Personalizacja i tuning systemu

Systemy operacyjne

Windows 10 April 2018 update

Microsoft zobowiązał się dostarczać duże pakiety aktualizacyjne swojego systemu operacyjnego co sześć miesięcy. Dziś rozpoczęła się dystrybucja najnowszej aktualizacji określanej jako Windows 10 April 2018 Update. Jakich nowych funkcji mogą oczekiwać użytkownicy Windows 10?
Bioniczny bóbr z rozłożonymi łapami i błyskawicami wychodzącymi z palców na tle metalowego logo Ubuntu. Systemy operacyjne

Wszystko o Ubuntu 18.04 Bionic Beaver

Pojawił się nowy Ubuntu, tym razem ochrzczony mianem Bionicznego Bobra. Jakie niesie zmiany? Co może przekonać użytkowników do korzystania z Ubuntu? Czy Linux musi być trudny w obsłudze? Jaka jest przeszłość, a jaka przyszłość tego systemu operacyjnego?
android p Systemy operacyjne

Android P w wersji preview już do pobrania

Developerzy mogą już pobrać poglądową wersję Androida P, która wprowadzi kilka ciekawych funkcji, m.in. wsparcie dla notcha (wycięcia ekranu znanego z iPhone'a X), nowy systemu powiadomień, obsługę standardu Wi-FI RTT i lepszą kompresję zdjęć.
Systemy operacyjne

Google udostępniło Androida 8.1 Oreo

8.1 Developer Preview jest wariantem dla programistów. Pomimo że "zwykły" Android 8.0 jeszcze nie okrzepł na rynku, firma z Moutain View już wypuszcza poprawioną wersję - a przynajmniej jej edycję deweloperską, przeznaczoną dla twórców androidowych aplikacji.
Systemy operacyjne

Jesienią nowy Windows 10 Pro

Producent Windowsa odpowiada na apele użytkowników specjalistycznych maszyn i niewielkich serwerów. W wersji 10 Pro for Workstations znajdziecie m.in. elastyczny system plików i szybsze współdzielenie danych. System ma też działać znacznie sprawniej.