Wydanie:CHIP 2014/05

Polecamy!

Rynek e-bookówKto czyta najwięcej?Dom inteligentnyJeśli się trochę postarasz, twój dom cię mile zaskoczy.Niebezpieczne appyUrządzenia mobilne przestały być bezpieczne.Dyski przenośnePrzetestowaliśmy te małe i pojemne nośniki danych.Od Unixa do AndroidaPrzedstawiamy przodka wszystkich systemów operacyjnych.Surfuj bez śladówPoświęć chwilę, by zyskać anonimowość.Tanie drukarki WLANMałe i wygodne, bez trudu komunikują się z różnymi urządzeniami.Płać i nie płaczSystemy płatności elektronicznych oferują…

Od naczelnego

Konstanty Młynarczyk,redaktor naczelnyZbyt piękne, żeby się udało Na pewno znacie ten cytat z Artura C. Clarke'a: "Każda dostatecznie zaawansowana technologia niczym nie różni się od magii". W dzisiejszym świecie te słowa zaczynają pasować do ogromnej liczby urządzeń i technologii, a każdy rok, niemal każdy miesiąc przynoszą nowe rozwiązania, o których dotąd czytaliśmy co najwyżej w…

Na płycie

1-abc.net Right Click ConfiguratorNowe menu kontekstowe myszyMP3 Cover FinderWygodne wyszukiwanie okładek do albumów muzycznych.Asystent: Skrzynka pocztowaKlient poczty elektronicznej.PITY 2014Narzędzie do rozliczenia podatku dochodowego.

Gadżety

Microsoft patentuje własny zegarek

Większość firm zajmujących się elektroniką użytkową z coraz większym zainteresowaniem patrzy na u-gadżety, czyli inteligentne elementy odzieży. Nie inaczej, jak wynika z dokumentów urzędu patentowego, jest w firmie Microsoft.
Umowy i fuzje

Amazon chce zostać patentowym trollem?

Jak wyobrażamy sobie patentowego trolla? Zapewne jako kogoś, kto niczego nie wymyślił, ale stara się opatentować pewne totalnie oczywiste wynalazki ludzkości, takie jak koło albo młotek. Wygląda na to, że w przypadku fotografii zamach na taką totalną oczywistość przygotował właśnie Amazon.
Benchmarki

AMD zaoferuje komplementarną platformę ARM i x86

AMD uzyskał licencję na 64-bitową architekturę ARM oraz bazujące na niej przyszłe rdzenie "K12". Zapowiedziano zgodność pinów z mikroukładami stworzonymi na bazie architektury x86 oraz ARM. Zaprezentowano też 64-bitowe procesory AMD Opteron Serii A dla serwerów noszące nazwę kodową "Seattle".
Gry akcji

Budżet gry Destiny jest astronomiczny

Studio Bungie i wydawnictwo Activision nie zamierzają oszczędzać na grze Destiny, która ma mieć swoją premierę jeszcze w tym roku. Shooter w klimatach science-fiction ma kosztować pół miliarda dolarów!
Narzędzia do PDA

Blu Life Pure XL trafił do sprzedaży

Rynek smartfonów napędzają głównie duże marki jak Samsung, Apple czy Nokia, ale między nim znaleźć można także interesujące produkty mniej znanych firm, które kuszą parametrami i niską ceną. Do takich urządzeń zalicza się właśnie Life Pure XL.
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.