Wirtualna Rzeczywistość

Nauka i technika

Za pomocą gogli VR zbliżymy się do czarnej dziury

Naukowcy z holenderskiego Universytetu Radbound i niemieckiego Uniwersytetu Goethego przeprowadzili symulację komputerową czarnej dziury znajdującej się w centrum naszej galaktyki. Dzięki temu za pomocą gogli VR możemy zobaczyć jak Sagittarius A* zakrzywia czasoprzestrzeń.
oculus quest Wirtualna Rzeczywistość

Oculus Quest ma moc konsol poprzedniej generacji

Dyrektor technologiczny Oculus VR zdradził nieco więcej informacji na temat wydajności zapowiedzianych niedawno autonomicznych gogli do wirtualnej rzeczywistości. Jego zdaniem nie jest to sprzęt, który ma konkurować z PS4 czy Xbox One, a jedynie dodatkowe urządzenie, które postawi się obok konsoli.
VR Wirtualna Rzeczywistość

Diagnozowanie narkomanii w goglach VR

Zestawy do wirtualnej rzeczywistości umożliwiają sprawdzanie stopnia uzależnienia. Urządzenia mierzą puls, zmianę napięcia elektrycznego na skórze pacjenta i pozwalają śledzić ruch gałek ocznych podczas oglądania sugestywnych scen. To pilotażowy projekt chińskiego rządu.
magic leap Wirtualna Rzeczywistość

Tak wygląda interfejs Magic Leap

Dzięki dokumentacji dla developerów do sieci przedostały się szczegóły dotyczące interfejsu samodzielnych gogli Magic Leap. Podobnie jak w przypadku HoloLens, tak i tutaj użytkownik będzie mógł "przypinać" wirtualne treści do fizycznych obiektów w rodzaju ścian i stołów.
Wirtualna Rzeczywistość

Holograficzne show z VR-em w tle

Red Rabbit, czyli artystyczny duet z Ukrainy, przygotował spektakularne przedstawienie do przesłuchań w amerykańskiej edycji programu "Mam Talent". Dzięki holograficznym projekcjom, muzyce a także choreografii całość wypadła oryginalnie i świeżo, budząc zachwyt zarówno w jurorach jak i widzach.
Wirtualna Rzeczywistość

Zobaczcie prototyp następcy Oculus Rifta

Prototypowe urządzenie Oculus Half Dome (dosłownie "półkopuła") zapewnia pole widzenia 140 stopni. Inżynierowie firmy opracowali ponadto technologię zmiennoogniskową, dzięki której trójwymiarowe obiekty będą zachowywały się podobnie do tych realnych, obserwowanych na co dzień.
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.