Cyberbezpieczeństwo

PIT-28

Ten PIT-28 to pułapka. CERT ostrzega – nie dajcie się nabrać na e-maile ze „skarbówki”

CERT, czyli Computer Emergency Response Team to organizacja utworzona przez DARPA, której zadaniem jet nadzorowanie ruchu internetowego i monitorowanie zagrożeń. CERT Polska działa we współpracy z NASK. Tym razem zespół strażników internetu ostrzega przez e-mailami związanymi z rozliczeniami podatkowymi.

Desktopy i laptopy

Sinofsky

Jak Microsoft dał się zaskoczyć w 2010 roku

Były szef oddziału urządzeń w Microsofcie, opowiada, jak Apple całkowicie zaskoczyło jego firmę wypuszczając na rynek iPada i dlaczego tak się stało.

Firma mała i duża

Tego Wam NIE życzymy...

Zarobki w branży IT w górę

Pracy w IT nie brakuje, a zarobki programistów wciąż rosną i należą do jednych z najwyższych w Polsce. - Mediana wynagrodzeń w branży w 2019 r. wyniosła 12 500 zł brutto, ale najlepszym firmy oferowały stawki na poziomie 20 000, a nawet 30 000 zł brutto - pokazuje roczny, trzeci już raport No Fluff Jobs, czołowego portalu z ogłoszeniami o pracę dla branży IT.

Gry i filmy

Rockstar

Założyciel Rockstar Games, Dan Houser, odchodzi z firmy

Dan House, po 20 latach postanowił opuścić firmę, którą założył wraz z bratem Samem w 1998 r. Decyzję o odejściu poprzedził wielomiesięczny urlop. Firma na razie nie komentuje przyczyn odejścia.

Internet i sieci

TikTok

TikTok, zamiast powiadomić policję o samobójstwie, uruchomił dział PR

The Intercept, serwis zajmujący się dziennikarstwem śledczym opublikował artykuł, z którego wynika, że jeden z użytkowników popełnił samobójstwo na wizji, streamując nagranie za pomocą aplikacji. Obsługa zamiast od razu powiadomić policję, poinformowała najpierw dział PR. A ten przez trzy godziny pracował nad strategią.

Motoryzacja i transport

Yanosik – więcej inofrmacji o nieoznakowanych patrolach

Funkcja wysyłania do aplikacji informacji o nieoznakowanych patrolach nie jest nowa. Działa w aplikacji już od kilku lat. Ale teraz została zmodyfikowana.

Nauka i technika

Konopie

Konopie czy marihuana? Ręczny spektrometr szybko określa poziom THC

Jak odróżnić konopie włókniste lub siewne od konopi indyjskich, skoro susz z nich wygląda w zasadzie identycznie? Rzecz dla laika jest niełatwa, a właściwa identyfikacja może mieć znaczenie dla czyjegoś być albo nie być. W więzieniu.

Obraz i dźwięk

Thule EnRoute Camera Backpack 20L

TEST: Thule EnRoute Camera Backpack 20L

Plecak fotograficzny? Plecak miejski? I to, i to. Thule EnRoute Camera Backpack 20L to uniwersalny miejski plecak dla tych miłośników fotografii, którzy zawsze chcą nosić przy sobie aparat. A których ciągnie czasem do lasu.

Prawo i polityka

Huawei

Oświadczenie Huawei w sprawie oskarżeń USA

Spór między USA a Chinami nie wygasa. Podgrzewają go kolejne doniesienia mediów dotyczące oskarżeń o szpiegostwo jakie USA stawia chińskiej firmie. W artykule opublikowanym przez amerykański dziennik "The Wall Street Journal" mowa jest o dowodach, które mają być w posiadaniu amerykańskich służb, a które mają potwierdzać zasadność podejrzeń, że Huawei szpieguje na rzecz Chin.

Programy i systemy

byte

Byte wchodzi do gry – czy nowa aplikacja pokona TikToka?

Byte to dzieło twórcy Vine'a - aplikacji pozwalającej dzielić się 6,5-sekundowymi klipami. Poza nazwą trudno doszukać się jakichkolwiek różnic między starą a nową aplikacją.

Smartfony i tablety

Surface Duo

Microsoft Surface Duo na żywo

Nagranie opublikowane przez Israela Rogrigueza pokazuje "w realu" składany smartfon Microsoft Surface Duo, z którego korzysta jeden z pasażerów pociągu w Vancouver.

Sprzęt i akcesoria

tapo

Tapo P100, czyli smart gniazdko w wersji mini

TP-Link sukcesywnie wprowadza do swojej oferty kolejne urządzenia pomagające zapanować nad domowym Wi-Fi, a sam dom uczynić nieco mądrzejszym. Zaletą urządzeń TP-Link jest to, że są nieinwazyjne. Nie wymagają żadnej szczególnej infrastruktury. Klasyczne plug&play.

Trendy i wydarzenia

Mobile World Congress

Mobile World Congress 2020 odwołane

Jedna z największych dorocznych imprez poświęconych telekomunikacji, czyli Mobile World Congress nie odbędzie się w zaplanowanym terminie. Nic nie wskazuje też na to, by w ogóle miały odbyć się w tym roku. Organizatorzy zdecydowali, że ryzyko jest zbyt duże.
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.