Bezpieczeństwo

Chrome umożliwi blokowanie reklam. Bezpieczeństwo

Chrome w wersji 67 zwolni o 10-13%

Od kolejnego wydania Chrome domyślnie będzie chronił użytkowników przed luką Spectre, która pozwala wykradać hasła np. za pomocą JavaScriptu. Ma to jednak swoją cenę w postaci większego obciążenia dla komputera.
Bezpieczeństwo

Badanie: Które aplikacje na Androida szpiegują użytkowników?

Spośród ponad 17 tysięcy przebadanych aplikacji, ponad 9 tysięcy miało dostęp do kamery i mikrofonu. 85 procent aplikacji robi zrzuty ekranu. 10 procent z nich ma funkcję nagrywania tego, w jaki sposób użytkownik korzysta z programu. Aplikacje rejestrują też dane wprowadzane w formularzach, a także potrafią zlokalizować telefon nawet przy wyłączonej funkcji geolokacji w systemie.
ticketmaster Luki bezpieczeństwa

Wielki wyciek danych klientów Ticketmaster

Popularny na całym świecie serwis Ticketmaster 23 czerwca 2018 zidentyfikował złośliwe oprogramowanie, które przesyłało do cyberprzestępców dane osobowe i dane z kart płatniczych użytkowników portalu. Zagrożonych jest 40 tysięcy osób, które od września ubiegłego roku korzystały z serwisu.
malware - ilustracja Bezpieczeństwo

Lazy State – kolejna luka w układach Intela

Meltdown i Spectre w wielu różnych odmianach nie wyczerpują zbioru wykrytych luk bezpieczeństwa w układach Intela, właśnie odkryto kolejną. Luka nazwana Lazy FP Restore pozwala procesowi działającemu w systemie na wyprowadzenie danych z... innego procesu.