Procesory

intel Procesory

CHIP: punkty milowe w półwieczu Intela

Producent procesorów obchodził urodziny zorganizowane w Centrum Praskim Koneser w Warszawie. Przy tej okazji przypominamy najważniejsze wydarzenia z 50-letniej już drogi amerykańskiej firmy. A ta rozpoczęła się od pamięci RAM i procesora do kalkulatorów.
Procesory

Ampere eMag – nowy serwerowy ARM

Producent procesorów Ampere zapowiedział ambitne plany dotyczące rozwiązań dla centrów danych. Nowe układy eMag są z pewnością wydajne, a przy tym przemawiała za nimi cena. Nowymi układami już zainteresowało się m.in. Lenovo.
intel core Procesory

Mamy wyniki wydajności trzech procesorów Intel Core 9 generacji

Core i9-9900K, Core i7-9700K oraz Core i5-9600K nie pojawią się na razie na rynku, ale już istnieją i działają. Co więcej, w doniesieniu pojawiają się w komplecie z płytą główną korzystającą z chipsetu Intel Z370. Zatem wymiana płyty głównej, w przypadku zainteresowanych tymi układami, nie będzie konieczna.
Procesory

Nowa generacja procesorów – Kirin 980, A12, Snapdragon 855 i Exynos 9820

Kirin 980 jest pierwszym procesorem wykonanym w 7-nanometrowej litografii. Jednak warto dodać, że ma to wymiar bardziej symboliczny, ponieważ już 12 września Apple pokaże swój procesor A12 wykonany w tym samym procesie technologicznym. Z kolei pod koniec roku spodziewamy się odpowiedzi ze strony Qualcommu, czyli oczekiwanego procesora Snapdragon 855.
Procesory

AMD wkrótce pokaże kolejne APU

Nowe procesory już niedługo. AMD określa je jako Raven Ridge 2018, mamy więc podstawę, by uważać, że świetne skądinąd Raven Ridge doczekają się odświeżenia i przejścia na nowszy proces technologiczny.
Procesory

Intel ujawnia plany na nowe Xeony

Nieprędko zobaczymy proces technologiczny 10 nm w Xeonach Scalable. Z ujawnionych oficjalnie przez Intela planów wynika, że będzie to dopiero w 2020 roku. Wcześniejsze generacje, Cascade Lake i Cooper Lake pozostaną przy 14 nm.