Wydanie:CHIP 2013/08

Na płycie – 2013/08

Na płycie dołączonej do najnowszego numeru znajdziecie m. in. program do odzyskiwania straconych zdjęć.

W numerze polecamy – 2013/08

Czy warto zdecydować się na chiński tablet? Jak sprawić, żeby zwykły telewizor był smart? Kto tworzy Wikipedię? To tylko część z pytań, na które znajdziesz odpowiedź w najnowszym numerze CHIP-a.

Cyberbezpieczeństwo

Uwaga na spear phishing!

Cyberprzestępcy coraz częściej decydują się na dokonywanie sprofilowanych ataków wymierzonych w konkretnych internautów. W trakcie przygotowań do ataku oszuści przeprowadzają pogłębiony wywiad środowiskowy oparty na dostępnych w Internecie informacjach dotyczących potencjalnej ofiary. Jak podkreślają eksperci, celem cyberprzestępców jest kradzież określonych danych będących w posiadaniu internautów lub dostęp do systemów, do których ma dostęp komputer ofiary.
Trendy i wydarzenia

Konkurs: Informatyk kontra projektant mody

No właśnie... W niektórych firmach, takich jak Google, praktykowane jest chwilowe "wymienianie się stanowiskami", pobudzające kreatywność i przeciwdziałające wpadaniu w rutynę. My też mamy dla Was propozycję, która wydaje nam się inspirująca, i z całą pewnością wymaga twórczości, kreatywności i pomysłowości.
Gry i filmy

Arma 3: znamy polską datę premiery!

Premiera gry akcji Arma 3 w polskiej wersji językowej odbędzie się 12 września br. Gracze z Polski otrzymają tym samym możliwość zapoznania się z najnowszą produkcją studia Bohemia Interactive w dniu jej światowego debiutu rynkowego.
Trendy i wydarzenia

50 mld urządzeń połączonych z Siecią

Przygodę z Internetem większość osób rozpoczęła od komputerów PC. Z biegiem czasu do sieci przyłączyliśmy laptopy, smartfony i tablety. W kolejce na masowe podłączanie czekają smart telewizory i smart zegarki, a to dopiero początek listy. Wyobraźcie sobie domy, lodówki, sygnalizatory świetlne i pola uprawne połączone z siecią – to już się dzieję. W 2020 roku…
Gry i filmy

Xbox One bez dodatkowego RAM-u

Twórcy Xboxa One pod wpływem presji ze strony graczy zmienili politykę dotyczącą licencjonowania gier na tę konsolę, zwiększyli ponoć taktowanie jej układu graficznego a także dołączyli zestaw słuchawkowy do pudełka z konsolą. Ilość RAM-u pozostanie jednak bez zmian.
Obraz i dźwięk

MixBit – lepsza alternatywa dla Vine i Instagrama

Dzielenie się w sieci zmodyfikowanymi zdjęciami wykonanymi smartfonami nie jest już modne. Teraz największe zainteresowanie budzą serwisy umożliwiające publikowanie krótkich, parosekundowych filmów wideo. Do grona Instagrama i Vine dołączył właśnie bardzo poważny konkurent.
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.