Kosmos

Kosmos

Polski satelita PW-Sat2 jest już na orbicie okołoziemskiej

SpaceX po raz trzeci użył tej samej rakiety Falcon 9 do wyniesienia sprzętu na niską orbitę okołoziemską. Po wykonaniu zadania Falcon X wylądował na barce na Atlantyku. Na pokładzie rakiety znajdowały się 64 satelity, w tym stworzony przez studentów Politechniki Warszawskiej PW-Sat2.
Kosmos

Astronauta znalazł na ISS dyskietki sprzed 18 lat

Alexander Gerst trafił na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na stare nośniki danych. To zestaw dziesięciu 3,5-calowych dysków umieszczonych w pokrowcu. Członkowie załogi zapisali na dyskietkach m.in. oprogramowanie antywirusowe Norton.
pwsat2 Kosmos

Polski żagiel deorbitacyjny rozwiąże problem kosmicznych śmieci

Studenci Koła Astronautycznego Politechniki Warszawskiej zaprojektowali satelitę PW-Sat2, którego głównym celem jest przetestowanie nowego systemu deorbitacji w postaci żagla. Podczas swojej misji PW-Sat2 weźmie udział w czterech eksperymentach. Satelita zostanie umieszczony na orbicie 19 listopada z pokładu rakiety Falcon 9, która zostanie wystrzelona z bazy Vandenberg w Stanach Zjednoczonych.
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.