Cyberbezpieczeństwo

dzieci

Facebook zadba o bezpieczeństwo dzieci

Planowane wprowadzenie szyfrowania WhatsAppa, Messengera i Instagrama wzbudziło wśród wielu osób obawy dotyczące tego, że ułatwi ono działalność osobom o niecnych zamiarach. Szczególny niepokój wzbudza bezpieczeństwo najmłodszych użytkowników sieci. W odpowiedzi na te zarzuty, Antigone Davis, szefowa działu zajmującego się bezpieczeństwem na platformie Facebooka poinformowała, że wdrożenie szyfrowania zostanie połączone z wprowadzeniem bardziej skutecznych mechanizmów […]

Desktopy i laptopy

Pixel Go

Google Pixel Go – wyciekły zdjęcia nowego chromebooka

Google Pixel Go oficjalnie powinien zostać pokazany już przyszłym tygodniu podczas pokazu, który odbędzie się 15 października. Podczas konferencji mają zostać pokazane także nowe smartfony tej marki, czyli Pixel 4.

Firma mała i duża

Epson

Start Up? Print Up! Drukowanie i wycinanie

Firmy, które biorą udział w naszej akcji "Start Up? Print Up!" poprosiliśmy, by opowiedziały czym się zajmują, co robią i do czego przydaje się im drukarka marki Epson. Po agencji interaktywnej przyszedł czas na fundację "Ładniej", która zajmuje się m.in. upiększaniem przestrzeni publicznej.

Gry i filmy

blizzard hongkong

Amerykańscy politycy napisali list do prezesa Blizzarda. Polecają mu zmianę kursu

Członkowie Kongresu Stanów Zjednoczonych podpisali list skierowany do Bobby’ego Koticka - prezesa Activision-Blizzard. Piszą w nim, że wyrażają głębokie zaniepokojenie decyzją o zawieszeniu i odebraniu nagród Ng "blitzchungowi” Wai Chungowi - hongkońskiemu graczowi "Hearthstone". Tym bardziej, że zapadła ona w świetle wywierania presji przez chińskie władze na amerykańskie przedsiębiorstwa w celu ograniczenia wolności słowa. Politycy […]

Internet i sieci

Brave

Brave z wbudowanym adblockerem ma już 8 mln użytkowników

Przeglądarka Brave nie tylko sama blokuje reklamy, ale jeszcze płaci tym, którzy zdecydują się je oglądać. Podstawową zasadą jej twórców jest przy tym jak największa ochrona prywatności użytkowników. Nic dziwnego, że szybko przybywa odważnych klientów - liczba osób korzystających z Brave dobiła już do 8 milionów.

Motoryzacja i transport

Volvo XC40 Recharge

Volvo XC40 Recharge – elektryczny SUV z Androidem

Volvo ogłosiło wprowadzenie do swojej oferty pierwsze, w pełni elektryczne auto. Jest to znany już na rynku, najmniejszy z SUV-ów marki, model XC40. Auto zyskało nie tylko elektryczny, podwójny napęd, ale firma dokonała zmian również w zakresie systemu pokładowego - będzie nim Android.

Nauka i technika

Gra o plon. Sezon pierwszy

Widać, że tego robota stworzyli informatycy, a nie rolnicy. Ale FarmBot swoją robotę wykonał. Zależało mi na tym, żeby moje dzieci mogły popróbować smaków z mojego dzieciństwa. I to się udało. Plony były dobre - mówi nam Marcin Wojdyła, polski użytkownik amerykańskiego FarmBota

Obraz i dźwięk

zdjęcia produktowe

PORADNIK: Jak wykonać smartfonem dobre zdjęcia produktowe?

Nie musisz inwestować tysięcy złotych w profesjonalną lustrzankę i oświetlenie, jeżeli tylko od czasu do czasu wystawiasz w serwisach aukcyjnych swoje towary. Wszystko, co jest ci potrzebne do wykonana zdjęcia, które zwróci na siebie uwagę klienta, masz w swoim domu.

Prawo i polityka

Welcome to video

337 aresztowanych w 38 krajach

337 podejrzanych osób z 38 krajów zostało aresztowanych po zlikwidowaniu jednego z największych na świecie serwisów z treściami pornograficznymi i pedofilskimi w dark webie. Witryna "Welcome to Video” zawierała ponad 200 tys. filmów, które pobrane zostały ponad milion razy.

Programy i systemy

Oracle, Mark Hurd

Nie żyje Mark Hurd, szef Oracle

Mark Hurd, CEO Oracle, zmarł w wieku 62 lat. Od września przebywał na zwolnieniu lekarskim. Firma podała dziś wiadomość o jego odejściu, nie podając przyczyny śmierci.

Smartfony i tablety

Samsung Galaxy S10

Samsung S10 – odcisk każdego palca odblokuje telefon [AKTUALIZACJA]

Odcisk palca każdej osoby może odblokować telefon Samsung Galaxy S10. W sieci pojawiły się informacje, że po naklejeniu folii ochronnej, która zakrywa czytnik linii papilarnych, przestaje on prawidłowo działać i każdy, kto przyłoży palec może odblokować telefon.

Sprzęt i akcesoria

3D druk

Druk 3D – szybka drukarka tworzy 4-metrowe przedmioty

Założona przez Chada Mirkina firma Azul 3D we współpracy z naukowcami z Northwestern University stworzyła drukarkę 3D, która potrafi bardzo szybko drukować duże elementy. Ta technologia może znaleźć zastosowanie przy produkcji m.in. części do maszyn, samochodów i samolotów.

Trendy i wydarzenia

Smog

Smog w Hanoi? Niemożliwe

Smog jest problemem w wielu miastach. Popularna aplikacja AirVisual, chętnie stosowana przez mieszkańców Hanoi, pokazywała wysoki poziom zanieczyszczenia powietrza. Władze oskarżyły więc twórców aplikacji o to, ze fałszuje dane na temat jakości powietrza, żeby lepiej się sprzedawać. Doprowadziły więc do wycofania je ze sklepów Apple i Google Play. I po kłopocie. Ciekawe, czy mieszkańcy Hanoi […]
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.