Wydanie:CHIP 2013/05

Druga płyta extra!

W majowym numerze CHIP-a znajdziecie drugą płytę extra, a na niej specjalnie dla was wybrane najlepsze narzędzia, które ułatwią przeglądanie cyfrowych zdjęć i zarządzanie nim, usprawnią edycję fotografii, pozwolą samodzielnie wykonać zabawne kolaże, a ze zwykłych wakacyjnych fotek zmontować niezwykłe panoramy. Polecamy nie tylko fotoamatorom.

Hity z płyty

Ashampoo Core Tuner 2Pomaga optymalnie wykorzystać moc wielu rdzeni.Mini FakturyWystawianie faktur, korekt i paragonów plus baza kontrahentów.Prawo jazdy 2013Sprawdź, czy zdasz!1-abc.net Settings OrganizerŁatwa modyfikacja ustawień Windows.

W numerze

Warszawa 1935Filmowy powrót do przeszłości w technologii 3D.MWC Barcelona 2013Relacja z najważniejszych europejskich targów urządzeń mobilnych.Test kart grafikiTest ponad 70 modeli: od najtańszych, aż po te za 5000 zł.Najlepsze aparaty...wśród smartfonów. Prezentujemy możliwości 10 topowych modeli.Wielki przewodnik po dyskachRadzimy, jak wybrać najlepszy.Pogromcy mitówCzy włączona na stacji benzynowej komórka stanowi zagrożenie?"Viagrę sprzedam"Co tak naprawdę oferują internetowi…

E-handel

BitTorrent daje zarobić!

Najprawdopodobniej najpopularniejsza sieć P2P właśnie stała się lepsza. Przynajmniej dla tych, co chcą używać jej legalnie. Wszystko dzięki BitTorrent Bundle, który umożliwia właścicielom danych wprowadzenie opłat za pobieranie należących do nich danych.
Do tego serwisu kieruje użytkowników urządzeń Apple zainfekowany serwer Apache Antywirusy

Nowy backdoor zagraża serwerom WWW

Analitycy z firmy Eset, znanej z programów antywirusowych, wspólnie z ekspertami firmy Securi, zidentyfikowali zagrożenie, które atakuje najpopularniejszy i najczęściej wykorzystywany na świecie serwer stron internetowych Apache w wersji linuksowej. Z ponad 300 milionów witryn działających w oparciu o serwery Apache większość bazuje właśnie na Linuksie - to właśnie te serwisy znalazły się na celowniku…
Umowy i fuzje

Yahoo! chce zerwać z Microsoftem

Yahoo! odnowił swoją umowę z Microsoftem o podział zysków z wyszukiwarki Bing zaimplementowanej na stronach Yahoo!. Umowa wygasa 31 marca 2014 roku. Są jeszcze inne umowy z Microsoftem. A szefowa Yahoo! ponoć patrzy na nie bardzo nieprzychylnie.
Konkursy i turnieje

Inspiracje Colorovo

6-go maja wystartował projekt zatytułowany "Inspiracje Colorovo". Ogólnopolski konkurs skierowany jest głównie do studentów uczelni artystycznych ale swoich sił może spróbować każdy, kto ma w sobie duszę artysty. Celem konkursu jest stworzenie pracy inspirowanej Colorovo – marką własną ABC Data. Zwycięskie prace zostaną nagrodzone i zawisną w siedzibie firmy.
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.