Wydanie:CHIP 2013/11

W numerze

Reaktywacja WindowsAby zaprowadzić ład w systemie, nie zawsze konieczna jest reinstalacja.Nowe funkcjeNajnowsze modele drukarek oferują wiele wygodnych dodatków.Napraw to samNiektóre uszkodzenia nie potrzebują ręki fachowca.Arduino, czyli...o tym, co można zrobić z małego mikrokontrolera.Monitory panoramiczneTest modeli dostępnych na polskim rynku.Targi IAANajnowsze samochody naszpikowane są elektroniką.Druk 3DDrukowanie niewielkich przedmiotów w domowym zaciszu zaczyna być realne.Zapora WindowsSkuteczna ochrona…

Dzieci w Sieci

Wirtualna 10-latka zasadzką na pedofili

Pedofile w sieci czują się bezkarni i codziennie na internetowych czatach dochodzi do seksualnych nadużyć w stosunku do dzieci. Organizacja Terre des Hommes zajmująca się ochroną praw najmłodszych zrealizowała kampanię, która nie tylko pokazała skalę całego problemu, ale także udowodniła, że w Internecie nikt nie jest anonimowy i może być pociągnięty do odpowiedzialności.
Desktopy

Tak wygląda Steam Machine

Valve planuje wprowadzenie na rynek komputerów dla graczy o nazwie Steam Machine, które będą zarządzane przez linuxowy system operacyjny SteamOS. Dziś dowiedzieliśmy się jak będą wyglądać oraz nieco szczegółów technicznych na ich temat.
Benchmarki

Oto pierwsze gry wykorzystujące AMD Mantle

Nowi deweloperzy dołączają do współpracy z firmą AMD, aby wykorzystując możliwości niskopoziomowego API zoptymalizowanego dla kart graficznych i procesorów APU firmy AMD, zwiększyć wydajność i uprościć proces tworzenia gier.
Tablety

Nokia szykuje kolejny tablet

Nokia niedawno zaprezentowała swój pierwszy tablet: Lumię 2520. Wygląda na to, że nie będzie on ostatni, bowiem firma pracuje już nad nieco mniejszym urządzeniem.
Umowy i fuzje

Dyrektor generalny BlackBerry odchodzi!

Firma BlackBerry właśnie ogłosiła, że Thorsten Heins, jej dyrektor generalny, nie będzie pełnił już swojej funkcji. "Jeżyna" anulowała też plan sprzedaży samej siebie za 4,7 miliarda dolarów na rzecz Fairfax Financial Holdings.
Gry flashowe

Stasis: horror sci-fi tworzony przez… jednego człowieka

Futurystycznych, psychologicznych horrorów point'n'click definitywnie brakuje na rynku. Christopher Bischopff od trzech lat pracuje samodzielnie nad Stasis i już na tę chwilę gra prezentuje się świetnie. Do jej ukończenia brakuje jednak pieniędzy dlatego twórca zdecydował się wystartować z projektem na Kickstarterze.
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.