Wydanie:CHIP 2013/11

W numerze – 2013/11

W numerze przeczytacie m. in. o tym, jak uporządkować system bez konieczności ponownej instalacji.

Cyberbezpieczeństwo

Wirtualna 10-latka zasadzką na pedofili

Pedofile w sieci czują się bezkarni i codziennie na internetowych czatach dochodzi do seksualnych nadużyć w stosunku do dzieci. Organizacja Terre des Hommes zajmująca się ochroną praw najmłodszych zrealizowała kampanię, która nie tylko pokazała skalę całego problemu, ale także udowodniła, że w Internecie nikt nie jest anonimowy i może być pociągnięty do odpowiedzialności.
Sprzęt i akcesoria

Tak wygląda Steam Machine

Valve planuje wprowadzenie na rynek komputerów dla graczy o nazwie Steam Machine, które będą zarządzane przez linuxowy system operacyjny SteamOS. Dziś dowiedzieliśmy się jak będą wyglądać oraz nieco szczegółów technicznych na ich temat.
Gry i filmy

Oto pierwsze gry wykorzystujące AMD Mantle

Nowi deweloperzy dołączają do współpracy z firmą AMD, aby wykorzystując możliwości niskopoziomowego API zoptymalizowanego dla kart graficznych i procesorów APU firmy AMD, zwiększyć wydajność i uprościć proces tworzenia gier.
Gry i filmy

Stasis: horror sci-fi tworzony przez… jednego człowieka

Futurystycznych, psychologicznych horrorów point'n'click definitywnie brakuje na rynku. Christopher Bischopff od trzech lat pracuje samodzielnie nad Stasis i już na tę chwilę gra prezentuje się świetnie. Do jej ukończenia brakuje jednak pieniędzy dlatego twórca zdecydował się wystartować z projektem na Kickstarterze.
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.