Wydanie:CHIP 2013/04

W numerze polecamy – 2013/04

W numerze przetestowaliśmy dyski SSD, sprawdziliśmy jakie niemarkowe elementy ma markowy sprzęt, a także przyjrzeliśmy się uważnie najnowszym trendom IT.

Firma mała i duża

Komunikacja wędruje do chmury

Netia jako pierwsza w Europie połączyła usługę telefonii IP z najnowszym rozwiązaniem Lync 2013 firmy Microsoft. Całe rozwiązanie, oprócz telefonii stacjonarnej, łączy w sobie również m.in. wideokonferencje na praktycznie wszystkich typach urządzeń, współdzielenie kalendarza, wspólną książka adresową, zarządzanie statusem obecności, a nawet wspólną, zdalną edycję wszelkich dokumentów. Nowe narzędzie działa w tzw. chmurze dzięki czemu…
Programy i systemy

8 najlepszych aplikacji kulinarnych

Choć manewrowanie telefonem w trakcie odcedzania ziemniaków i wyrabiania ciasta drożdżowego nie jest wskazane, istnieje szereg aplikacji, które mogą zdecydowanie ułatwić wszelkie przedsięwzięcia związane z szeroko pojętą konsumpcją. Oto najlepsze z nich!
Trendy i wydarzenia

Polacy zrobili porządek w niemieckich e-bookach

Kiedy stowarzyszenie niemieckich wydawnictw Verband Bildungsmedien postanowiło zdigitalizować zasób swoich publikacji edukacyjnych, zrobiło to od razu z wielkim rozmachem. Projekt Bookshelf (w Niemczech zwany "Digitale Schulbücher") wystartował z 500 tytułami 22 wydawnictw dostępnymi na elektronicznej półce, w krótkim czasie zwiększając ich liczbę do 800 pozycji. Całość przygotowała i wdrożyła firma Young Digital Planet z Gdańska.
Gry i filmy

Shootmania Storm – szybka rozgrywka FPS powróci już jutro

W tej grze liczą się tylko umiejętności gracza, jego szybkość, doświadczenie i celność. Nie ma dodatkowych usprawnień dostępnych dla wybranych, nie ma kodów dających nieśmiertelność, nie ma regulowanego poziomu trudności gry. Jest tylko gracz, jego broń i... przeciwnicy oczywiście.
Gry i filmy

Thunder Wolves, czyli helikopter w ogniu

Miłośnicy zasiadania za sterami wirtualnych maszyn latających nie mają zbyt wielu alternatyw, zwłaszcza jeśli wykluczy się wszystkie symulatory. Thunder Wolves to propozycja dla tych, którzy czerpią przyjemność z samej możliwości ostrzeliwania wrogów z powietrza.
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.