Wydarzenia

Korea Wydarzenia

Dlaczego Kim Dzong Un wstrzymał program nuklearny?

Ogłoszone zakończenie programu nuklearnego i zamknięcie jedynego w Korei Północnej ośrodka badań nuklearnych zostało przez wielu ludzi odebrane jako gest dobrej woli i pojednania ze strony komunistycznego reżimu. Gdy jednak sięgnąć nieco głębiej, do geologicznych pomiarów i satelitarnych zdjęć poligonu nuklearnego Korei Północnej wychodzi na to, że Kim Dzong Un zamknął program nuklearny, bo... nie…
Wydarzenia

CHIP pojechał na Pyrkon

W naszej strefie znajdziecie m.in. wirtualną rzeczywistość i elektryczne hulajnogi, prowadzimy też konkurs, w którym można wygrać smartfon Honor 10. Jesteśmy w Bloku Gier Elektronicznych. Pyrkon potrwa na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich do niedzieli.
Wydarzenia

Pyrkon 2018: nasz przewodnik po blokach tematycznych

To już 18 edycja festiwalu fantastyki. Pyrkon osiągnął więc dorosłość i widać doskonale, że z roku na rok rozwijał się. Spotkań, wykładów, dodatkowych atrakcji jest tyle, że można się pogubić. Dlatego przygotowaliśmy przewodnik, który pomoże wam dobrze zaplanować pyrkonowy weekend. Obowiązkowym punktem jest wizyta w strefie CHIP-a - jesteśmy w Bloku Gier Elektronicznych.
biedronka zakupy Wydarzenia

Biedronka tworzy własną sieć paczkomatów

Biedronka nawiązała współpracę z duńskim firmą SwipBox odpowiedzialną za produkcję maszyn do obsługi przesyłek. W efekcie w polskich marketach staną paczkomaty. Do końca września w sklepach Jeronimo Martins pojawi się 300 paczkomatów.
Wydarzenia

Microsoft Build 2018: Joe Belfiore zapowiada większe wsparcie dla iOS i Androida

Drugi dzień konferencji programistycznej Microsoft Build 2018 rozpoczęło wystąpienie wiceprezesa koncernu, Joe Belfiore. W zasadzie potwierdziło to, o czym mówił wczoraj prezes Microsoftu, Satya Nadella. Microsoft ma być wszechobecny, we wszystkich urządzeniach, nawet tych, które działają pod kontrolą innych systemów operacyjnych i są produkowane przez konkurencję.
Wydarzenia

Microsoft Build 2018: Cortana porozmawia z Alexą

Wydarzenie otworzył przemówieniem prezes koncernu, Satya Nadella. Microsoft stawia na współpracę z innymi producentami oprogramowania i sprzętu, m.in. z Amazonem. Asystenci głosowi obu firm będą ze sobą współpracować. Dziś też udostępniono narzędzie do wspólnego pisania kodu w Visual Studio.
Wydarzenia

Konstytucja 3 Maja online

Dziś obchodzimy święto uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uchwalona w 1791 roku była pierwszą w Europie i drugą na świecie ustawą zasadniczą. Pokazujemy gdzie w internecie możemy zapoznać się z dokumentami dotyczącymi polskiego święta.
Microsoft Tech Summit Wydarzenia

W Warszawie trwa Microsoft Tech Summit

Dziś i jutro w warszawskim centrum Expo XXI przy ul. Prądzyńskiego trwa konferencja technologiczna Microsoft Tech Summit. Microsoft zorganizował wydarzenie z dużym rozmachem, zapraszając ponad 2,5 tysiąca uczestników z 23 krajów europejskich, dla których przygotowano 147 sesji tematycznych, 22 warsztaty techniczne czy stoiska partnerów Microsoftu z ich ofertą.
Wydarzenia

Policja dostała ostrzeżenie przed zamachem na siedzibę YouTube’a

Ojciec Nasim Aghdam powiedział w wywiadzie dla amerykańskiej telewizji CBS2, że przed zamachem dzwonił na policję z informacją o możliwym ataku na siedzibę YouTube'a. Serwis wprowadził ograniczenia wiekowe na koncie jego córki i wyłączył możliwość zarabiania na reklamach. We wtorek Nasim Aghdam raniła trzy osoby i popełniła samobójstwo przed główną siedzibą serwisu społecznościowego w kalifornijskim…
Ikona ładowania, czerwona pieczątka "prima aprilis". Wydarzenia

No dobrze, to nie było serio…

1 kwietnia jest świętem "postprawdy", jak od niedawna określa się nieprawdziwe informacje. Portale informacyjne i firmy prześcigały się w pomysłach na prima aprillis. Wybraliśmy dla was najciekawsze szalone wynalazki i informacje, które pojawiły się w sieci.
cisco Wydarzenia

Cisco przeznaczy 50 milionów dolarów na walkę z bezdomnością w Dolinie Krzemowej

Z jednej strony Dolina Krzemowa to raj dla ludzi przedsiębiorczych i start-upów technologicznych, z drugiej zaś trzecie miejsce w USA pod względem największej liczby bezdomnych. Cisco chce pomóc rozwiązać ten problem i nawołuje inne firmy z branży do tego samego. Na terenie hrabstwa Santa Clara w USA znajdują się miejscowości, które kojarzymy z technologicznymi gigantami:…