Cyberbezpieczeństwo

pierścień

Kaspersky tworzy pierścień do uwierzytelniania biometrycznego

Uwierzytelnianie biometryczne wydaje się najbezpieczniejszą formą ochrony danych. Nie gwarantuje ono jednak 100-procentowego bezpieczeństwa ponieważ nie chronią użytkownika przed wyciekiem danych z baz firm zewnętrznych i kradzieżą. Dlatego Kaspersky przy współpracy ze sztokholmskim projektantem biżuterii opracowuje pierścień, który pomoże ten problem rozwiązać.

Desktopy i laptopy

TEST: Vorke Notebook 15 – Core i7 za 1500 zł

Nowy, dobrze wyposażony notebook z procesorem Core i7 za 1500 zł? Gdzie tkwi haczyk? Testujemy supertaniego chińskiego ultrabooka!

Firma mała i duża

Epson Eco Tank

Start Up? Print Up! Końcowe wrażenia użytkowników

Mimo coraz liczniejszych możliwości, jakich dostarcza cyfrowy obieg dokumentów, bez drukarki w firmie jest trudno. Potrzebna jest nie tyle do kontaktów z urzędami, co do współpracy z klientami. Przeciętny Kowalski lubi zobaczyć bowiem rzecz na papierze.

Gry i filmy

Colin Furze

Colin Furze stworzył zdalnie sterowaną Mord-Oponę z Overwatcha

Brytyjski konstruktor mający na swoim koncie wiele projektów, których inspiracją były gry i filmy sciencie-fiction, nawiązał współpracę z Blizzardem. Colin Furze zbudował działającą Mord-Oponę. To nietypowa broń używana przez Złomiarza, jednego z bohaterów "Overwatcha".

Internet i sieci

foreo

Foreo straciło na Black Friday duże pieniądze

Black Friday - święto rozpasanego konsumpcjonizmu - jest dla jednych okazją do niezłego zarobku, dla drugich możliwością upolowania czegoś taniej. Nie dla wszystkich w tym roku było to jednak udane święto.

Motoryzacja i transport

Uber publikuje raport: ponad 3 tysiące napaści na tle seksualnym

Według raportu opublikowanego przez Ubera, w jednym tylko 2018 roku firma w samych Stanach Zjednoczonych odnotowała 3045 napaści na tle seksualnym. Za prawie połowę odpowiadają kierowcy, a za drugą... pasażerowie.

Nauka i technika

MIT-Attention-Control

Kontrolowanie fal mózgowych alfa przyczynia się do zwiększenia uwagi

Naukowcy z MIT przeprowadzili eksperyment, żeby sprawdzić, czy istnieje związek przyczynowy pomiędzy redukcją fal alfa a skupieniem uwagi. Okazało się, że tak, a efekt badania utrzymał się jeszcze po badaniu. Gdyby efekty utrzymywały się przez długi czas, metody badaczy mogłyby pomóc osobom z zaburzeniami uwagi.

Obraz i dźwięk

nokia tv

Nokia ma smart TV. 55-calowy telewizor z głośnikami JBL

Flipkart we współpracy z firmą Nokia wyprodukował telewizor 4K. Model przeznaczony jest głównie na rynek Indyjski. To pierwszy smart TV w ofercie fińskiej marki, ale nie pierwszy telewizor.

Prawo i polityka

TikTok

TikTok ma znowu kłopoty. To spadek po Musical.ly

Pozew złożony został 3 grudnia w sądzie stanu Illinois. W pozwie zarzuca się ByteDance, że przechowuje dane osób małoletnich, co jest niezgodne z amerykańskim prawem. Dokument dotyczy nie tylko ByteDance, ale także Musical.ly Inc i TikTok Inc.

Programy i systemy

najlepiej sprzedające się

Najlepiej sprzedające się aplikacje, gry i filmy na Androida w 2019 roku

Google opublikowało listę najchętniej pobieranego oprogramowania kończącego się roku. Wybrane przez użytkowników propozycje to głównie aplikacje, gry i filmy kojarzące się z kulturą masową.

Smartfony i tablety

Huawei Mate 30 Pro

Huawei Mate 30 Pro wchodzi do Polski

Huawei Mate 30 Pro już od poniedziałku w przedsprzedaży. W ramach promocji specjalna oferta - w cenie słuchawki oraz udział w programie VIP.

Sprzęt i akcesoria

MSI GeForce GTX 1660

TEST: Karta graficzna MSI GeForce GTX 1660 SUPER Gaming X – MSI wie, jak robić dobre karty

Tuż przed rozpoczynającą się właśnie gorączką świątecznych zakupów firma MSI zaprezentowała kartę graficzną, którą niejeden gracz chętnie znalazłby pod choinką. Sprawdźmy zatem co może się znaleźć w worku gamingowego Świętego Mikołaja.

Trendy i wydarzenia

dzieci

Dzieci poniżej 3 lat spędzają za dużo czasu przed ekranem

Według badań opublikowanych w tym miesiącu w JAMA Pediatrics, czas spędzony przed ekranem amerykańskich i kanadyjskich dzieci w wieku przedszkolnym wydłużył się w ciągu ostatniej dekady aż trzykrotnie.
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.