Wydanie:CHIP 2013/05


Trendy i wydarzenia

BitTorrent daje zarobić!

Najprawdopodobniej najpopularniejsza sieć P2P właśnie stała się lepsza. Przynajmniej dla tych, co chcą używać jej legalnie. Wszystko dzięki BitTorrent Bundle, który umożliwia właścicielom danych wprowadzenie opłat za pobieranie należących do nich danych.
Do tego serwisu kieruje użytkowników urządzeń Apple zainfekowany serwer Apache Cyberbezpieczeństwo

Nowy backdoor zagraża serwerom WWW

Analitycy z firmy Eset, znanej z programów antywirusowych, wspólnie z ekspertami firmy Securi, zidentyfikowali zagrożenie, które atakuje najpopularniejszy i najczęściej wykorzystywany na świecie serwer stron internetowych Apache w wersji linuksowej. Z ponad 300 milionów witryn działających w oparciu o serwery Apache większość bazuje właśnie na Linuksie - to właśnie te serwisy znalazły się na celowniku…
Trendy i wydarzenia

Yahoo! chce zerwać z Microsoftem

Yahoo! odnowił swoją umowę z Microsoftem o podział zysków z wyszukiwarki Bing zaimplementowanej na stronach Yahoo!. Umowa wygasa 31 marca 2014 roku. Są jeszcze inne umowy z Microsoftem. A szefowa Yahoo! ponoć patrzy na nie bardzo nieprzychylnie.
Trendy i wydarzenia

Inspiracje Colorovo

6-go maja wystartował projekt zatytułowany "Inspiracje Colorovo". Ogólnopolski konkurs skierowany jest głównie do studentów uczelni artystycznych ale swoich sił może spróbować każdy, kto ma w sobie duszę artysty. Celem konkursu jest stworzenie pracy inspirowanej Colorovo – marką własną ABC Data. Zwycięskie prace zostaną nagrodzone i zawisną w siedzibie firmy.
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.