Karty graficzne

Procesory

Firma z Tajwanu zapowiada procesorową technologię 5 nm i 7 nm+

Tajwański producent układów scalonych nie jest tak popularny wśród użytkowników jak Intel, AMD czy Qualcomm. Ale to właśnie ta firma wysforowała się na czoło wyścigu pod względem technologii budowy chipów. TSMC już jest gotowe na masową produkcję układów 7 nm i zapowiada dalsze unowocześnienia.
Procesory

AMD zapowiada 7 nanometrów

AMD poinformowało inwestorów, że pracuje nad próbkami procesorów Zen drugiej generacji, wykonanymi w 7-nanometrowym procesie produkcyjnym. Pierwsze egzemplarze takich układów miałyby trafić na rynek w 2019 roku. Przedsiębiorstwo zamierza wykorzystywać proces 7-nanometrowy również przy produkcji kart graficznych serii Radeon Instinct. Technologiczna walka AMD z Intelem staje się jeszcze ciekawsza.
Karty graficzne

AMD Radeon Navi tylko dla średniego segmentu?

Możliwe, że AMD nie wprowadzi kart dla najbardziej wymagających użytkowników przez dłuższy czas. Jak podaje serwis Fudzilla należy spodziewać się iż Radeony Navi będą zastępowały karty do RX 580 włącznie. Czy należy się zatem spodziewać, że AMD odda wysoki segment rynku GPU "zielonej" konkurencji?
Karty graficzne

AMD Radeon Vega RX Nano już wkrótce

Na tę chwilę rodzina układów Radeon Vega nie jest zbyt liczna. Jeśli nie liczyć zintegrowanych układów znajdujących się w procesorach Ryzen 5 2400G oraz Ryzen 3 2200G, to są to właściwie tylko dwa GPU: Radeon RX Vega 56 oraz Radeon RX Vega 64. Wiele wskazuje na to, że wkrótce otrzymają one nieco mniej wydajnego, zapewne…
Karty graficzne

TEST: Zotac GeForce GTX 1070Ti Mini

Karty graficzne GeForce GTX 1070Ti miały niełatwy start na rynku. Udało im się jednak zająć wygodną pozycję pomiędzy GTX'em 1070, a silniejszym modelem GTX 1080. I chociaż NVIDIA zabroniła partnerom oferowania wersji fabrycznie podkręconych, to nie zabroniła manipulowania wielkością karty. Testowany dziś model produkcji formy Zotac to najmniejszy GTX 1070Ti na rynku. Czy czyni go…
Karty graficzne

Słabszy GeForce GT1030 – dlaczego?

Coraz częściej zdarza się, że nazwa karty graficznej nie mówi wszystkiego, co mówić powinna. Producenci nie zawsze oznaczają mniej wydajne warianty. Za gorszymi parametrami układów stoi zamontowany w nich rodzaj pamięci.