Wydanie:CHIP 2012/12

W numerze polecamy – 2012/12

Sprawdź, jak otrzymać e-podpis, w jaki sposób odświeżyć swój stary notebook i przekonaj się, czy darmowe narzędzia są warte zachodu.

Programy i systemy

Środowiska programistyczne gotowe od ręki

Oktawave, polska platforma chmury obliczeniowej należąca do Grupy K2, nawiązała technologiczną współpracę z firmą MegiTeam – dostawcą innowacyjnych technologii webowych dla programistów. W ramach współpracy, MegiTeam dostarcza obrazy gotowych środowisk programistycznych uruchamianych w chmurze Oktawave. Nowe obrazy bazują na frameworkach Ruby on Rails, Django oraz Node.js.
Zobacz, jak prostą bryłę przekształcić w imponujące, multimedialne show Nauka i technika

Interactive Kinetic Mapping System, czyli iluzja doprowadzona do perfekcji

Z mappingiem spotkałeś lub spotkałaś się zapewne nieraz. Te wszystkie efektowne projekcje na fasadach budynków, promujące nowe produkty lub imprezy mogłeś lub mogłaś oglądać właśnie dzięki tej technice. To jednak nic więcej niż proste zastosowanie projektora wielkopowierzchniowego i stworzenie ekranu z fasady. Proste. Ale to, co robi White Kanga, trudno nazwać dziecinadą.
Internetowe badanie zostało przeprowadzone na grupie 100 pracowników piastujących wysokie stanowiska w różnych gałęziach biznesu Cyberbezpieczeństwo

Niedbały pracownik większym zagrożeniem niż atak hakerski i klęska żywiołowa

Zdaniem 37% respondentów Światowego Badania Bezpieczeństwa Informacji przeprowadzonego po raz 15-ty przez firmę doradczą Ernst & Young, niedbali bądź nieświadomi pracownicy to największe zagrożenie dla bezpieczeństwa informacji w firmach lub instytucjach publicznych. Między innymi dlatego aż 45% dyrektorów IT uważa, że ograniczenie pracownikom dostępu do takich serwisów jak Facebook czy Twitter to sposób na poprawę…
EOS M jest wyposażony w 18-megapikselową matrycę APS-C.

Canon EOS M

Aparat z matrycą o rozdzielczości 17,9 typu CMOS, wyświetlaczem 3,0 (Touchscreen)-calowym. Przetestowany z obiektywami Canon EFM 2/22, Canon EFM 3.5-5.6/18-55 mm.
Polska ma teraz dwa miesiące na poinformowanie Komisji o środkach podjętych w celu zapewnienia zgodności z przepisami UE Prawo i polityka

E-usługi publiczne mają być wygodniejsze dla niepełnosprawnych

Ponad 100 milionom obywateli UE łatwiej byłoby korzystać z usług publicznych online, gdy szukają pracy, rejestrują pojazd, składają deklarację podatkową, podanie o paszport lub o prawo jazdy – wszystko to dzięki nowym przepisom zaproponowanym wczoraj, w dniu obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, przez Komisję Europejską.
Trendy i wydarzenia

Oto kto, gdzie i w jaki sposób korzysta z foursquare w Polsce

Foursquare, w skrócie 4sq, to serwis geolokalizacyjny dostępny w wersji internetowej oraz w postaci darmowej aplikacji na smartfony. Korzystanie z niego polega na zaznaczaniu swojej obecności w jak największej ilości miejsc (tzw. "check-in"), zbieraniu punktów oraz dzieleniu się ze znajomymi wskazówkami i rekomendacjami na temat ciekawych lokalizacji (lokalu, sklepu, parku, atrakcji turystycznej czy nawet autobusu)…
Smartfony i tablety

Archos 101 XS

Tablet z systemem operacyjnym Android 4.0.4 oraz wyświetlaczem o przekątnej 10,1 cala i rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Wyposażony w procesor OMAP 4470 oraz 16 GB pamięci.
Obraz i dźwięk

Casio Exilim EX-H50

Aparat z matrycą 16,1 Mp, wyświetlaczem 3 cala i zoomem optycznym 24x. Oprócz zdjęć umożliwia też rejestrację wideo w maksymalnej rozdzielczości 1280 x 720 pikseli.
Obraz i dźwięk

Pentax Optio VS20

Aparat z matrycą 16,56 Mp, wyświetlaczem 3 cala i zoomem optycznym 20x. Oprócz zdjęć umożliwia też rejestrację wideo w maksymalnej rozdzielczości 1280 x 720 pikseli.
Obraz i dźwięk

Nikon Coolpix L610

Aparat z matrycą 15,9 Mp, wyświetlaczem 3,0 cala i zoomem optycznym 14x. Oprócz zdjęć umożliwia też rejestrację wideo w maksymalnej rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli.
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.