Wydanie:CHIP 2014/05

Polecamy! – 2014/05

W numerze polecamy artykuły o inteligentnych domach i niebezpiecznych aplikacjach na smartfony.

Prawo i polityka

Microsoft patentuje własny zegarek

Większość firm zajmujących się elektroniką użytkową z coraz większym zainteresowaniem patrzy na u-gadżety, czyli inteligentne elementy odzieży. Nie inaczej, jak wynika z dokumentów urzędu patentowego, jest w firmie Microsoft.
Trendy i wydarzenia

Amazon chce zostać patentowym trollem?

Jak wyobrażamy sobie patentowego trolla? Zapewne jako kogoś, kto niczego nie wymyślił, ale stara się opatentować pewne totalnie oczywiste wynalazki ludzkości, takie jak koło albo młotek. Wygląda na to, że w przypadku fotografii zamach na taką totalną oczywistość przygotował właśnie Amazon.
Sprzęt i akcesoria

AMD zaoferuje komplementarną platformę ARM i x86

AMD uzyskał licencję na 64-bitową architekturę ARM oraz bazujące na niej przyszłe rdzenie "K12". Zapowiedziano zgodność pinów z mikroukładami stworzonymi na bazie architektury x86 oraz ARM. Zaprezentowano też 64-bitowe procesory AMD Opteron Serii A dla serwerów noszące nazwę kodową "Seattle".
Gry i filmy

Budżet gry Destiny jest astronomiczny

Studio Bungie i wydawnictwo Activision nie zamierzają oszczędzać na grze Destiny, która ma mieć swoją premierę jeszcze w tym roku. Shooter w klimatach science-fiction ma kosztować pół miliarda dolarów!
Smartfony i tablety

Blu Life Pure XL trafił do sprzedaży

Rynek smartfonów napędzają głównie duże marki jak Samsung, Apple czy Nokia, ale między nim znaleźć można także interesujące produkty mniej znanych firm, które kuszą parametrami i niską ceną. Do takich urządzeń zalicza się właśnie Life Pure XL.
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.