Procesory mobilne

Procesory mobilne

Kirin 980 czy A12 Bionic?

Huawei twierdzi, że Kirin 980 jest szybszy od A12 Bionic. Chociaż może to wydawać się nieprawdopodobne po prezentacji podczas premiery iPhone'ów, istnieją zadania, w których Kirin 980 ma szansę rzeczywiście okazać się bardziej wydajny.
Procesory mobilne

Snapdragon 855 już u partnerów OEM

Qualcomm potwierdza: nowy SoC Snapdragon 855 jest produkowany w technologii 7 nm, a pierwsze sample trafiły już do partnerów amerykańskiej firmy. Należy więc spodziewać się, że do rynkowej premiery zostało najwyżej kilka miesięcy.
Bezpieczeństwo

Procesory Intela podatne na Meltdown od 20 lat

Zespół bezpieczeństwa Google zaprezentował dwie luki pod nazwami Meltdown i Spectre. Błędy pozwalają zwiększyć uprawnienia aplikacji i wykradać hasła. Na ataki podatne są praktycznie wszystkie procesory Intela, a także niektóre procesory AMD oraz ARM wykorzystujące predykcję rozgałęzień kodu programu.
Procesory mobilne

Dwa nowe procesory Media-Teka z serii P w 2018 roku

Premiery układów firmy z Tajwanu nie wzbudzają takiego napięcia jak w przypadku chipów Samsunga czy Qualcommu. Jednak to podzespoły, które trafiają do dużej liczby tańszych smartfonów, głównie chińskich. Wiadomo, że przyszłoroczne procesory skorzystają z technologii Edge AI.