Komputery kwantowe

Nauka i technika

USA kontra Chiny – kto szybciej rozwija technologię kwantową?

Politycy w Stanach Zjednoczonych piszą National Quantum Initiative Act. Dokument zakłada powstanie programu wspierania rozwoju komputerów kwantowych na najbliższe 10 lat. Dla USA ta technologia ma kluczowe znaczenie, bo nowoczesne komputery będą w przyszłości łatwo łamały obecnie stosowane zabezpieczenia m.in. w systemach bankowych i administracji publicznej.
Komputery kwantowe

60 wirtualnych kubitów i 14 TB RAM-u symuluje komputer kwantowy

Programistom z australijskiego University of Melbourne udało się stworzyć największą jak do tej pory symulację komputera kwantowego. Aby tego dokonać, naukowcy udoskonalili algorytm, znacząco usprawniając obliczenia kwantowe. Dzięki temu pamięć superkomputera mogła pomieścić milion razy więcej stanów splątanych niż w poprzednich symulacjach.
Mechaniczna twarz podzielona na pół. Komputery kwantowe

Stany Kwantowe Komputera

W drugiej połowie XX wieku, głównie za sprawą fizyka, Richarda Feynmana, pojawiły się koncepcje budowy logiki komputerowej, opartej na zjawiskach znanych z mechaniki kwantowej. W ostatnim czasie liderom rynku udało się pokazać pierwsze udane projekty, będące urzeczywistnieniem tych pomysłów. Tak właśnie pojawiła się nowa jakość w zakresie możliwości przetwarzania – komputery kwantowe. Jak pracują? Jakie…
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.