Wydanie:CHIP 2013/01

Hity numeru – 2013/01

W najnowszym numerze przeczytacie m. in. o systemach na tablety i o erze elektrycznych samochodów.

Programy i systemy

CES 2013: Qualcomm wciąż wierzy w sukces Windows Phone

Podczas konferencji Qualcommu na targach CES 2013, na scenie pojawił się Steve Ballmer, szef Microsoftu. Obie firmy ściśle ze sobą współpracują: smartfony z Windows Phone wykorzystują wyłącznie procesory Snapdragon, tak jak znaczna część urządzeń z Windows RT. Nie dziwi więc wzajemny entuzjazm.

Zgon Messengera nastąpi 15 marca

Microsoft uprzedzał już kilka miesięcy temu, że komunikator Messenger to zamknięty rozdział i że czas na przesiadkę na Skype. Znamy już dokładną datę mordu na tej sieci: wszystkie kraje, oprócz Chin, stracą dostęp do Messengera 15 marca.

Asus Padfone 2 32 GB

Smarfon z systemem operacyjnym Android 4.0.4 + Asus-UI oraz wyświetlaczem LCD/TFT o przekątnej 4,7 cala i rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. Wyposażony w aparat 13 Mp oraz odbiornik GPS.
Sprzęt i akcesoria

Tactus, czyli najfajniejsza rzecz na CES 2013

Jeden z naszych ulubionych cytatów Clarke'a to ten o tym, że każda wystarczająco zaawansowana technologia jest nierozróżnialna od magii. Choć rozwiązanie Tactus Technology nie jest z pewnością najbardziej zaawansowaną rzeczą na świecie, to na pewno wygląda bardzo efektownie. Na targach CES 2013 zaprezentowano najnowszą wersję prototypu, o której pisaliśmy w czerwcu poprzedniego roku.

Apple przygotowuje tańszego iPhone’a z poliwęglanu

Dziennik The Wall Street Journal potwierdził informację, jakoby Apple pracowało nad nowym iPhone'em. Nie byłoby w tej informacji nic nadzwyczajnego, gdyby telefon nie miał być sporo tańszy od dotychczasowych modeli.
Windows 7 i NVIDIA - dobrana para? Trendy i wydarzenia

Rok 2013 według Nvidii, czyli mobilny Internet rządzi!

W trzecim kwartale na światowy rynek trafiło ponad 300 mln komputerów, smartfonów i tabletów. W czwartym rynek ma wchłonąć jeszcze więcej – przewiduje IDC. Niemal 1,6 mld odsłon generują w sieci urządzenia non-PC, czyli smartfony i tablety. W tym roku po raz pierwszy telefony komórkowe o przekątnej ekranu od 3 do 6 cali zajęły pierwsze…
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.