sprzęt z logo nadgryzionego jabłka nie jest tak postrzegany. Gdy w Polsce mało który nastolatek może się pochwalić iPhonem, za oceanem to dominujący standard.
Apple

Apple zatrudniło wysoko postawionego speca z Google’a

John Giannandrea, starszy wiceprezes Google ds. wyszukiwarki i sztucznej inteligencji zrezygnował z pracy w Google'u. Dzień później Tim Cook powitał go z otwartymi ramionami w szeregach Apple'a, gdzie będzie się zajmować... sztuczną inteligencją.
Apple

Funkcja Battery Health w końcu w iOS-ie

Użytkownicy sprzętu mobilnego Apple powinni już otrzymywać powiadomienia o dostępności najnowszej wersji systemu iOS. Warto przejść na 11.3, bo to wreszcie pierwsza, publicznie dostępna (nie beta) edycja, oddająca użytkownikowi kontrolę nad procesem sztucznego spowalniania starszych iPhone'ów.
apple Apple

Calendar 2 w App Store z modułem kryptowalutowym

Apple słynie z bardzo gęstego sita, dopuszczającego aplikacje do sklepów dla iOS-a i macOS-a. System nie wyłapał jednak nieprawidłowo działającego programu firmy Qbix. Calendar 2 pozwalał na korzystanie z wersji premium w zamian za wydobywanie Monero.