Podzespoły PC

Podzespoły PC

GeForce GTX 1650 to nie jedna a dwie karty graficzne

Do sieci trafiły zdjęcia i częściowe specyfikacje kilku kart graficznych przygotowanych przez różnych partnerów "zielonych". Nowe informacje na temat GeForce GTX 1650 sugerują, że nazwa ta może odnosić się tak naprawdę do dwóch kart graficznych, wykorzystujących różne GPU.
Procesory

Przeciek o procesorze AMD Gonzalo dla nowych konsol

Źródłem przecieku jest baza benchmarku graficznego 3DMark. Kodowa nazwa układu łączącego w sobie jednostkę obliczeniową i graficzną została opublikowana na Twitterze. Z sekwencji liter i cyfr jesteśmy w stanie odszyfrować kilka cech AMD Gonzalo.
Procesory

Premiera mobilnych AMD Ryzen Pro 2 generacji

AMD wprowadza drugą generację mobilnych Ryzenów Pro i Athlonów Pro - procesorów stworzonych dla laptopów biznesowych. Od swoich "cywilnych" odpowiedników różnią się głównie funkcjami związanymi z bezpieczeństwem.
Procesory

Tajemnicze procesory Cato AMD

Czym są układy, które pojawiły się w bazie 3DMark? Trudno powiedzieć na pewno, ale należy oczekiwać, że będą to prawdopodobnie mobilne układy dla dość cienkich laptopów oraz tzw. rozwiązania wbudowane.
Intel CPU Procesory

Dlaczego nowe CPU Intela są szybsze od generacji 8?

Przed premierą rynkową nowych procesorów mobilnych Intela, pojawia się dość interesujący przeciek, odsłaniający specyfikacje całej serii procesorów. Jednocześnie wyjaśnia on skąd bierze się wyraźny wzrost wydajności w przypadku jednego z modeli.
Procesory

Intel Agilex – układy wspomagające dla Xeonów

Intel zapowiedział nowe procesory, ale nie są to nowe Core czy Xeony. Układy Intel Agilex to SoC dla serwerów, których zadaniem będzie wspomaganie głównego CPU. Procesory te mogą być ciekawym wsparciem dla rynku serwerowego, na którym ostatnio Intel stracił nieco udziału na rzecz AMD.
AMD Ryzen 3 Procesory

4-rdzeniowy model CPU AMD Ryzen 3000 w SiSoftware

W bazie programu SiSoftware Sandra pojawił się nieznany dotąd 4-rdzeniowy i 8-wątkowy procesor AMD. Chociaż nie znamy na razie handlowej nazwy układu, ze znajdującego się we wpisie kodu można wydobyć nieco cennych informacji. Premiera CPU Ryzen 3000 jest spodziewana w tym roku.
Karty graficzne

Przeciek na temat GPU AMD Navi 20

Układ graficzny AMD ma obsługiwać ray tracing. Jeśli tak się stanie, NVIDIA z kartami typu Turing może czuć się nieco zagrożona. Oficjalnie daty premiery Radeonów Navi nie znamy, ale należy spodziewać się 2020 roku.
komputer za 1200 złotych Procesory

TEST: co potrafi tani komputer za 1200 złotych?

Przyznaję, że testowanie bardzo tanich konfiguracji jest ciekawe. Nigdy nie wiadomo czym zaskoczy sprzęt, na który pozwolić sobie może niemal każdy. Podczas gdy w przypadku drogich konstrukcji to zawsze walka powyżej granicy płynności w grach i wysoka wydajność użytkowa, w tanich maszynach dostajemy dreszczyk emocji. Niekoniecznie złych.
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.