Robotyka

Robotyka

Japończycy zbudowali biohybrydowego robota

To jeszcze nie cyborg, ale już projekt zbliżający się do realizacji pomysłu połączenia robota z tkankami biologicznymi. Urządzenie skonstruowane przez naukowców z Uniwersytetu w Tokio to w zasadzie robotyczne ramię, czy raczej palec (lub dwa palce). Jednak innowacja polega na tym, że siła zdolna do przenoszenia przedmiotów pochodzi z wyhodowanych w laboratorium mięśni szczura, które…
boston dynamics Robotyka

Robo-pies Boston Dynamics po schodach schodzi tyłem

Amerykańska firma pokazuje tym razem mechanicznego psa, który porusza się autonomicznie po siedzibie przedsiębiorstwa. W drugim nagraniu oglądamy humanoidalnego Atlasa, uprawiającego jogging. Ten pierwszy jest już w fazie przedprodukcyjnej, przedstawiciel Boston Dynamics zapowiada, kiedy SpotMini trafi do sprzedaży.
automatyzacja Robotyka

Roboty jednak odbiorą pracę. Na początek kobietom

Specjaliści ze Światowego Forum Ekonomicznego przedstawili raport Biura Statystyki Pracy, który omawia prawdopodobne zmiany na rynku pracy, jakie zajdą do 2026 roku w wyniku rozwoju robotyki i automatyzacji. Bezrobociem najbardziej zagrożony jest sektor administracyjny, mówiąc wprost pracownicy biurowi. A dokładnie - kobiety.