Druk 3D

Druk 3D

Największy na świecie silnik rakietowy z drukarki 3D

Rakieta wyprodukowana przez brytyjską firmę Orbex dzięki zastosowanej technologii druku 3D, jest do 30 procent lżejsza i o 20 procent bardziej wydajna niż zwyczajne rakiety podobnej wielkości. Proces produkcji nowych silników skrócono do zaledwie 3-4 dni.
drukarka 3d Druk 3D

Replikator, czyli szybki druk 3D za pomocą światła

Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley stworzyli drukarkę, która wykorzystuje światło do tworzenia od razu całych obiektów 3D. W tej technice zamiast filamentów wykorzystuje się żywicę. Urządzenie otrzymało nazwę na pamiątkę maszyny ze "Star Treka", która zamieniała energię w molekuły odpowiedniego wzorca.
Druk 3D

Holendrzy wydrukują osiedle drukarką 3D

Osiedle, które ma powstać w holenderskim mieście Eindhoven będzie pierwszym na świecie, w którym wszystkie budynki mieszkalne nie będą wybudowane tradycyjnymi metodami, lecz wydrukowane na drukarkach 3D. Zdaniem twórców tego projektu, nazwanego Milestone (kamień milowy), może on zrewolucjonizować branżę budowlaną.
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.