Karty graficzne

zewnętrzna karta graficzna – sprawdź ranking najlepszych kart graficznych

Karty graficzne

Ray tracing uruchomimy także na kartach AMD

Crytek udostępnił demo, które ukazuje możliwości nowego silnika graficznego firmy. Poza ładną grafiką (jak to zwykle w kolejnych wersjach Cryengine) możemy zaobserwować śledzenie promieni w czasie rzeczywistym. I nie byłoby w tym żadnego zaskoczenia gdyby nie fakt, że do renderowania użyto... karty graficznej Radeon RX Vega 56!
Karty graficzne

Premiera NVIDIA GeForce GTX 1660

NVIDIA systematycznie poszerze swoją ofertę, niesamowicie rozciągając ostatnio tzw. segment średni. Do znajdujących się w nim GeForce'ów RTX 2060 i GTX 1660 Ti dołącza dziś GTX 1660. Bez "Ti" w nazwie. Co potrafi?
nvidia logo Karty graficzne

NVIDIA szykuje GeForce’a RTX 2050?

NVIDIA nieco namieszała na rynku niejako rozbijając swoją ofertę kart graficznych GeForce na dwie linie: RTX i GTX. Przeciek pochodzący ze strony Della jest niewątpliwie zaskakujący. GeForce RTX pozycjonowany jeszcze niżej niż RTX 2060 byłby niezwykle dziwnym ruchem ze strony NVIDII.
Karty graficzne

GeForce GTX 1180 wypatrzony na stronie HP

Jeżeli informacja nie okaże się efektem pomyłki, którą ktoś umieścił na stronie amerykańskiego producenta to czeka nas dość ciekawe tłumaczenie NVIDII. Wyjaśnić powód wprowadzenia topowej karty bez flagowych technologii rodziny Turing będzie nie lada wyczynem.
Karty graficzne

GeForce GTX 1660 Ti – premiera nowej karty graficznej

Następca GeForce'a GTX 1060 - najpopularniejszej karty graficznej na platformie Steam - oficjalnie ogłoszony. GeForce GTX 1660 Ti wydajnością dorównuje GTX-owi 1070, a NVIDIA nie kryje, że docelowym klientem dla tej karty są osoby budujące komputer od podstaw i posiadacze kart generacji Maxwell.
Radeon VII Karty graficzne

Debiut Radeona VII

AMD od dawna nie może sobie poradzić z przekonaniem do siebie graczy ze skutecznością, z jaką robi to NVIDIA. Być może teraz, po premierze Radeona VII będzie inaczej. Karta ma duże możliwości i wydaje się być świetnym rozwiązaniem nie tylko dla graczy. Pozostaje jednak kwestia dostępności.
Radeon VII Karty graficzne

Pierwsze wyniki wydajności Radeona VII

Pierwszy, 7-nanometrowy GPU do gier - tak reklamuje Radeona VII AMD. I słusznie, bo nowoczesna litografia użyta do budowy układu graficznego to z pewnością olbrzymia zaleta tej karty. Zagadką jednak (jeśli nie liczyć danych z samej prezentacji AMD) była wydajność karty.
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.