Cyberbezpieczeństwo

Apple

Apple rezygnuje z pomysłu szyfrowania kopii zapasowych zawartości iPhone’ów

Apple od kilku lat mocuje się z amerykańskim Federalnym Biurem Śledczym, które cały czas nalega, by producent smartfonów otworzył dla Biura dyskretną furtkę, umożliwiającą dostęp do zablokowanych urządzeń.

Desktopy i laptopy

pyramid

HIRO Pyramid – polski komputer o nietypowym kształcie

Miłośnikom awangardowych komputerowych stylizacji może przypaść do gustu najnowsza oferta producenta NTT. Pyramid to desktop polskiej marki, w przypadku którego wydajne komponenty zostały ubrane w niebanalną formę.

Firma mała i duża

fiskalne

Spóźniona pluskwa milenijna zaatakowała drukarki fiskalne?

Problem z wystawieniem paragonu fiskalnego mają użytkownicy drukarek Delio producenta urządzeń fiskalnych Novitus. Firma podkreśla, że przez 25 lat swojego istnienia sprzedała ponad milion urządzeń i nigdy do tej pory nie zawiodła klientów. Niestety, aby uruchomić urządzenie trzeba pofatygować się do serwisu.

Gry i filmy

Plague

Plague Inc. – gra o epidemii bije rekordy popularności w Chinach

Osiem lat po premierze gra, która pozwala zaplanować rozprzestrzenianie się epidemii i planowe wybicie ludzkości, stała się najchętniej ściąganym tytułem w Państwie Środka.

Internet i sieci

Safari

Google odkryło luki w Safari, przeglądarce Apple

Google poinformowało Apple Inc. już w sierpniu zeszłego roku o szeregu luk w przeglądarce Safari, które umożliwiały śledzenie internautów. Apple potwierdziło otrzymanie takiego raportu.

Motoryzacja i transport

Renault Captur II

TEST: Nissan Juke czy Renault Captur? Coraz więcej technologii w najnowszych crossoverach segmentu B

Traf chciał, że w krótkim czasie mieliśmy okazję wziąć udział w dwóch prezentacjach dynamicznych (połączonych z jazdami testowymi) dwóch różnych modeli aut z tego samego segmentu rynkowego. Co więcej, oba opisywane tu crossovery segmentu B (bo o takim typie pojazdów będzie mowa) to konstrukcje opracowane przez dwie różne marki, ale funkcjonujące w ramach aliansu marek Nissan, Renault, Mitsubishi. Tym razem rzecz będzie dotyczyć aut dwóch pierwszych członków tej motoryzacyjnej "spółki". Oto nowe Renault Captur i nowy Nissan Juke.

Nauka i technika

World of Warcraft

Epidemia w „World of Warcraft” a wirus z Wuhan

Chinami wstrząsnęła wiadomość o wybuchu nowej epidemii wywoływanej przez koronawirus, która rozpoczęła się w wielomilionowym mieście Wuhan. Do lekarzy epidemiologów usiłujących powstrzymać epidemię dołączyli internauci, analizując podobieństwa pomiędzy rozprzestrzenianiem się rzeczywistego wirusa z Wuhan a wydarzeniami, jakie miały miejsce w 2005 roku na serwerach gry "World of Warcraft".

Obraz i dźwięk

Panasonic TX-65GZ950E

TEST: Panasonic TX-65GZ950E – telewizor OLED dla świadomego konesera

Telewizor to dziś sprzęt, który w coraz mniejszym stopniu jest przeznaczony do oglądania tradycyjnych kanałów telewizyjnych. Tego typu urządzenia często pełnią rolę domowych centrów multimedialnych, wyróżniających się ekranem o dużej powierzchni. Miałem przyjemność przyjrzeć się bliżej modelowi smart TV marki Panasonic, wyposażonemu w organiczną matrycę OLED. To najtańszy telewizor klasy premium w ofercie Panasonica, czy wart swojej ceny? Przekonajmy się.

Prawo i polityka

Plus

Plus ukarany przez UOKiK. Wysokość kary to prawie 51 mln zł

UOKiK nałożył na operatora telekomunikacyjnego Polkomtel (Plus), należącego obecnie do Cyfrowego Polsatu, karę 50,63 mln zł. Kara jest wynikiem skarg klientów, którym operator naliczył dodatkową opłatę za pobieranie treści multimedialnych, mimo że mieli oni wykupione pakiety mobilnego internetu.

Programy i systemy

Microsoft Edge

Microsoft rozdaje nagrody za korzystanie z nowej wersji Edge

Ze strony Microsoftu już można pobrać nową wersję przeglądarki Edge. Poza logo, zmienił się też silnik. Producent zrezygnował z własnego EdgeHTML na rzecz Chromium. Nowych użytkowników gigant z Redmond zachęca m.in. nagrodami za korzystanie z programu, a także większą dbałością o ich prywatność.

Smartfony i tablety

alibaba

Alibaba pracuje nad potrójnie składanym smartfonem

Chiński holding, będący zarazem jednym z największych przedsiębiorstw świata, opatentował projekt ciekawego urządzenia. Jest to smartfon z elastycznym ekranem, który składa się w dwóch miejscach.

Sprzęt i akcesoria

kontroler

Ojciec stworzył kontroler do Switcha dla swojej niepełnosprawnej córki

9-letnia córka Rory'ego Steela cierpi na dziedziczną spastyczną paraplegię. Jest to choroba genetyczna, która charakteryzuje się osłabieniem siły mięśni kończyn. Do tej pory dziewczynka nie była w stanie grać na żadnym urządzeniu.

Trendy i wydarzenia

Raport

Raport płacowy: dla fachowca IT nawet 45 tys. brutto miesięcznie. Na etat.

Hays Polska, firma doradztwa personalnego opublikowała "Raport płacowy 2020. Trendy na rynku pracy". Wynika z niego, że specjaliści branży IT nie muszą się martwić ani o pracę, ani o zarobki.
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.