Sieci P2P

Sieci P2P

To może być koniec popularnej sieci P2P

Administratorzy serwisu, udostępniającego torrenty, odpowiadają za łamanie praw autorskich - orzekł w środę Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Otwiera to drogę do blokowania The Pirate Bay przez operatorów internetu w całej Unii Europejskiej.
Gry

Najtarszy na świecie działający torrent

Torrenty dziś kojarzą się przede wszystkim z piractwem, ale ich początek wiązał się z - jakby nie patrzeć - dobrą intencją bezpośredniego udostępniania plików między użytkownikami. Wiele torrentów umiera śmiercią naturalną, gdy użytkownicy przestają się nimi interesować i udostępniać je pozostałym klientom sieci. Ale jeden plik działa bez przerwy od ponad 12 lat.
Gry

Popcorn Time już dostępny dla iOS-a!

Aplikacja Popcorn Time służy do strumieniowania pirackich materiałów wideo z sieci torrent, takich jak filmy czy programy telewizyjne. Jest darmowa i... właśnie trafiła na system operacyjny Apple iOS.
Sieci P2P

Tribler: anonimowy klient sieci BitTorrent

Grupa naukowców z Delft University of Technology udostępniła wczoraj stabilną wersję Triblera - klienta sieci BitTorrent, który umożliwia swoim użytkownikom anonimową wymianę danych, korzystając z protokołu sieci Tor.
Sieci P2P

Bardzo nietypowy sposób dzielenia się muzycznymi plikami

Wyobraź sobie, że spacerujesz z netbookiem pod pachą w centrum miasta. Nagle widzisz wystającego z muru pendrive'a. Podłączasz się do niego i ściągasz na swój dysk pliki z muzyką, zostawione przez poprzedniego użytkownika. Na odchodnym dodajesz też piosenkę, która ostatnio wpadła Ci w ucho - może następnemu użytkownikowi też się spodoba...
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.