Wydanie:CHIP 2013/08

Na płycie

HDD ControlTestowanie parametrów i defragmentacja nośników.PC FreshProfesjonalny tuning przyspieszający pracę peceta.Ashampoo Getback PhotoOdzyskaj skasowane zdjęcia.Startupstar 2013Zarządzanie wpisami w menu Autostart.

W numerze polecamy

Odporne na wszystkoWakacje to czas ekstremalnych wyzwań. Także dla cyfrówek.Facebook HomeFB zawsze tam, gdzie Ty.Chiński tabletKupić, nie kupić - przeczytać warto.Każdy telewizor...może być smart. Wystarczy wyposażyć go w stosowną przystawkę.Aplikacje na urlopGdzie znaleźć bankomat, a gdzie stoi radar - polecane przez nas appy ułatwiają letnie podróże.WikiepediaKto ją tworzy i kto z niej najczęściej korzysta.Stare, ale…

Malware, spam i phishing

Uwaga na spear phishing!

Cyberprzestępcy coraz częściej decydują się na dokonywanie sprofilowanych ataków wymierzonych w konkretnych internautów. W trakcie przygotowań do ataku oszuści przeprowadzają pogłębiony wywiad środowiskowy oparty na dostępnych w Internecie informacjach dotyczących potencjalnej ofiary. Jak podkreślają eksperci, celem cyberprzestępców jest kradzież określonych danych będących w posiadaniu internautów lub dostęp do systemów, do których ma dostęp komputer ofiary.
Konkursy i turnieje

Konkurs: Informatyk kontra projektant mody

No właśnie... W niektórych firmach, takich jak Google, praktykowane jest chwilowe "wymienianie się stanowiskami", pobudzające kreatywność i przeciwdziałające wpadaniu w rutynę. My też mamy dla Was propozycję, która wydaje nam się inspirująca, i z całą pewnością wymaga twórczości, kreatywności i pomysłowości.
Gry akcji

Arma 3: znamy polską datę premiery!

Premiera gry akcji Arma 3 w polskiej wersji językowej odbędzie się 12 września br. Gracze z Polski otrzymają tym samym możliwość zapoznania się z najnowszą produkcją studia Bohemia Interactive w dniu jej światowego debiutu rynkowego.
Trendy

50 mld urządzeń połączonych z Siecią

Przygodę z Internetem większość osób rozpoczęła od komputerów PC. Z biegiem czasu do sieci przyłączyliśmy laptopy, smartfony i tablety. W kolejce na masowe podłączanie czekają smart telewizory i smart zegarki, a to dopiero początek listy. Wyobraźcie sobie domy, lodówki, sygnalizatory świetlne i pola uprawne połączone z siecią – to już się dzieję. W 2020 roku…
Tablety

Windows RT wyrzucony do kosza

Asus niedawno głośno narzekał na tablety z Windows RT. Dziś potwierdza swoją niechęć oficjalną deklaracją o zaprzestaniu produkcji urządzeń z procesorami ARM i systemem Microsoftu.
Konsole

Xbox One bez dodatkowego RAM-u

Twórcy Xboxa One pod wpływem presji ze strony graczy zmienili politykę dotyczącą licencjonowania gier na tę konsolę, zwiększyli ponoć taktowanie jej układu graficznego a także dołączyli zestaw słuchawkowy do pudełka z konsolą. Ilość RAM-u pozostanie jednak bez zmian.
Obróbka wideo

MixBit – lepsza alternatywa dla Vine i Instagrama

Dzielenie się w sieci zmodyfikowanymi zdjęciami wykonanymi smartfonami nie jest już modne. Teraz największe zainteresowanie budzą serwisy umożliwiające publikowanie krótkich, parosekundowych filmów wideo. Do grona Instagrama i Vine dołączył właśnie bardzo poważny konkurent.
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.