Cyberbezpieczeństwo

ekwador

Ekwador: wyciekły dane niemal wszystkich obywateli

Specjaliści z firmy vpnMentor ujawnili ogromny wyciek danych. Z niezabezpieczonego serwera należącego do ekwadorskiej firmy konsultingowo-analitycznej Novaestrat do sieci przedostało się 18 GB danych osobistych i finansowych 20 mln Ekwadorczyków, w tym 7 mln dzieci.

Desktopy i laptopy

Google Chromebook – kolejna przymiarka do wielkiego rynkowego sukcesu

Google usiłuje od dłuższego czasu przekonać nabywców, że jego chromebooki są ideałem mobilnego komputera. I mówiąc wprost brak mu argumentów. Nie pomoże nawet kpienie z konkurencji, ani fakt, że po ideę prostych laptopów z systemem Chrome OS sięgnęli też inni producenci. Czym tym razem się uda?

Firma mała i duża

Startup! Printup! – kolejne wrażenia

Teoretycznie, w czasach cyfrowego obiegu dokumentów, powinniśmy swobodnie obejść się bez drukarki. W praktyce to po prostu niewykonalne. W dużych przedsiębiorstwach zastosowanie znajdują prawdziwe kombajny. Wchodzącym na rynek start-upom przydają się urządzenia mniejsze, ale również wszechstronne. Takie jak testowane przez naszych konkursowiczów modele firmy Epson.

Gry i filmy

modern warfare

Przy zakupie nowych kart GeForce RTX dostaniesz CoD: Modern Warfare za darmo

Nie bez powodu Nvidia promuje swoje karty grą "CoD: Modern Warfare". To właśnie w niej zobaczyć możemy technologię ray tracingu, czyli śledzenia promieni w czasie rzeczywistym, a także zaawansowanego cieniowania (NVIDIA Adaptive Shading). Osoby, które zakupią w sklepie biorącym udział w akcji kartę graficzną GeForce RTX 2080 Ti, 2080 SUPER, 2080, 2070 SUPER, 2070, 2060 […]

Internet i sieci

Spotify chce sprawdzać, czy jego użytkownicy mieszkają razem

Spotify uznało najwyraźniej, że od więzów krwi ważniejsze jest wspólne zamieszkiwanie. Abonament rodzinny premium to usługa dla łącznie sześciu osób: właściciela konta głównego i 5 członków rodziny. W sierpniu w regulaminie usługi znalazł się w związku z tym zapis:

Motoryzacja i transport

elektryczny wózek

Bosch przedstawił elektryczny wózek dziecięcy

Skoro po drogach krążą już elektryczne samochody, skutery i hulajnogi, przyszedł czas na pozostałe pojazdy. Bosch proponuje rodzicom dziecięcy wózek, dzięki któremu znacznie łatwiej będzie m.in. podjechać pod górę.

Nauka i technika

serce

Naukowcy wykorzystali biodruk 3D, żeby stworzyć miniaturowe serce

Badacze z firmy biotechnologicznej BIOLIFE4D wydrukowali maleńkie serce. Organ ma dwie komory i dwa przedsionki - tak samo, jak jego pełnowymiarowa wersja. Częściowo też wykonuje te same funkcje, co oryginał. To duży krok na drodze do wydrukowania serca, które będzie nadawało się do przeszczepu.

Obraz i dźwięk

TEST: Plantronics BackBeat Fit 3100

Kiedy sportowy styl życia spotkał się z muzyką, której słuchamy zawsze i wszędzie, nie było innego wyjścia, musiały powstać słuchawki sportowe. Dziś mamy "na warsztacie" jedne z nich - takie z wyższej półki.

Prawo i polityka

silnirazem

Lewica oskarża Koalicję Obywatelską o przejęcie hasztaga #SilniRazem w social mediach

Kampania wyborcza trwa. W jej ramach, Koalicja Obywatelska rozpoczęła akcję „Silni Razem”. Adam Szłapka, polityk Platformy Obywatelskiej (wchodzącej w skład KO), przekonywał, że „Silni Razem” powstała w odpowiedzi na propozycje wsparcia, które KO dostaje od przyszłych wyborców. Dlatego też uruchomiono specjalną infolinię i formularz kontaktowy, dzięki którym każdy, kto chce wesprzeć polityków opozycji, może włączyć się […]

Programy i systemy

huawei matebook

Huawei sprzedaje laptopy z preinstalowanym Linuxem

Do sprzedaży trafiły 3 laptopy Huawei z Linuxem na pokładzie. Dystrybucja, którą wybrał koncern to Deepin. To otwartoźródłowa chińska wersja systemu opartego na Debianie.

Smartfony i tablety

vivo nex 3

Vivo NEX 3 – opracowanie tego wyświetlacza kosztowało 28 mln dolarów

Zgodnie z oczekiwaniami chiński producent przedstawił już wszystkie informacje o swoim kolejnym flagowcu. Vivo NEX 3 ma po prostu piękny, bezramkowy ekranem, 64-megapikselowy aparatem oraz nad wyraz korzystnym stosunkiem możliwości (i urody) do ceny.

Sprzęt i akcesoria

Amazon Echo – użytkownicy skarżą się na migotanie ekranu

Serwis BBC News donosi, że w sieci pojawiło się wiele skarg na migotanie ekranu w głośnikach Amazon Echo Spot i Amazon Show. Na forum firmy Amazon pojawiły się wpisy kolejnych osób, którym miganie ekranu przeszkadza. Jedna z osób umieściła też wpis, że urządzenie ma 16 miesięcy, a w odpowiedzi na reklamację Amazon uznał, że roczna […]

Trendy i wydarzenia

e-recepty

e-Recepty już dostępne w aplikacji mObywatel

Ministerstwo Cyfryzacji wspólnie z Ministerstwem Zdrowia wprowadziły właśnie kilka nowych udogodnień. W aplikacji mObywatel pojawiły się e-Recepty, a placówki służby zdrowia w Polsce są już w stanie wylegitymować pacjentów z użyciem aplikacji.
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.