Sztuczna inteligencja

Nauka i technika

SI maluje obrazy za pomocą drukarki 3D

Naukowcy z MIT stworzyli narzędzie RePaint, które z bardzo dużą dokładnością odwzorowuje kolory na obrazach znanych artystów. Ich narzędzie pozwoli tworzyć repliki obrazów, a także drukować je w dobrej jakości w domu i w celach komercyjnych.
Sztuczna inteligencja

BeeMee – społecznościowy eksperyment MIT z okazji Halloween

MIT Media Lab po raz kolejny w ostatni dzień października łączy nowoczesną technologię z amerykańską tradycją Halloween. Tym razem inżynierowie postanowili oddać wolną wolę aktora w ręce internautów. Dziś w nocy to społeczność pokieruje działaniami prawdziwej osoby. Zabawa rozpocznie się 1 listopada o godzinie 4 rano naszego czasu.
Rozrywka

SI rozpoznaje nastrój piosenek w serwisie Deezer

Programiści Deezera wytrenowali sztuczną inteligencję na ponad 18 tysiącach piosenek sklasyfikowanych w bazie Last.fm, z którym to serwisem wirtualny odtwarzacz jest połączony. W efekcie powstało automatyczne narzędzie do klasyfikowania utworów bez konieczności oznaczania ich tagami.
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.