Procesory

Procesory

AMD także wyprodukuje „warstwowe” CPU

Podczas wydarzenia poświęconego tematyce wysokiej wydajności, AMD ujawniło, że pracuje nad nowymi projektami, które m.in. zawierają układ pamięci DRAM i SRAM umieszczony na wierzchu procesora. Rozwiązanie podobne jest w ogólnych założeniach do technologii Foveros 3D pokazanej przez Intela.
Procesory

Intel Lakefield pojawi się jeszcze w tym roku

"Niebiescy" jeszcze w 2019 roku będą mieli gotowy procesor Lakefield, którego charakterystyczną cechą jest hybrydowa budowa - dość niezwykła względem tego jak produkowane są obecne procesory dla komputerów osobistych oraz ułożenie składowych elementów w warstwach.
Procesory

Producent komputerów nieco się pospieszył

Puget Systems, firma składająca wydajne komputery, pochwaliła się w sieci nowym układem Intela. Trudno stwierdzić, czy ktoś nie doczytał zakazu publikowania treści, czy to może Intel przypadkowo wysłał 9990XE zamiast 9980XE.
Procesory

Adobe będzie mieć swój własny procesor?

Coraz więcej firm ze światowej czołówki IT sięga po własne procesory. Być może dołączy do nich Adobe. To prawdopodobne o tyle, że potencjał finansowy i technologiczny firmy jest znaczący, a przy tym pozwoliłoby na wytworzenie jednostek wyspecjalizowanych pod coraz bardziej wymagające projekty tworzone w programach kalifornijskiej firmy.
Intel CPU Procesory

Procesory Ice Lake pojawiły się w sieci

Nowe procesory dla laptopów będą miały kilka interesujących cech. O większości z nich Intel wspomniał podczas prezentacji na targach CES 2019, ale z przecieku dowiadujemy się, że będzie kilka wersji iGPU, a nowe procesory będą miały dwa razy większą pamięć podręczną drugiego poziomu.
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.