Cyberbezpieczeństwo

WordPress: luka zagraża nawet 100 tys. stron

Wtyczka ThemeGrill Demo Importer zawierała błąd umożliwiający skasowanie zawartości strony internetowej. 16 lutego wtyczka została zmodyfikowana, a jej autory proszą użytkowników o jak najszybszą jej aktualizację.

Desktopy i laptopy

Sinofsky

Jak Microsoft dał się zaskoczyć w 2010 roku

Były szef oddziału urządzeń w Microsofcie, opowiada, jak Apple całkowicie zaskoczyło jego firmę wypuszczając na rynek iPada i dlaczego tak się stało.

Firma mała i duża

Tego Wam NIE życzymy...

Zarobki w branży IT w górę

Pracy w IT nie brakuje, a zarobki programistów wciąż rosną i należą do jednych z najwyższych w Polsce. - Mediana wynagrodzeń w branży w 2019 r. wyniosła 12 500 zł brutto, ale najlepszym firmy oferowały stawki na poziomie 20 000, a nawet 30 000 zł brutto - pokazuje roczny, trzeci już raport No Fluff Jobs, czołowego portalu z ogłoszeniami o pracę dla branży IT.

Gry i filmy

Rockstar

Założyciel Rockstar Games, Dan Houser, odchodzi z firmy

Dan House, po 20 latach postanowił opuścić firmę, którą założył wraz z bratem Samem w 1998 r. Decyzję o odejściu poprzedził wielomiesięczny urlop. Firma na razie nie komentuje przyczyn odejścia.

Internet i sieci

TikTok

TikTok, zamiast powiadomić policję o samobójstwie, uruchomił dział PR

The Intercept, serwis zajmujący się dziennikarstwem śledczym opublikował artykuł, z którego wynika, że jeden z użytkowników popełnił samobójstwo na wizji, streamując nagranie za pomocą aplikacji. Obsługa zamiast od razu powiadomić policję, poinformowała najpierw dział PR. A ten przez trzy godziny pracował nad strategią.

Motoryzacja i transport

Yanosik – więcej inofrmacji o nieoznakowanych patrolach

Funkcja wysyłania do aplikacji informacji o nieoznakowanych patrolach nie jest nowa. Działa w aplikacji już od kilku lat. Ale teraz została zmodyfikowana.

Nauka i technika

Odkryj siłę dobrego tłumaczenia technicznego

Dane portalu Ethnologue pokazują, że na świecie jest 7111 języków. To bardzo dużo. Zapewne w tej chwili zastanawiasz się, w jaki sposób „ugryźć” plan rozwoju Twojej firmy, aby wykorzystać ich moc i siłę.

Obraz i dźwięk

Thule EnRoute Camera Backpack 20L

TEST: Thule EnRoute Camera Backpack 20L

Plecak fotograficzny? Plecak miejski? I to, i to. Thule EnRoute Camera Backpack 20L to uniwersalny miejski plecak dla tych miłośników fotografii, którzy zawsze chcą nosić przy sobie aparat. A których ciągnie czasem do lasu.

Prawo i polityka

Brexit

Brexit, czyli dane Brytyjczyków nie będą chronione przez RODO

Google uznało, że dane brytyjskich internautów korzystających z jego usług powinny podlegać amerykańskiej jurysdykcji. Mogłyby podlegać w dalszym ciągu irlandzkim sądom, ale koncern nie ma pewności, jakie regulacje dotyczące prywatności zostaną przyjęte po brexicie.

Programy i systemy

Larry Tesler

Zmarł Larry Tesler – twórca poleceń ctrl+c i ctrl-v

O śmierci programisty, któremu miliardy ludzi zawdzięczają fakt, że nie muszą żmudnie przepisywać różnych tekstów i formuł poinformowała firma Xerox. Larry Tesler miał 74 lata.

Smartfony i tablety

rozpoznawanie twarzy

Rozpoznawanie twarzy, którego nie da się oszukać zdjęciem lub maską

Niemiecka firma opracowuje nowy rodzaj czujnika typu Face ID, którego nie zwiedzie zdjęcie czy najbardziej precyzyjnie wykonana maska. Czujnik rozpozna bowiem, czy ma do czynienia z żywym człowiekiem, a dokładnie z żywą ludzką skórą.

Sprzęt i akcesoria

tapo

Tapo P100, czyli smart gniazdko w wersji mini

TP-Link sukcesywnie wprowadza do swojej oferty kolejne urządzenia pomagające zapanować nad domowym Wi-Fi, a sam dom uczynić nieco mądrzejszym. Zaletą urządzeń TP-Link jest to, że są nieinwazyjne. Nie wymagają żadnej szczególnej infrastruktury. Klasyczne plug&play.

Trendy i wydarzenia

Programista – rano budzi się szczęśliwy, a zasypia ustatysfakcjonowany

Nie odczuwają stresu i nie cierpią na bezsenność, bo jako jedni z nielicznych nie muszą bać się automatyzacji. W dodatku zarabiają wystarczająco dużo, by nie martwić się o finanse, a gdy chcą zmienić pracodawcę, poszukiwanie nowego zwykle zajmuje im nie więcej niż kilka tygodni. Zgodnie z wynikami najnowszego badania, programiści należą do najszczęśliwszych pracowników w Polsce.
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.