Cyberbezpieczeństwo

Nightingale

Nightingale – tajny projekt Google i Ascension Healthcare

Dziennik "The Wall Street Journal" poinformował, że w ramach tajnego projektu "Nightingale" Google wraz z siecią instytucji medycznych Ascension Healthcare gromadzi dane pacjentów z 21 stanów USA. Ascension Healthcare twierdzi, że postępuje zgodnie z amerykańskim prawem federalnym. Jednak ani pacjenci, ani lekarze nie wiedzieli nic o procederze.

Desktopy i laptopy

Idealny laptop do gier

Czy idealny laptop do gier istnieje? To pytanie trochę podchwytliwe, bo przecież każdy z nas ma inne wyobrażenie ideału. Ale w przypadku przenośnego komputera, który ma poradzić sobie z wymagającymi grami odpowiedź okazuje się całkiem prosta. Trzeba wybrać sprzęt o jak najwyższej użyteczności będącej wynikiem połączenia dobrych parametrów wydajnościowych, trwałości i rozsądnej wyceny danego modeli. Pod tym względem interesującym modelem okazuje się być laptop MSI GF75 Thin 9SC.

Firma mała i duża

synology

Synology przedstawia DS120j – jednokieszeniową pamięć NAS

Synology, znany producent rozwiązań sieciowych, wprowadził na rynek nową, niedużą pamięć masową NAS. DiskStation DS120j ma być dobrym wyborem do osobistej chmury i prostego zarządzania danymi. Firma zaktualizowała także pakiet Active Backup for Business.

Gry i filmy

minecraft earth

Minecraft Earth trafił do Wczesnego Dostępu

Długo wyczekiwany spin-off serii studia Mojang trafił w końcu na Androida i iOS. W ramach Wczesnego Dostępu z "Minecraft Earth" mogą zagrać mieszkańcy 10 krajów m.in. USA, Kanady, Wielkiej Brytanii, Szwecji i Islandii. Niestety na tej liście nie ma Polski, ale publiczna wersja gry ma zadebiutować jeszcze w tym roku. Jak w oczach pierwszych recenzentów […]

Internet i sieci

treści

Facebook usunął prawie 12 mln postów zawierających treści związane z wykorzystywaniem dzieci

Facebook skasował 11,6 mln wpisów, w których pojawiały się nagie dzieci oraz treści związane z ich wykorzystywaniem seksualnym. Serwis poinformował o postach, które skasowane zostały od lipca do września tego roku, nie wyjaśnia jednak, czy wszystkie zostały wówczas opublikowane, czy mowa też o starszych wpisach, które się w serwisie jakoś uchowały. Niezależnie od tego liczba […]

Motoryzacja i transport

stacja ładowania

200 stacji ładowania samochodów elektrycznych w Łodzi

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska przedstawiła mapę planowanych stacji ładowania samochodów elektrycznych na terenie miasta. To część wprowadzanej w Łodzi ekorewolucji, mającej na celu m.in. walkę ze smogiem.

Nauka i technika

Mars

Tlen na Marsie: łazik Curiosity przesyła intrygujące dane

Tlen na Mars występuje w niewielkiej ilości. Naukowców z NASA zaskakują wahania jego poziomu. Wiosną i latem w atmosferze Marsa jest więcej tlenu niż przez pozostałą część roku. Naukowcy nie potrafią tego wytłumaczyć. W opublikowanym we wtorek artykule w czasopiśmie Journal of Geophysical Research: Planets przedstawione są wyniki prawie 6 lat badań próbek powietrza, które […]

Obraz i dźwięk

philips

Philips zapowiedział telewizor z Asystentem Google’a

Do sprzedaży trafił właśnie 24-calowy telewizor marki Philips. Producent zaprojektował go z myślą o kuchni. Jego głównym walorem jest głośnik z wbudowanym Asystentem Google, który ma pomóc w bezdotykowej obsłudze.

Prawo i polityka

Apple Card

Apple Card dyskryminuje kobiety

Apple Card jest seksistowskie, twierdzi m.in. David Heinemeier Hannson, którego tweet stał się viralem i zmusił bank Goldman Sachs do, jak uważamy pokrętnych, tłumaczeń dotyczących przydzielanych limitów kredytowych.

Programy i systemy

myola

MyOla – aplikacja, która pomoże w walce ze stresem i problemami

Według Fundacji Sukces Pisany Szminką Polki korzystają nawet 4 godziny dziennie ze smartfonu. 30 proc. z nich ma problemy z pokonywaniem własnych lęków i problemów. Prawie 90 proc. nie zna żadnego narzędzia, które pomogłyby im się z nimi uporać. Odpowiedzią na to jest MyOla.

Smartfony i tablety

motorola razr

Motorola Razr – telefon z klapką zadebiutuje w styczniu

Ikoniczna marka w końcu ponownie zawita na rynku. Motorola Razr to pierwszy smartfon z klapką i giętkim wyświetlaczem. W przeciwieństwie do konkurencji producent nie napakował urządzenia topowymi podzespołami. Specyfikacja smartfonu to średnia półka, ale w przesadnie wyższej cenie.

Sprzęt i akcesoria

DJI

DJI pracuje nad aplikacją do śledzenia dronów

DJI pracuje nad bezpłatną aplikacją, która pozwoli za pomocą smartfona śledzić i identyfikować maszyny latające w pobliżu, w zasięgu 1 kilometra. Aplikacja pojawi się prawdopodobnie już w 2020 r. Dzięki niej, za pomocą smartfona, każda osoba będzie mogła namierzyć maszyny znajdujące się w zasięgu 1 km. Program będzie wyświetlać także wysokość, na jakiej znajduje się […]

Trendy i wydarzenia

Playboy

„Plabyboy” znika z rynku. A także „CKM” i „Esquire”

"Playboy" znika z polskiego rynku. Wydawnictwo Marquard Media Polska rezygnuje z wszystkich magazynów drukowanych i zwalnia 70 proc. pracowników. Taką oficjalnie informację przekazał wydawca m.in. polskiej edycji "Playboya", który ukazywał się od 1992 r. Z rynku znikną także „CKM”, „Cosmopolitan”, „Esquire”, „Harper’s Bazaar” oraz „Joy”. Zgodnie z informacją prasową aktywny pozostanie serwis internetowy "CKM" oraz […]
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.