Wydanie:CHIP 2012/02

Hity numeru – 2012/02

W numerze piszemy między innymi o prawdziwych władcach internetu. Przekonacie się też, że żeby grać, nie trzeba mieć peceta - przeprowadziliśmy testy notebooków dla graczy.

Hity z płyty – 2012/02

Na płycie dołączonej do wydania znajdziecie między innymi najnowszą wersję systemu Linux Mint, a także pakiet programów do kopiowania płyt.

Nauka i technika

Odkrycie legendarnego jeziora Wostok

Rosjanie przewiercili się do jeziora pod 4kilometrową pokrywą lodową. Rzecznik prasowy Arctic and Antarctic Scientific Research Institute, powiedział AFP w Moskwie, że jest szansa na "odkrycie wiele znaczącego dla rozwijającej się nauki".

Zotac ZBOX Nano VD01 Plus

Jeden z najmniejszych komputerów PC na rynku, który świetnie sprawdzi się w salonie obok dużego telewizora. Pozwoli odtwarzać filmy HD oraz wszelkie inne multimedia cyfrowe. Dołączony do zestawu pilot ułatwia swobodne sterowanie odtwarzaczem oraz zdalne włączenie i wyłączenie urządzenia.

VTX 3D TUL Mini PC 100

Niedrogi i funkcjonalny komputerek do odtwarzania cyfrowych multimediów. Idealny jako bardziej wszechstronna alternatywa dla multimedialnego odtwarzacza do TV typu Media Box. Testowany egzemplarz to przedsprzedażowa wersja pokazowa, którą będzie można nabyć bez dysku i pamięci RAM. Opcjonalnym

Sapphire Edge HD2

Mały, zgrabny (smukła obudowa na "kurzej stopce") mini PC, który pozwoli nam zamienić nawet zwykły telewizor HD w wersję "Super Smart". Pomimo miniaturowych gabarytów komputerek mieści prawie wszystko co potrzeba w tym kartę sieci bezprzewodowej Wi-Fi. Do pełni szczęścia zabrakło tylko czytnika

Apple Mac mini MC816PL/A

Nowy Mac mini wygląda podobnie jak poprzednik poza jednym szczegółem – brakiem szczeliny dla napędu optycznego na froncie obudowy, za to pojawiło się nowoczesne i bardzo szybkie złącze Thunderbolt. Wciąż zachwyca kultową już monolityczną obudową Unibody wykonaną z jednego kawałka aluminium. Tak

Od wyszukiwarki po domową sieć

Kevin Lo na blogu Google Fiber ogłosił, że będą zakładane tysiące kilometrów kabli pomiędzy Kansas City w stanie Kansas i Kansas City w stanie Missouri.
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.