Astronomia

Astronomia

Myszy z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej urządzają… wyścigi

Naukowcy z NASA skonstruowali specjalną klatkę dla myszy i innych gryzoni, w której astronauci z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej przeprowadzili kilkanaście eksperymentów w warunkach mikrograwitacji. Okazało się, że gryzonie nie tylko przystosowały się do warunków, ale także doskonale się bawią na orbicie.
Astronomia

Dwie bliźniacze planety zderzyły się ze sobą

Li Zeng z Harvard-Smithsonian Center for Astrophysics (CfA) i Aldo S. Bonomo oraz Mario Damasso z włoskiego Instituto Nazionale Di Astrofisica przeprowadzili symulację komputerową, z której wynika, że w układzie Kepler-107 musiało dojść do zdarzenia dwóch planet 10 razy większych od Ziemi.
zdjęcia z sondy obecnej na księżycu Astronomia

Pierwsze zdjęcia z „ciemnej” strony Księżyca

Sonda Chang'e 4 wylądowała nieopodal księżycowego bieguna południowego. Na pokładzie sondy znalazł się łazik, który zrobi zdjęcia niewidocznej z Ziemi części Księżyca. Możemy już podziwiać pierwsze fotografie księżycowego krateru Von Kármána.
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.