Kosmos

Druk 3D

Największy na świecie silnik rakietowy z drukarki 3D

Rakieta wyprodukowana przez brytyjską firmę Orbex dzięki zastosowanej technologii druku 3D, jest do 30 procent lżejsza i o 20 procent bardziej wydajna niż zwyczajne rakiety podobnej wielkości. Proces produkcji nowych silników skrócono do zaledwie 3-4 dni.
Kosmos

Naukowcy: ciemna energia zaskakująco przybiera na sile

Badacze z uniwersytetów we Florencji i Durham twierdzą, że ciemna energia z czasem potęguje się. Doszli do takich wniosków po analizie danych z teleskopów XMM-Newton Europejskiej Agencji Kosmicznej i obserwatorium Chandra X-ray NASA. Do tej pory uważano, że tajemnicza siła, rozpychająca galaktyki, jest kosmiczną stałą.
pw-sat 2 Kosmos

CHIP: powstanie polski satelita PW-Sat3

W ciągu 4 tygodni satelita PW-Sat2 zrealizował wszystkie zaplanowane zadania. Sukces misji to dowód na to, że technologia żagla deorbitacyjnego opracowana przez studentów z Warszawy może w bliskiej przyszłości pomóc w rozwiązywaniu problemu kosmicznych śmieci uszkadzających sondy, statki, a także Międzynarodową Stację Kosmiczną.
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.